4. Pasaules karš?

Day 760, 11:42 Published in Latvia Latvia by Vidvuds Riikste

Labvakar, lasītāji!

Laiks atkal mazliet parunāt par ārlietām, bet lai tā saturu jūs uztvertu ar nepieciešamo nopietnību, esmu piemeklējis šim rakstam fona mūziku. Tā kā erepublik cenšas ierobežot šādu pašdarbību, nāksies izmantot mazāk elegantu metodi:

http://www.youtube.com/watch?v=FB1Wx7nXLYQ&feature=related


Ja jau pat administrācija steidzas izziņot jauna pasaules kara iestāšanos, tad tā ir laikam ir pazīme, ka nebūs vairs nekāds ‘peace for our time’. Šajā nelielajā rakstā atzīmēsim lasītāju zināšanai galvenos šībrīža karstos punktus un tos, kas kuru katru brīdi var uzliesmot, mainot pasaules karti un spēku samēru, neatstājot daudz vienaldzīgo.

Atgādinu, ka ārlietu ministrija joprojām meklē jaunus censoņus un svešvalodu pratējus, lai spētu laicīgi atšifrēt draudus, pamanīt iespējas un, piemēram, vieglāk atšķirtu treniņkarus no īstām maza mēroga kampaņām.

EIROPA

Baltijas valstis

Mierīgs, garlaicīgs nostūris. Ja mēs paši neizdarām kautko stulbu, tad tas pagaidām tāds arī paliks.

Ziemeļeiropa

Dānija vs Zviedrija:

Lūk, šeit derētu papildus izpēte vai komentārs raksta apakšā. Īsumā izskatās šādi: Dānija pirms 2 nedēļām pieteica karu Zviedrijai, tad pēc klusuma perioda pēdējo 5-6 dienu laikā ir zaudējusi 3 teritorijas, 1 no tām atguvusi ar RW. Vai tiešām īsts karš?

Centrāleiropa

Vācija un kaimiņi:
Vācija ir karastāvoklī ar Poliju, Čehiju un Zviedriju. Tā kā poļi ir atņēmuši Vācijai trīs novadus un notiek RW mēģinājumi, gan jau līdz miera slēgšanai vēl tālu. Cerbers joprojām nobanots:
http://www.erepublik.com/en/article/nobanots-polijas-prezidents-1096176/1/20

Beļģija:
Līdz ar Briseles ieņemšanu, ko veica britu desants, Beļģija atkal ir pazudusi no pasaules kartes.



Slovēnija un Horvātija:
Izskatās pēc treniņkara.

Francija un Spānija:
Vēl viens naidīgu kaimiņu piemērs. Karadarbība nav intensīva, bet agri vai vēlu būs jaunas kaujas.

Vidusjūras piekraste:
Mūsu sabiedrotā Turcija piedzīvo nerimstošus Grieķijas un Izraēlas uzbrukumus. Līdz šim agresorus izdevies apturēt, bet pagaidām tas netraucē viņiem mēģināt atkal un atkal dauzīt galvu pret sienu. Protams, ja visā pasaulē vienlaikus notiks desmit kaujas un puse – ļoti svarīgas, tad turkiem gan var rasties problēmas bez pienācīga sabiedroto atbalsta.

KARSTIE PUNKTI:

1) Turcija

2) Dienvidamerika un Brazīlijas kolonijas

Galvenie notikumi Dienvidamerikā šobrīd ir saistīti ar Brazīlijas aktivitātēm. Brazīlija ne īpaši sen atņēma daļu Dienvidāfrikas Republikas teritorijas, noslēdza aliansi ar Vāciju un Argentīnu un devās karot Austrālijā. Tomēr arī pašā Dienvidamerikā, iespējams, kādu brīdi nebūs īpaši mierīgi, jo šobrīd notiek vairāki RW un Peru tūlīt pieteiks karu Brazīlijai, iespējams, lai atvieglotu dzīvi Austrālijai vai iekļautos koordinētā kampaņā. Brazīlijai arī ir 2 high iron reģioni.
Argentīnas un Čīles karš izskatās pēc parasta landswap, lai nodrošinātu piekļuvi Peru. (Peru ir valsts, kurā poļu avantūristi veica P.T.O.)

3) Āzija

Āzijā karu un nelaimju netrūkst, tomēr tagad Irānai draud nopietnas briesmas.
Aizvadītās dienas Irānai ir gan devušas, gan atņēmušas teritorijas un karu netrūkst, jo jācīnās ar Indiju, Ziemeļkoreju un pakistāņu mudžahedīniem. Tomēr tagad ASV spēki ir ieguvuši ievērojamu placdarmu reģionā, sarunājot ar ķīniešiem, un jau pēc dažām stundām tiks vienbalsīgi apstiprināts kara pieteikums Irānai. Mērķis, protams, ir High iron reģions Liaoning, pēc tam, veiksmes gadījumā – arī ungāru Heilongjiang ir turpat netālu, un nav šaubu, ka ķīnieši šķēršļus neliks. Te arī slēpjas kolonizatoru izaicinājums – jātiek galā gan ar amerikāņiem, gan nedraudzīgiem ‘iezemiešiem’. Fēniksa aliansei ir jāmobilizējas, lai no šīs situācijas izietu ar triumfu, jo alternatīva ir tikpat patīkama kā apsēšanās uz naglas!



Ja raksts patika – jūs jau zināt ko darīt!