A III. Világháború Krónikája - I. rész, PEACE

Day 746, 02:53 Published in Hungary Hungary by Oliverray
Úgy gondoltam, felelevenítek egy "régebbi" történetet. Ez az idő már elmúlt, de azért jó emlékezni rá. A III. Világháború megmutatta, hogy mi az összetartás, a hála, és a bosszú...

Következzék hát, az én Történetem! (mármint nem rólam szól, hanem én mesélem - értitek 😛)


1. rész

Európa Augusztus 31-én:



109 nappal a háború kezdete után, a III. Világháború véget ért.

Magyarország ugyanis elvesztette az utolsó észak-amerikai gyarmatát, Alaszkát. Alaszka visszaszerzésével egész amerika felszabadult, a háborúnak vége.

Az alaszkai fal állása


Mi történt a III. Világháború alatt, és mik a következményei?

Összefoglaló

Az egész konfliktus Kanada megtámadásával indult, amit Franciaország hajtott végre Nova Scotia régióban. A kanadai régiók sorban estek el... Eközben nyugatról Oroszország támadta meg Alaszkát és megkezdődött az USA nyugati részén átsöprő invázió. Az EDEN részéről négy állam vállalta magára a blokkolást, mind a négy csúnyán pórul járt. Észak Korea és Norvégia Oroszországot blokkolta, Spanyolország és később Svájc pedig a franciákat.

A PEACE úgy döntött, hogy két új frontot nyit. Indonézia egy Japán segítségével végrehajtott régió swap után megtámadta Hawaii-t (Kyushu régiót vették át egy kis időre, ezért később Q5 kórházat és DS-t adtak a japánoknak), Portugália pedig Georgia régiót. Amíg ez a két front is haladt, addig folyamatos sikerélményei voltak a PEACE-nek, Amerika és Kanada régiói sorra hullottak el a hódítók előtt, mígnem Floridához nem érkeztek.

A hódítók ekkor egy szerződést akartak aláírni Ameriával, ami szerint a területeket az USA visszavásárolhatja, kivéve Alaszkát (Magyarország), Hawaii-t és Kaliforniát (Indonézia). Ezek szerint a no resource és medium nyersanyag-lelőhelyű régiókat 200, a high régiókat pedig 300 goldért vásárolhatták vissza. Utólag igaz, könnyű rámondani, hogy - Miért nem fogadták el? - meg - Mit akartak még ezenkívül?, de abban a helyzetben is teljesen jó ajánlat volt. Az USA fizetett volna súlyos gold ezreket a területei visszavételéért.

A megszállókat (főképp Oroszországot) csábította a haldokló vad (USA) gyengesége, és nem akartak megállni az "utolsó csepp vérig". Amerika többé nem volt hajlandó a békét megkötni.

Ennek ellenére Indonézia békét kötött - később kiderült, hogy csak a portugálok MPP-iből zárta őket ki - és amerika egy portugál régiót RW-zve megtámadták az indonézeket. Ők nem bírták 15 MPP ellen a harcot, ezért egész gyorsan eljutottak az Amerikaiak Kaliforniáig. Az első csatában az indók több ezer goldot eltankolva végül nyertek, de a következő csatában már végleg elveszett a régió. Így ért véget az "Indonéz álom".

Portugália látva a vereségeket békét kötött, olyan feltétellel, hogy minden általuk birtokolt régióért, amit visszaadnak 500 gold jár nekik később. Ezt az összeget az USÁ-nak egy megadott időpontig kellett elkezdeni törleszteni - tudjuk, hogy később ezt "elfelejtették" - és 6 hónapig nem támadhatják meg egymást.

A PEACE ezután előszedett egy új kártyát, ez Kolumbia volt. E bátor kis ország Mexikóval való területcserék folytán határos lett az USA-val. Be is támadta őket, amiből az Amerikaiak visszavonultak, hogy minden erejükkel Oroszország kiszorításával foglalkozzanak és ne legyenek blokkolva. Ez késleltette ugyan a bukást, de meg nem állíthatta.

Később még Irán szúrta el Kanadában, el is veszítette a gyarmatait, és elérkeztünk a háború 109. napjához (erep day 710.), egész Észak-Amerika felszabadult!

És most jöjjön a történet részletesebben, országokra lebontva!

PEACE-tagok

Oroszország

Oroszország Alaszka megtámadásával lépett be a háborúba - az első (sikertelen) támadás után - második próbálkozásra elfoglalta a régiót. (Az ő MPP-iket még az USA aktiválta a II. világháborúban)

Alaszkát követően egymás után foglalták el a régiókat: Washington, Montana, Idaho, Utah, Oregon, Nevada, North Dakota. A blokkok következtében elveszítették a kezdeményezést, de egy-egy megnyert csata után újból visszaszerezték azt. Elfoglalták észak-Norvégiát és megtámadták Észak Koreát, majd Colorado-t Amerikától. Rohamléptekben bekebelezték Hamgyong-ot és Kangwon-t. Másnap Hwangee (az egyetlen Q5 kórházas régió), Ryanggang és Chagang is elesett. Utolsó bástyájuk Pyongan is, majd az ország eltűnt a térképről. Ez volt a háború 27. napja és az első teljesen elfoglalt ország.

Észak Korea likvidálása után Oroszország újra az amerikai frontra koncentrálhatott, Új régiókat foglaltak el. South Korea, Minnesota, Kansas, Nebraska, Wyoming, Iowa, Wisconsin, Michigan, Missouri, Indiana, Illinois, Ohio, Pennsylvania, New York. Igaz, hogy nem teljesen ebben a sorrendben foglalták el őket és nem is tudták őket folyamatosan megtartani - Kanada és az USA megpróbálkozott azzal, hogy egymás támadóit blokkolják. Ezzel Oroszország pár régióból visszavonult Kanada elől, Franciaország pedig Manitobában az USA elől. A régiókat a kezdeményezés visszaszerzése után újból elfoglalták a folytatódó offenzíva közben. (kivétel volt például Oregon, amit Indonézia foglalt el legközelebb)

Itt meg is álltak (a háború 35. napján), a szövetségesek tárgyaltak az esetleges békéről - kivonulásról, de az oroszok többet akartak. Így esett el Vermont, Connecticut és Rhode Island is. A háború 38. napján New Jersey-hez érkeztek. Azért volt különleges, mivel Florida mellett ez volt a másik Q5 kórházas régió, 5000 lakosa volt már. Elég nehéz küzdelem volt, de Madridot is ekkor ostromolták a franciák, így végül sikert arattak. De nem álltak meg, New Hampshire-el és Massachusetts-el folytatták. Ekkor az USA összesen egy régióból állt (Florida), de ezzel ők nem voltak határosak. Hatalmuk csúcsán 24 amerikai régiót szálltak meg, a szerencse viszont megfordult. A háború 74. napján veszítették el az utolsó területüket a kontinensen.

Franciaország

A franciák a kanadai Nova Scotiában vetették meg a lábukat, de ezt minjárt átadták a briteknek, így az USA nem tudott blokkolni. Prince Edward Island, Newdfoundland and Labrador, Nunavut, Manitoba, Quebec, Saskatchewan régiók egymás után estek el.

A spanyol és amerikai blokkolás után megtámadták Albertát, lerombolták az ottani Q5 kórházat. Northwest Territories, Yukon, British Columbia, New Brunswick. Ebben a sorrendben foglalták el a többi régiót. Kanada utolsó régiója Ontario volt, Q5 kórházzal és +378k kezdőmagasságú fallal.

Ezt elfoglalva (a háború 25. napján; talán az első igazi "epic" csata volt a háborúban, megszüntette az MPP-ket) a franciák elkezdtek unatkozni, figyelmük a spanyol vas felé fordult. Navarra régió elfoglalásával kezdték a hadjáratot, amit Basque Country követett. A spanyolok keményen védekeztek, RW-ket indítottak, de amikor tulajdonképpen a teljes kincstáruk magyar kézbe került, nem mutattak igazi ellenállást. Ekkor már elbíztuk magunkat, mindneki azt emlegette, hogy megnyertük a háborút. Elfoglalták Asturias high iron régiót is (a háború 30. napja), amiért az egész országot eltörölték. Amikor Franciaország befejezte a "turnét", 15 spanyol régiót birtokolt (kettőt Brazília). Sajnos viszont a spanyolok belső pusztítása után folyamatosan veszítették el a régiókat, szép sorban, nem tudtak mit tenni ellene.

Ezen a közben folyó baby boom sem változtatott, ami a 20.000 új regisztrált játékos száma alapján az eVilágon a legnagyobb, de kivitelezésben a legcsúfosabb vereséggel végződő boom volt. 15.000 belőlük elérte a hatos szintet, de nem folytatta a játékot. Ez jelentős pénzzel gazdagította a franciákat, főképp a magánszemélyeket, bár ez utólag teljesen mindegy.

Magyarország

Magyarország a Nagy Britannia elleni Skócia felé irányuló támadással kezdte. A régió swap-ért cserébe Q5 kórházat adtak a briteknek. Innen később direktben tudta támadni Kanadát, de ezt nem tették. Helyette átgyalogoltak a brit régiókon, akik "a franciák által leperzselt föld" vonalát követték. Persze Magyarországot RW-k sorozatával bombázták (Siveria, Burgenland, Dnipro...).

Ezekkel egy időben az ország magára vállalta a horvát MPP-k újranyitását sebzéselvonásként. Nagyon gyorsan lement a fal minuszba és ott is maradt. De a magyar vezetés nem tartotta fontosnak a csatát, így energia beleölése híján nagyon lassan plusszba ment át a fal és megvédték NWC régiót. Ha akkor elfoglalták volna NWC-t, akkor talán egész Horvátországot sikerült volna letarolni...

Amerikában átgyalogoltak Kanadán és egy orosz területcserével eljutottak Heilongjiang-ig (high iron). Megtartották továbbá Nunavutot (high diamond), Manitobát (high wood), Alaszkát (high oil) és Saskatchewant (high grain). Három régiót meghódítottak még (eredeti USA területek, de Kanada birtokolta, mivel az oroszok visszavonulgattak a blokkokból [nem aktiváltuk ezekkel sem az MPP-ket), ezek voltak: Washington, Montana, North Dakota.

Magyar Amerika "az aranykorban"


Történt egy olyan is a háború alatt, hogy megszállták Németországot. Történt ugyanis, hogy a lengyelek szervezetten TO-zták a németeket és 650k DEM-et nyomtattak. Ez irtózatos mennyiség volt, és azt tervezték, hogy az ebből származó bevételt elküldik a lengyel államnak, + még tökreteszik a német gazdaságot jó sokáig. 3200 goldot fektettek bele és majdnem mindent elveszítettek. Ennek az oka pedig mi voltunk.

A német vezetés megkérte Magyarországot, hogy foglaljuk el a régióikat (kivéve Saarlandet, Q5 kórház) szám szerint 12-t, és akkor a német kincstárban lévő DEM hozzánk kerül. Ennek nagy részét vissza is adtuk nekik, a lengyelek pedig megszívták.

Németország ekkoriban:


Később természetesen sorban adtuk vissza a területeiket RW-kkel, mint Skóciát a Briteknek (ahová lekerült a Q5 kórház) és Nordjyllandot Dániának, hogy megszűnjön az állandó Svéd blokkolás (innen majdnem 1000 fő lett kiköltöztetve).

Amikor Kanada eltűnt és Franciaország a Spanyolokkal bíbelődött, Magyarország eltüntete a teokrata Svájcot is néhány nap alatt. Ennek oka a franciák blokkolása.

Ekkor a magyarok ismét unatkoztak, eldöntötték, hogy újra megpróbálkoznak NWC-vel, Szerbia pedig 6 órával később betámadta Szlavóniát. Ezzel aktiválták ők is az össze MPP-t, de ismét kudarcba fulladt az offenzíva.

Ezután már csak a végjáték maradt, amikor Magyarország próbálta menteni a menthetőt, a régiókat Kanadában (Alaszka, Nunavut és Manitoba) de miután ez a rettentő anyagi háttérrel és sokkal szervezettebb mobil alakulatttal rendelkező EDEN ellen nem sikerült teljesíteni, a PEACE végleg eltűnt a kontinensről...

Nagy Britannia
A háború kezdetén átadták Nova Scotiát Magyarországnak, később a franciáktól vesznek át régiókat (NF&Labrador, Quebec, Nunavut, P.E.I). A régiócserék oka az volt, hogy mivel a britek az ATLANTIS szövetségesei voltak, ezért az MPP-k miatt és a háború hiányában nem voltak támadhatóak a másik oldalról. Az ő "átállásuk" nélkül nehezebb lett volna megvalósítani.Később átveszik Manitobát, Saskatchewnant és Albertát. A magyaroknak átadják NF&Labrador, Nunavut, Manitoba, Saskatchewan régiókat.

A "következő körben" franciaországtól átveszik NW Territories és Yukon, az oroszoktól Alaska, Far Eastern Russia, Eastern Siberia, Hamgyong, Irántól pedig Heilongjiang régiót. Ekkor a magyarok átgyalogolnak ezen a "hídon", átveszik Heilongjiangot és Hamgyongot. Irán a high ironért cserébe egy high diamondot kapott (NW Territories) és Yukont is.

Indonézia
Az USA-val egy Japánnal lefolyt területcsere után lettek határosak (Kyushu), majd innen Hawaii-t támadták. Ez azért volt nagy szó, mert aktivált MPP nélkül ugrottok neki 15 MPP-nek. De megnyerik a csatát és meg kell vívniuk a harmadik világháború második epic csatáját. Az első Nova Scotia volt, itt pedig Kaliforniát támadták (Q5 kórház, high grain&oil). Az Usákok foggal-körömmel védték, ennek ellenére Indonézia a háború 13. napján megnyeri a csatát. Gyorsan visszaadják Kyushu-t, hogy megszüntessék a határt a többi Indonéz régióval, majd leraktak egy Q5 kórházat és egy Q5 DS-t Kaliforniában. Akit csak lehetett, ide küldtek, hogy emelje itt a falat.

De ők folytatták a támadást, mert jól ment a front. Egymás után esett el Arizona, Nevada, New Mexico, Oklahoma, Texas, Oregon, Mississippi, Louisiana, és elértek Florida határáig. Ebben az időben Indonézia 10 USA régiót birtokolt.

Ez volt a háború kulcsmomentuma - ha aláírják a szerződést Amerikával, megtarthatják Hawaiit és Kaliforniát. Floridát elfoglalni nem volt esélyük (ekkor 6.000 felett volt a lakossága és hatalmas volt a kezdő falmagasság) és Portugália nem szeretett volna 6.000+ Usákot az országában. A háború 44. napján Amerika feléledt és átvette a kezdeményezést, pár hét alatt visszavette az elfoglalt régióit.

A szerződés, amelyet aláírhattak volna:


Portugália
Portugália békében töltötte a háború első 13 napját egészen addig, amíg meg nem támadták Georgiát (az Indonézekkel együtt léptek a háborúba). A Hawaii támadás sok damage-t elvont innen, ezért Portugália megvetette a lábát Amerikában. Tennessee (high wood), West Virginia, District of Colombia (USA főváros), Arkansas, Maryland, Alabama, North Carolina, Virginia, South Carolina. Ezeket a régiókat foglalták el.
Ők különszerződést kötöttek az USA-val, mikor már rossz volt a helyzet, 2-3 hét alatt visszadták a 13 régiót. Abban a helyzetben az ő helyükben jó döntés volt.

Brazília
Franciaországot mentették meg a Spanyol blokk alól Canary Islands támadásával, amivel 11 spanyol MPP-t aktiváltak, kezdetben csak a franciák megsegítése miatt, csupán blokk célzattal. Később elfoglalták Canary Island és Andalucia régiókat, a francia támadások alatt ezeket könnyen megszerezték. A régiókat egy ideig tartani tudták, Andalúzia a háború utolsó napján esett el, Alaszkával egy időben.

Irán
Yukon és NW Territories régiók átvételével kapcsolódtak be a "buliba". Nem tartott viszont ez sokáig, ugyanis hadat üzentek Kanadának, ami fatális hiba volt (a háború 66. napja) és meg sem támadtak kanadai régiókat. Kanada ezt kihasználta, megtámadta előbb Yukont, majd NW Territoriest, amiket meg is nyert. Yukont könnyen hozták, viszont NW T. keményebb dió volt. 100k+ lakosság, Q5 DS. Az EMC itt mutatta meg igazán mire is képes, ha jól emlékszem. Több 100k-t tankoltak le pillanatok alatt. Elképedve tekintettünk a falra, amely mély minuszba zuhant. A háború 69. napján be is fejezték azt.

Irán a térképen szép lilával:


Szerbia
Szerbia hadbalépése idején még "épphogy csak felszabadult" a horvát uralom alól. Az oroszok oldalán harcoltak MPP-k által Amerikában.
Ekkor merült fel a sebzéselvonó támadás terve, amit Szerbia és Magyarország hajtott végre Horvátország ellen. Mindketten MPP-ket kapcsoltak be, Szerbia 11-et. Szlavóniát azonban nem sikert megnyerni.

A második támadás az USA első Kalifornia visszaszerzéséért vívott csatája alatt volt (a háború 49. napja). Most sem sikerült Szlavóniát elfoglalni, de Kalifornia meg lett védve. 1millió feletti damage-t ütöttek bele a horvát csatába, ami morál szempontjából fontosabb volt.

Volt egy harmadik próbálkozás is (a háború 64. napja).
Ezalatt segítséget is küldtek Magyarországnak az Manitobai és Nunavuti csatákra.

Kolumbia
Számomra ez volt a háború legmeglepőbb része.
Nem minden úgy ment az amerikai fronton, mint kéne, ezért Kolumbia lett bevetve "a játékba" (57. nap). Először hadat üzet Amerikának, majd átvette a Mexikói régiókat Kolumbia és az USA között.

Így jutottak el az Usákokhoz.


Megtámadta Amerikát, hogy lélegzethez juttassa az agyonblokkolt oroszokat (58. nap). 11 MPP-t aktivált maga ellen ez a bátor ki ország. Néhány régiót megszálltak, ezekből az USA ugye visszavonult, hogy az oroszokat támadja. De sajnos ők is elveszítették a kezdeményezést elég gyorsan. Megállítani nem tudták Amerikát, csak lassították.

Egy kép Kolumbiáról akkoriban:


1. rész vége

Szolgálati közlemény:
Két részes lesz a sorozat, az első rész ugye az ex-PEACE-országokról szól, a második pedig majd az EDEN-ről fog. Az ötlet maga nem a sajátom, egy szerb kolléga írt majdnem két hónapja (http://www.erepublik.com/en/article/iii-svetski-rat-je-zavrsen-000-109-hronologija-dogadjaja--1008653/1/20). Nem nevezném ezt fordításnak, igazából a szerkezetet vettem át csak. Remélem mindenkinek tetszett, igyekszem elkészülni a folytatással és egy kis monológ is lesz a végén. Meglepetésnek szánom.


És ami felejthetetlen a végére:

We were together,
We are together,
We will be together...

WE ARE PHOENIX !

Oliverray

Vótszáb 😛