200... [Стратагема "41"]

Day 1,746, 12:21 Published in Ukraine Ukraine by Vilar47

Ч. 200 (250) / 31 серпня 2012 р.

Beautiful Back-Yard in Any Different Styles (China).
Гарний садок, виконаний у суміші різних стилів (Китай).


А сьогодні гумореска...
*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*
Випадок з фермером

Везе фермер снопів хуру
В жнива серед літа.
А надворі так спекотно,
Як піч перегріта.
Конячина похнюпилась,
Ледве тягне воза.
З-під коліс летить пилюка,
Поскрипують осi.
Чоловік з лиця рукою
Рясний піт стирає.
- Хух, я спеки ще такої
І не пам’ятаю.
- І я теж не пам’ятаю, -
Кінь озвався кисло.
З несподіванки у дядька
Й щелепа одвисла.
- Скільки й живу, вперше чую,
Щоб кінь сказав слово
- І я вперше, дійсно, чудо,
Віз йому відмовив.

Микола Шкурпела з села Шкурпели (див. "skurpely").
*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*

Що ж... Сьогодні маю змогу опублікувати ще одну стратагему за матеріалами книги А. І. Воєводіна.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Стратагема 41

Гра без правил

Уникайте воєн і конфліктів. Але якщо війна виникла, необхідно діяти адекватно.

Якщо почався поєдинок зі смертельним супротивником, будь готовий до того, що проти тебе будуть застосовані будь-які ефективні засоби і методи.

Не грай з противником в благородство, створюючи "рівні" умови поєдинку, вклоняючись і попереджаючи про місце і час завдання удару.

"Війна - шлях обману". - Сунь Цзи.

Вияв благородства щодо підступного ворога - дурість і прояв незрілості, пихи, гордині чи чванства.

Не давай втягнути себе в безглузді переговори, не допускай затримок при його капітуляції, час працює проти тебе.

***

Особливо небезпечним є ворог, який потрапив у безвихідне становище, ворог, який на наступному ходу програє партію і втрачає увесь свій статок. Особливо, якщо цей статок він вкрав у тебе.

Щур, коли він потрапив у безвихідне становище, робить останній кидок. При цьому він намагається вкусити супротивника в обличчя. Будь до цього готовий. Дії супротивника, затиснутого в кут, можуть бути не підготовкою до виконання умов капітуляції, а приготуванням до останнього ривка.

Під час воєн було чимало випадків, коли полонені під час допитів у штабах супротивника вихоплювали чужу зброю, убивали присутніх і успішно тікали.

***

Не всі готові до гри без правил. Досі в державних органах та правоохоронній системі виникає велика кількість випадків, коли не тільки молоді співробітники, але й ветерани неадекватно реагують на реально існуючу ситуацію.

Можна виділити, принаймні, два типових варіанти прояву такої неадекватності. Ми позначимо їх, як "Синдром мисливця" і "Синдром лицаря".

***

"Синдром мисливця". Значна кількість ветеранів російських спецслужб і високопосадових працівників органів державної влади мають стандартні підходи до участі у конфліктах. Вони - представники влади, за ними стоїть держава, вони - кінцева інстанція з визначення критеріїв справедливості, добра і зла.

Але найголовніше - саме вони від імені держави переслідують її ворогів. Вони, - мисливці, котрі мають державні ліцензії на відстріл супротивників. Вороги хитрують, ховаються, але не полюють на своїх переслідувачів. Коли їх (представників держави) почали ловити, шантажувати, вбивати, то для багатьох це виявилося цілковито непрогнозованим варіантом розвитку подій.

***

"Синдром лицаря". Більшість людей, котрі мають гарні виховання та освіту, звикли мати справу з "благородними" партнерами, й виявляються цілковито не готовими до конфліктів із застосуванням нетрадиційних методів.

Коли ти один, ти цілком вільний у виборі способів і засобів боротьби.

Ти можеш розмежовувати методи боротьби на брудні і чисті, благородні, підлі, нечесні. Але супротивник, котрий використовує лише два критерії - "ефективні та неефективні методи боротьби" - у більшості випадків буде успішнішим від тебе.

Ефективність політичних, військових або спеціальних дій залежить не лише від того, наскільки їх учасники підготовані зі спеціальних дисциплін. Якщо у них збережено у якості робочого інструменту емоційний блок, який забарвлює раціональні дії в емоційно яскраві форми, то вони завжди будуть програвати гірше підготованому, але цинічнішому і раціональнішому супротивнику.

Ефективність здійснених дій, зокрема, визначається наявністю інформації, її аналізом, прогнозом і відповідними власними діями. Але в основі всього цього лежить певна емоційно забарвлена ​​ідеологія, від якої залежить весь пакет дій: оцінка, аналіз, прогноз, планування, реалізація.

Донкіхотство є прийнятним в Сервантеса, але неприпустимим в політиці і війні.

Реальні супротивники щодо своїх ворогів діють так, як прийнято діяти домінуючій команді. Як європейські лицарі - конкістадори щодо інків, як білі поселенці щодо північноамериканських індіанців, як добрі християни-інквізитори щодо єретиків, як самураї щодо простолюдинів (законне право на опробування власного меча, - захотів законно вбив будь-якого селянина).

Претендувати на благородні правила (і взагалі на правила) - м'яко кажучи, нерозумно.

Застосування в цій сфері інструментів і методик, які ґрунтуютья на або включають в себе емоційно забарвлені терміни, посилання на морально значущі принципи і піднесені мотиви - це прояв нетямущості, непрофесіоналізму, деякого роду інфантилізму. Загальні рекомендації: якщо ти вступив у війну, стався до супротивника і ситуації адекватно.

Хочеться благородно загинути - зроби собі харакірі, але не прирікай на невдачу свою команду через пристрасть до бойскаутських моральних цінностей.

***

Звернемося до класиків. Нікколо Макіавеллі, "Про дії всіх людей роблять висновки за результатом, тому нехай государі намагаються зберегти владу і здобути перемогу. Які б засоби для цього не довелося вжити, їх завжди вважатимуть гідними і схвалять, бо чернь спокушається видимістю і успіхом, а в світі ж, немає нічого крім черні, і меншості в ньому не залишається місця, коли за більшістю стоїть держава".

***

Стратагема широко застосовується в спорті. Там, де за результатом стоять великі інтереси і великі гроші, для досягнення мети використовуються будь-які засоби.

Деякі способи застосовуються не часто. Дійсно, не кожен день побачиш, як футболісти забивають м'ячі руками, боксери відкушують на рингу чужі вуха, а хокеїсти б'ються ключками. Але існують "загальноприйняті" порушення. У боротьбі, наприклад, борець може, поки цього не бачить суддя, ламати пальці суперника, запускати власні пальці під ребра, бити головою в сонячне сплетіння, завдавати удари по сонній артерії, імітуючи зрив руки з коміра кімоно, і робити багато чого іншого.

***

Стратагема широко використовується у передвиборчій боротьбі. Вибори останніх років [2003] до місцевих та федеральних органів виконавчої та законодавчої влади (РФ, але є актуальним й для України - перекл.) показали, що сталися значні зміни тактики і стратегії передвиборчої боротьби. В першу чергу, це стосується різкого збільшення її агресивності, жорстокості та цинізму.

***

Приклади деяких дій, що мали місце при проведенні виборів різних рівнів:

- Прямі фальсифікації та наклеп. Компромат на лідерів не тільки вишукувався, але й фальсифікувався. Тобто кандидатів звинувачували в тому, до чого вони були зовсім не причетні.

- Використання тактики нацьковування двох політичних супротивників на користь інтересів третьої. Мало дуже велике поширення. Способи - статті в пресі, з-поміж іншого й у вигляді аналітичних оглядів або незалежних інформаційних повідомлень. Хіт сезону - випуск листівок, які грубо ображають кандидата, від імені нібито його супротивника, що часто викликало конфліктну ситуацію і відповідні аналогічні дії. Конфлікт виникав і розпалювався.

- Перекупка тиражів друкованих матеріалів. Одержала дуже велике поширення. У штаб супротивника направлялися свої люди, які отримували друковані матеріали нібито для розповсюдження. Потім все одержане акуратно складували. Виявлялися розклеювачі листівок конкурентів, й у подальшому листівки в них скуповувалися повністю. У деяких штабів до 50 - 70% друкованої продукції не доходило до виборців.

- Оперативні дії. Вночі передвиборчий штаб обклеювався листівками конкурентів. Вранці увесь склад штабу замість того, щоб займатися плановою роботою здирає листівки. Результат очевидний - день втрачено. Результат істинний було віднайдено опісля виборів. Листівки розклеював не той, хто на них був зображений, а третій кандидат, який викликав конфлікт і від цього виграв.

- Випуск листівок або повідомлень від імені конкуруючого кандидата. Текст, який прямо компроментував кандидата або використовувався надалі для зниження його рейтингу.

- Направлення на мітинги і зустрічі конкуруючого кандидата своєї заздалегідь підготованої команди. Мета - зрив мітингу або зустрічі. Дає особливий ефект, коли телебачення показує невдалу зустріч.

Головний ефект - персональне ослаблення кандидата. Комуністи у випадках спроб зриву зустрічі чинили дуже просто - після перших некоректних дій йшла команда з президії до залу - "Видаліть чужих". Чужих видаляли.

З провокаціями на мітингах - складніше. Конкуруючий штаб може володіти 2-3 автобусами підготованих людей з відповідними рольовими установками, плакатами, мегафонами тощо. Ефективною протидією подібним діям можуть бути наступні...

Необхідно відпочатку бути готовими до подій подібного роду і мати можливість створення професійними тележурналістами репортажів, що демонструють образливу поведінка опонентів. У такому разі провокації будуть мати зворотний ефект - компроментувати штаби супротивників і консолідувати власних прихильників. Відеозйомка провокацій може виявитися ефективною і через те, що кількість провокаторів обмежена, а якщо їх буде виявлено, то ефективність їх роботи буде значно знижена.

Використовуйте постійних телевізійних операторів. Дуже скоро він буде знати провокаторів у обличчя і робити наголос на їх сольних виступах.

Необхідно вжити заходів із захисту операторів, журналістів під час репортажів і не тільки.

Впровадження агентури в штаби супротивника, вербування технічного персоналу, разове придбання інформації.

Цілі:

- Вплив на стратегію і тактику штабу, прийняття ним рішень, вигідних конкурентам.

- Доступ до списків активу - актив перекуповується.

- Зрив замовлень на друковані видання, якщо відомі місця замовлення та терміни.

- Отримання графіків зустрічей з виборцями - зрив зустрічей.

- Доступ до планів роботи штабу - зрив планової роботи.

- Отримання тез передвиборчої боротьби - відповідні антитези і коректування власної лінії.

- Доступ до інформації про спонсорів - вплив на спонсорів, й зокрема з використанням податкових та інших державних органів.

- Персональний вплив на кандидата і його актив. Через ЗМІ, листівки, інші канали поширюються різноманітні наклепи і вигадки, що стосуються нібито компрометуючих обставинах, які мали місце - гомосексуалізм, корумпованість, пияцтво, непрофесіоналізм на роботі тощо. Головна мета - психологічний вплив на самого кандидата і його команду.

*😘😘😘😘😘😘:
А.И. Воеводин, "Стратагемы - стратегии войны, манипуляции, обмана"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ЛІРИКА

..."Меншості не лишається місця на світі"... Щось подібне спостерігається з моїми публікаціями стратагем...

За цей час я став "аж дуже не таким" й роздратував занадто багато "не тих"... Буває. Але разом з тим цікаво, наскільки викладений вище опис "негарних" методів політичної боротьби відповідає тому, що можна спостерігати в еРеспубліці... Лише замініть "автобуси" на... "Автоботів"... Можна й з "десептиконами".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ЗВІТИ / REPORTS (links inserted)

Опісля обіду... Ближче до вечора... еУкраїна, Слобода, проти еРосії... Битва 4... Трішки побалакали у чаті саплаю про "шкуру саплаєра"... Визначилися, що вона мені потрібна для краси... Опісля чого отримав танки.

еФінляндія проти еЕстонії... Кешк-Еешті, битва 8... Здобув винагороду за "Денний наказ".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Beautiful Chinese Girl Painting Wallpaper.
Картина з гарною китайською дівчиною (шпалера).


P.S. Сало!