Додаткові стратагеми: зовнішній ворог... [Стратагема "37"]

Day 1,739, 19:35 Published in Ukraine Ukraine by Vilar47

Ч. 194 (244) / 24 серпня 2012 р.

Beautiful China.
Гарний Китай.


Анекдот...
*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*
Дитину значного чиновника приніс кортеж з блимавкою та триколором на хвості...
*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*

Розглядаючи матеріали наведені у книзі А. І. Воєводіна, я натрапив на додаткові стратагеми, які видаються актуальними для нас та для розвитку нашої країни... До речі, ці стратагеми є "неканонічними". Тобто, їх не включено до "офіційного переліку" стратагем у самому Китаї. Чому? Тому що вважається, що усі "нові" стратагеми насправді можна замінити поєднаннями ("ланцюгами") старих. Зважаючи на особу автора, можна сказати, що ці матеріали передусім ґрунтуються як на його особистому досвіді, так й на тих "методиках", котрі існували "на теренах" Радянського Союзу.

Тож, розглянемо "37-му"...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Стратагема № 37

Стратагема достатньої ворожості

Кожне суспільство має своїх ворогів.
Зовнішніх і внутрішніх.
Наявність ворогів викликає наслідки, принаймні, двох напрямків:
- З ворогами вступають в боротьбу;
- Для боротьби з ворогом суспільство може змінюватися, міняти раніше обраний шлях розвитку, змінювати свою структуру.
Тобто залежно від того, як організований ворог і які шкідливі наслідки можуть від його дій виникати, суспільство може нарощувати виробництво кулеметів (кам'яних сокир, мечів, супутників-шпигунів), приносити жертви своїм богам (вводити додаткові податки, запроваджувати однопартійну систему, оголошувати загальну військову повинність), удосконалювати інститути державної влади та управлінський апарат. Якщо заходи виявляються своєчасними та адекватними небезпеці, а наявних ресурсів достатньо, суспільство може успішно протистояти своїм ворогам.
Якщо заходи невчасні, небезпеку недооцінено, керівництво не
підготоване - внутрішня чи зовнішня агресія має всі шанси бути
успішною.


Але є одна проблема, яку не може бути вирішено лише розумністю і компетентністю керівників. Вона полягає в тому, що правитель не всемогутній, він може спрямувати і посилити існуючі в суспільстві
тенденції, але якщо їх в суспільстві немає, то він безсилий. Тенденція, яка використовується для посилення заходів задля відсічі ворогів, може існувати лише тоді, коли суспільство усвідомлює існуючу небезпеку або її наближення. Причому суспільство має усвідомлювати цю небезпеку вчасно, оскільки багато процесів вимагають значного часу. Неможливо за кілька місяців налагодити виробництво озброєння, навчити необхідну кількість солдатів і офіцерів, створити стратегічні запаси.
Історія чимало прикладів, коли молода держава в оточенні ворогів вела дуже успішні війни, підкоряла величезні території. Але більшість з них стикалося з одними і тими ж проблемами. Після того як усіх можливих ворогів було підкорено, а загроза нових воєн здавалася нереальною, протягом декількох поколінь войовничість зникала. Колишні воїни перетворювалися на вельмож, їм на зміну приходили чиновники від армії. Золото ставало ціннішим металом, аніж сталь, на зміну військовій доблесті приходило пересичення.

Зрештою, знаходився ворог, який нападав на велику імперію, яка "зажерлася". Імперія виявлялася великою тільки за назвою.

***

Протягом декількох століть на території Китаю існували окремі держави, між якими велися нескінченні війни. У цей період були створені найвідоміші військові трактати, військове мистецтво цінувалося правителями, а армії були мобільні та боєздатні. Нарешті, в шостому столітті країна була повністю об'єднана під владою династії Сунь.
Деякий час все йшло як і раніше, але потім відсутність реальних ворогів почала давати свої наслідки. Армія не може бути боєготовною, не беручи участь у конфліктах, і вона з бойової одиниці поступово стала перетворюватися на подобу чиновницького відомства.
У дванадцятому столітті Північний Китай захопили племена кочівників-чжурчженів.
У тринадцятому столітті весь Китай був завойований татаро-монголами. Під час навал у Китай у дванадцятому та тринадцятому століттях татаро-монголи винищили близько тридцяти п'яти мільйонів чоловік. У 1368 році татаро-монгольське іго було повалено, що виявилося закономірним наслідком. У китайців з'явився ворог, а татаро-монголи почали спочивати на лаврах.

***

Подібні процеси відбувалися в історії Римської імперії. Доки були сильні зовнішні вороги, структура держави, дух її народу дозволяли в будь-який момент мобілізувати необхідні сили та засоби. Потім, коли імперія розрослася до неймовірних розмірів, а воювати стало особливо ні з ким, настав розпад і загнивання. У 395 році Римська імперія розділилася на Східну і Західну. У 476 році німецьким вождем Одоакром був позбавлений влади останній імператор Західної Римської імперії Ромул Август.

***

Немає стимулу - немає руху, немає небезпеки - немає передумов для консолідації суспільства. Існує закономірність - для згуртування суспільства необхідні вороги. Той, хто ототожнюється з лідером, здатним перемогти ворогів і усунути загрозу, має всі шанси на підтримку своїх співгромадян. Ця закономірність давно відома правителям і політикам. Вона успішно використовується ними для користі своєї держави або у власних корисливих цілях, які до блага держави і народу ніякого відношення не мають.
Кожен сучасний політик чи керівник може використовувати відомий набір ворогів. Ворогами можуть бути групи, об'єднані за різними ознаками: національною (євреї, араби, німці, росіяни, чеченці тощо), релігійною (мусульмани, християни, юдеї, сектанти, єретики тощо), політичному (комуністи, анархісти, фашисти, сіоністи, монархісти тощо) і іншим.

~>~>~>*** Фрагменти з книги А.І. Воєводіна "Стратагемы - стратегии войны, манипуляции, обмана".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ЛІРИКА

Хочу звернути увагу на те, що виконання цієї "стратагеми" має йти на користь власній країні, й разом з тим не узгоджується з руйнуванням її іміджу при контактах з союзниками, що нам довелося спостерігати.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ЗВІТИ / REPORTS (links inserted)

Ранок... Ява, еСША, битва 13 проти еІндонезії... Саплаїв не було, а тому...

Під вечір... Були саплаї, а тому за танки "глумив" еЄгиптян. На підтримку еСаудівської Аравії, Табук, битва 9.

За північ... Підтримав еЄгиптян там само, Табук... Бій 12.

Пізня ніч... Битва 7 за Суматру, еСША проти еІндонезії.

За кілька хвилин до написання статті... Бохус, еШвеція, проти еРосії, битва 5... Просто не було саплаїв.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~*~*~*~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Beautiful Chinese Girl Painting Wallpaper.
Картина з гарною китайською дівчиною (шпалера).


P.S. Сало...