[Egyetem]Harmadik előadás anyaga - Hercegno- Kongresszus és a Bev.Hiv.

Day 1,907, 15:13 Published in Hungary Hungary by eMagyar Egyetem
Kedves olvasók,

A mai napon az eEgyetemen tartott előadásom anyagát olvashatjátok. Az előadás témája belügyi volt, a címe: Kongresszus és a Bevándorlási Hivatal.


A Bevándorlási Hivatalról Rhual számolt be, a neki előre feltett kérdések alapján, mintegy gyakorlatban mutatta be a hivatalt.

A tegnapi napra más előadást terveztem, ez a mostani egy B terves előadás volt, köszönhetően Nouvion ötletének a Hupák körlevélből.

Akkor az előadás anyaga következik…
Az előadás főbb pontjai a következők lesznek:

-Kongresszus felépítése
-Az outgame kongresszus / játékon kívüli kongresszus: kongresszusi fórum, és a #kongresszus szoba, Alkotmány
-Az ingame kongresszus / játékon belüli kongresszus: javaslat beadása, javaslatok felosztása
-Kritika a kongresszussal és az Alkotmánnyal kapcsolatban
-Bevándorlási Hivatal (Rhual elmondása alapján)

Kongresszus felépítése:
Kongresszus tagjai az ingame szavazáson megválasztott eMagyar képviselők. Az alakuló ülésen a képviselők frakciót alakítanak, melynek száma min. 2 fő.
Az eMagyar kongresszus a rizonon #kongresszus szobában ülésezik keddenként 20.15kor. A törvényjavaslatokra való szavazásról is ezen szoba topikjában van információ, illetve több hasznos link is található mindezek mellett.

A kongresszusnak van egy külső fóruma: http://kindred.at/ehungary/ekongresszus/main.php , ahol megtekinthetőek a szavazások és a napirendi pontok is.
Képviselőként van lehetőség hozzászólni avagy napirendi pontokra javaslatot beadni.

A kongresszus tisztségviselői:

Kongresszus Elnöke: akit az ingame választásokat követően egy outgame szavazás keretében a kongresszusi képviselők megválasztanak.

Kongresszus Elnökének feladatai:
a kongresszus üléseinek vezetése, hozzáférés biztosítása a képviselők részére az outgame fórumhoz, a frakcióvezetők tájékoztatása a folyamatban lévő szavazásokról, azok céljáról, a Kongresszus munkájának megszervezése, kapcsolattartás a kormánnyal, törvényjavaslatok napirendre vétele, szavazások kiírása és lezárása, a Kongresszus üléseiről és döntéseiről történő tájékoztatás a Kongresszusi Közlönyön keresztül, a Kongresszus Jegyzőjének kinevezése -hiányában annak feladatai ellátásáról gondoskodás.

Tehát a kongresszus elnöke látja el a legtöbb feladatot, ezekben a feladatokban szokott segédkezni a kongresszus alelnöke:

Kongresszus Alelnöke: akit outgame szavazás keretében a kongresszusi képviselők megválasztanak.

A Kongresszus Alelnökének feladatai: az Elnök által átruházott feladatok, az Elnök akadályoztatása esetén a kongresszus elnöki feladatainak ellátása.

Jegyző: igény esetén, saját döntés alapján a Kongresszus Elnöke nevezi ki.
Kongresszus Jegyzőjének feladatai: az elfogadott törvényjavaslatok nyilvántartása, rendszerezése és közzététele, a Kongresszus Elnöke által meghatározott adminisztratív munka.

Outgame Kongresszus

Outgame kongresszus részei: #kongresszus szoba és a kongresszus külső foruma: http://kindred.at/ehungary/ekongresszus/main.php és az Alkotmány

Mint említettem az eMagyar képviselők a #kongresszus szobában üléseznek heti egyszer, illetve rendkívüli esetekben többször, ahányszor kell. A szoba topikja többnyire igyekszik aktuálisan tájékoztatni a képviselőket, hogy a beadott javaslatokra, hogyan is szavazzanak.
A kongresszusi rendes ülések keddenként zajlanak 20.15-ös kezdéssel, ha van napirendi pont, amit a képviselők a külső kongresszusi forumon felvethetnek.

Napirendi pontok, lehetnek interpellációk hadügyi / külügyi /szoc. / okt. / gazd. minisztériumot illetően. Egyéb kérdés/probléma felvetése a kormány illetve annak munkáját illetően. Továbbá ott van az estetleges impics – elnöki bizalmatlansági indítvány – mely javaslatot is be kell nyujtani outgame napirendi pontnak és ott külső forumon megszavazni. A szavazásra bocsátandó javaslat két részből kell, hogy álljon: maga a javaslat és annak indokolása.

Nem csak ingame, outgame a kongresszus forumán is van lehetőség javaslatokról szavazni. Ezeket hívjuk outgame szavazásnak. Többnyire azokat a javaslatokat szavaztatjuk meg itt, melyeket ingame nem lehet megszavazni, illetve az Elnöki bizalmatlansági indítványt is előbb outgame, a forumon kell megszavazni, 2/3os többség kell a javaslat outgame elfogadásához, mely elfogadása után ingame is benyújtható és értelemszerűen megszavaztatható a javaslat.

Alkotmány

Nemrég született meg az eAlkotmányunk (https://docs.google.com/document/d/1-qiVrUzOZiUZ76IU91EdEMa8-LhtkywIe33YUoXHC3Y/edit?pli=1 ), mely a korábbi Törvénytárat váltotta fel. Az alkotmány alapján lehet kongresszusi döntéseket és határozatokat hozni. Az alkotmány magába foglalja a kongresszus tisztségviselőinek megválasztásának menetét, és a kongresszus működését is szabályozza.


Ingame Kongresszus:

A kongresszus főképp az ingame játékra vetül rá, hiszen több fontos javaslat is ott kerül megszavazásra. Az ingame kongresszus lényege, hogy a képviselők javaslatot adnak be, max 2 db-ot a ciklusban, ezek pedig szavazásra kerülnek a játékban. Illetve a képviselők feladatkörébe tartozik még az állampolgárságok megadása is.

Javaslatokról

A képviselőknek van lehetőségük javaslatot beadni ingame itt: http://www.erepublik.com/en/country-administration/Hungary/1 illetve ezekről szavazni.

Javaslatformák:


A kongresszusi képviselők által is benyújtható javaslatok ingame szavazásra:
1 Donate, avagy kiutalás. A kiutalás az államkincstárból, mely szigorúan valamelyik kormányzati orgra történhet. Kiutalási javaslatot képviselő csak az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adhat be.
2 Natural enemy javaslat. A javaslat a háború indításának eszköze, de fontos diplomáciai eszköz is.
Kiemelt fontosságára tekintettel csak az Elnök (vagy megbízottja) nyújthatja be.
3 Issue Money avagy pénznyomtatás. Gyakorlati jelentőségét a gazdasági változások miatt elveszítette.
4 President Impeachment, avagy az Államelnök leváltása (bizalmatlansági indítvány). Szabályozása az Alkotmányban 52.-58.§.-ban - Röviden, a bizalmatlansági indítványról kell egy előzetes outgame szavazást tartani, és ha az 2/3os többséggel átmegy, akkor adható be ingame is a javaslat.
5 VAT & Import taxes, Income tax, Minimum wage. (ÁFA és Import adó, jövedelemadó, minimálbér.
a.) a Kongresszus hatáskörébe tartozó döntések, azonban a Gazdasági miniszter vagy a CP (Államelnök) beleegyezése és indokolása nélkül outgame szavazásra sem lehet bocsátani
b.) elfogadásukhoz a megválasztott képviselők ⅔-ának igenlő szavazata szükséges.

Az elnök további javaslatokat tud beadni:

Épületek vásárlására ( kórház, defend system)
Béke kötésre
MPP javaslat egy országgal
Hadüzenet

Az elnök által beadott ezen javaslatokról is a kongresszus szavaz.

A javaslatokat két külön részre lehet bontani, külügyi és belügyi kérdéskörre.
Belügyi kérdéskörbe tartozik: Donate, Issue Money, VAT & Import taxes, Income tax, Minimum wage.

Külügyi kérdések körébe tartozik: MPP, NE, No NE, Peace treaty, Provide Citizenship (Állampolgárság megadása)

Elsődleges szempont, hogy a külügyi kérdéskörbe tartozó javaslatok esetében – értelemszerűen kivéve Állampolgárság megadása – automatikus szavazattartás van.

Szavazattartásról

Bár automatikus a külügyi kérdéskörben a szavazattartás, a miérteket megemlítem.
Szavazattartás oka NE javaslat esetében: lehetséges, hogy az NE épp egy stratégiai elem, avagy csak jelzés értékű, amit a végén leszavaztat a kormány, ezért nagy galibát okozna, ha ez jelzés értékű nem tervezett NE meg lenne szavazva – ezért kell szavazatot tartani. Hasonló stratégiai elem lehet a No NE és a béke javaslat is.

Szavazattartás előfordulhat MPP esetében is, főképp új szövetség kötése esetén, kivárunk, hogy valóban megszavazza-e a másik fél, avagy ha épp szövetséges országunkkal tervez csatát, és a háborújuk miatt pár napon belül kiütődik az MPP, akkor nincs értelme megszavazni. Amíg minden tényről nem bizonyosodunk meg, a további tájékoztatásig szavazattartást kér a kormány.


A kongresszusban hatékonyan és felelősségteljesen részt venni igen fontos. Sokan úgy gondolják, hogy a kongresszus munkája felesleges színjáték - az üléseken való aktív részvétel… de ez egy játék, eljátszuk a kongresszust ha van már erre lehetőség, és ugye mások is remélhetőleg –csak – eljátszák az elégedetlenkedést és az érdektelenséget 🙂
Visszatérve az ülésekre, a szlovéneket tudom példának hozni, náluk sokáig nem is volt olyan, hogy kongresszusi ülés. És többnyire minden ment úgy, ahogy kellett. Még az emlékezetes „Bosko levele”sem hatotta meg a képviselőket és nem adtak be impicst Orinda ellen.
Szlovének kongresszusát viszont nem lehet a miénkhez hasonlítani, mivel egy kis ország, össze is tartanak, és nincs ellenségeskedés, és nem is szavaznának meg olyant, ami az országot megkárosítaná, csak úgy poénból. Korábban írtam is róla, hogy a képviselői medál után is leadják a goldot, van aki a felét – mert az kötelező – van aki az összes 5 goldot, és így tényleg csak olyanok „dolgoznak” akik nem csak a goldért indultak és felelősséggel szavaznak.

Érte kritika még az impicsbeadás túlbonyolítását. Ennek oka az, hogy outgame szavaztatjuk meg az impicset, a korábbi Akitlosz elnöksége idején történtek. Be lett adva ellene egy impics, melyet nem szavaztak meg a képviselők, de Akitlosz az elnök, aki a Cod-ot állítja és támadást is indíthat, besértődött és otthagyta a játékot.
Mivel impics volt beadva, egy hetet kellett várni a következő impics beadására, addig nem volt elnök, és autoattackkal vívtuk a háborút – ment úgyis, csak taktikailag volt nehéz. Hogy ez ne ismétlődhessen meg, hogy elnök nélkül maradjunk, van szükség az outgame szavazásra, és ha outgame átmegy, ingame is átmegy, de fontos, hogy a második helyezett vállalja az elnöki feladatot.
Volt már hasonló elnök nélküli időszak, mikor az ingame lett megszavazva az impics előzetes egyeztetés nélkül, második helyezett megkérdezése nélkül – vagyis hogy vállalja e az elnöki tisztséget. Akkor HUpakolás uralkodása zajlott és nem volt online elnök. Ez is azt mutatja, hogy ha nincs szabályozva a konga, és pont olyanok ülnek ott, lehet irányítani az országot, nem feltétlen felelőséggel 🙂

Azonban, ahogy sokan emlegetik, hiába van minden leszabályozva az Alkotmányban, a képviselő ingame oda kattint, ahova akar és oda szavaz, ahova akar, be tud adni bizalmatlansági indítványt, úgysem tudják megbüntetni. Ez így is van. Erre más országból tudok ismét példát hozni, pl. a lengyeleknél is le van szabályozva a kongresszus, és ott aki „vétséget” követ el pénzbírságot kap, amit ki kell fizetnie, és be is hajtatnak rajta, illetve súlyos vétség estén ki is tilthatják a kongresszusból, illetve a kongresszusi külső fórumról. – Itt a kitiltás az outgame kongresszusból történik.
Nálunk még nem volt példa büntetésre, és úgy gondolom nem is igen lesz olyan, hogy egy megbüntetett képviselő befizeti a birságot, mert olyannak adott ÁP-t akinek nem adhatott volna, avagy mert kenőpénzt fogadott el.

Az outgame kongresszust igen sokan elítélik és nem érzik szükségességét. Én annyiban támogatom és támogatom az Alkotmány – korábban Törvénytár – „követését” és használatát, hogy az esetlegesen felmerülő speciális esetekre adjon megoldást, és akkor úgymond lehessen egy úgymond egy írásba foglalt szabályhoz alkalmazkodni. (Pl. mit tegyünk, ha az elnök impicse után második helyezett elnökjelölt inaktív lesz)

Én, ahogy írtam is, többet látok a kongában, és az alkotmányt lényegében iránymutatásként kell kezelni, szankcionálni az alkotmányban leírtaktól való eltérést/szembemenést nem mindig lehet– mivel pl. nem látom ki szavazott szavazattartás alatt. Ebből kiindulva, mivel nem lehet büntetni adott „törvény megszegését” nem tudjuk betarttatni sem azt, ezért gondolom úgy, hogy az Alkotmány egy úgymond erkölcsi útmutatás, hogyan legyünk tisztességes képviselők. – persze ez nem mindenkinek fontos szempont… 🙂

És akkor most térnénk rá a következő nagyobb témára a Bevándorlási hivatalra és annak munkásságára. A korábban Rhualnak felvetett kérdésekre reagálva ismerhetjük meg a Bevándorlási Hivatalt a gyakorlatban.

A Bevándorlási Hivatal a Külügyminisztérium része, a Hivatal élére a minisztert az Államelnök nevezi ki.
A miniszternek is meg kell felelnie bizonyos feltételeknek, hogy kinevezhető lehessen:
Fontos, hogy ismert legyen, lehetőleg RL magyar, leinformálható legyen. Nemzetközi szinten legyen tapasztalt, hogy esetleges ismert TOst lefülelhessen időben, innen következik, hogy rendelkezzen kiterjedt kapcsolati hálóval. Fontos, hogy ismerje a jelenlegi külügyi és szövetségi helyzetet. Emellett járatos legyen egy kérvényező profiljából való olvasásban. – tudja mit kell nézni és mire kell figyelni.

A bevándorlási miniszter megvizsgálja az ingame beadott állampolgársági kérelmeket, és minősíti elfogadhatónak, avagy elutasíthatja az állampolgársági kérelem megadását.
Hazatérő magyarok elbírálás nélkül kaphatnak állampolgárságot, ha az ÁP-t kiadó kongresszusi tag, valamint még egy kongresszusi tag (nem azonos pártból) felelősséget vállal érte.

A külügyminisztériumi kérvényre benyújtott ÁP kérelmek (pl. követek) felülvizsgálat nélkül, vagy soron kívül elfogadandóak, a miniszter belátása szerint.

Ahhoz, hogy valaki eMagyar állampolgárságot kérjen, ezt ingame meg kell igényelnie illetve egy - outgame – formot kell kitöltenie, ott pedig válaszolni a kérdésekre. Form: http://tinyurl.com/HunImmigrationForm

Most pedig a kérdések következnek, melyeket előzetesen Rhual válaszolt. Mivel a mai napon elfoglalt és nem volt biztos, hogy jelen tud lenni az előadáson még ebben az időpontban.

Miért volt szükség minisztériumra?

A minisztériumot azért kellett létrehozni, hogy a külügyekben sokkal járatosabb megbízott, az ismereteinek teljes tárházával felelősségteljesebb döntést hozhasson, mint az egyszeri kongresszusi képviselő.

Miért fontosabb egy játékban az IRL állampolgárság a játékbelinél a tisztség betöltésénél?

Nem, nem azért mert én nem vagyok magyar ingame. De hogy ellenpéldával éljek, talán jobb, ha egy ingame magyar áp-val rendelkező, amúgy RL horvátot választják meg a hivatal elnökének? Nem teljesen értem a kérdést, hogy miért baj az, hogy egy RL magyar, aki a világon egy teljesen egyedi, hozzá nem hasonló nyelvet beszél, így az ÁP-t kérővel egyedi módon képes elbeszélgetni (ha magyar az illető, de a magyarok a törvény szerint automatikusan kapnak ÁP-t), amit csak a magyarok értenek, az nagyobb feltétel, mint az ingame állampolgárság, amit az emberek kényük kedvük szerint tudnak cserélgetni? És mielőtt a kérdésekre tovább válaszolnék, megjegyezném, hogy én a hivatal elnökségét felkérésre töltöm be, nem én alkottam a törvényeket.

Miért hatalmaz fel az Alkotmány egy külügyminisztériumi dolgozót arra, hogy kongatagokat utasítson ÁP megadása?

Nem hatalmazza fel, ajánlást tesz csak. A kérdés önmagában értelmetlen. Egyébként pedig, ha a külügy és kongresszus kapcsolatát ilyetén feszegetjük, akkor a nem a saját szakterületén tevékenykedő kongatag, jóval kevésbé lehet jártas a szövetségi viszonyok és diplomáciai kapcsolatok terén, mint a nálánál sokkal naprakészebb külügyes dolgozó.


Rhual mit vár a ciklustól, mit kell nézni egy adatlapon, ha dönt és miért annyira fontos az adatlapnézési képesség, hogy külön ki kell emelni?


Én semmi konkrétat nem várok a ciklustól, mivel az áp kérelmek folyamatosan jönnek. Ha a jelentkező nem új a játékban, az adatlapból sok információ kinyerhető. Az újakat nem lehet ilyen formán kiszűrni kellőképpen, hogy valójában tényleg olyan nemzetiségű e, mint ahogy azt ő állítja, de egy újoncnak nem nagyon van oka országot váltani, ha mégis megteszi, akkor egy kis elbeszélgetést kell vele folytatni. De az áp kérelmi nyomtatványnak van egy olyan pontja, ahol az illetőnek meg kell adni pár személyt, aki kezeskedik érte. Ez persze a nem magyar kérőkre vonatkozik.

Mi van, ha az elnök nem IRL magyar minisztert szeretne és ezt a konga megtagadja? Újra szavaznak?


Az elnök nem kérhet fel olyan embert, aki nem felel meg a kritériumoknak. Ha mégis így tesz, azzal egy impeachment-et kockáztathat. De mivel az elnökjelöltek a kampányuk során, amúgy is leadják a Hivatal elnöki-jelöltjét, ezzel már a megválasztását is kockáztatja, ha RL nem magyar játékost kér fel.

Miért nincs összeférhetetlenség a kongaelnöki és a BM tisztség között, noha utóbbi elutasító határozatát előbbi bírálhatja felül, amit nem fog megtenni, ha a két személy azonos?

Ez egy joghézag, amit az ország elnöke, vagy akár a külügyminisztérium is kezelhet, de lássuk be, hogy azok az emberek akik alkalmasak erre a feladatra, nem adják a fejüket kongresszusi elnökségre.

Hogyan ellenőrzi a kongaelnök a minisztert?

A kongaelnök felé semmilyen elszámolással nem tartozik a miniszter, ahogyan fordítva sincs semmilyen elszámolási kötelezettség. A kongresszus felé a miniszter ajánlást tesz az ÁP megadások kapcsán, míg a kongresszus elnöke felé, az esetleges bűntetésekkel kapcsolatosan tesz ajánlást, de ezen kívül nincs kapcsolat a munkájukban.

Egyáltalán mekkora munkával jár a tisztség?

Ellenőrzi a kérelmeket minden nap, ha kell, ellenőrzi a kérők hátterét (volt már rá precedens), felvezeti az ajánlási listába és szól a kongresszusnak, hogy kinek adható ÁP és kinek nem (ebből hivatali munkám alatt nem volt soha probléma). Szóval összességében több, mint hogy egy pártelnök 1 hónapban 2x összegyűjtse a fékeket a pártelnöki és a kongresszusi választásra, de jóval kevesebb, mint a többi miniszternek a kormányban.

Mennyi ÁP-t tervez kiadni?

Nincs limitálva az ÁP adás.

Jöhetnek példák, hogy ez e-Mo-nak miért jó?

A kérdés a 2. pontban meg van válaszolva. De hogy egy egyszerű példával éljek, mostanában véget ért a finn TO és a magyarok tonnaszám jöttek haza és a törvény szerint magyar elbírálás nélkül kaphat ÁP-t, ha egy kongresszusi tag és egy másik, aki nem ugyanabból a pártból való, kezeskedik érte. Egy figyelmes, leleményes finn fogja magát és bejön az országba a tömeggel a nélkül, hogy bárki is felfigyelne rá, mivel azt hiszik ő is TO tag. És ez csak 1 egyszerű példa. Egy kongatagot teljesen hidegen hagy általánosságban.

Érdekes történetek, lefizetési kísérletek stb.

Példának okáért ott van Garak, akire külföldi fékkel ráírtunk (anno) ingame és tényleg árulta az ÁP-t... És ő lett kongresszusi elnök. Szóval azt hiszem én nem is fordítok több szót arra, hogy véleményem szerint miért is jobb kormányhivatalnak.
Eddigi ciklusom alatt nem történt semmilyen lefizetési kísérlet.
Nos az előadás eddig tartott, utána következtek a kérdések.

Kisborok: 1 héten hányszor lehet outgame impícset/bizalmatlanságit beadni?
Hercegno: Kisborok, erre nincs szabály outgame akárhányszor lehet
Hercegno: 24órás a szavazás
rajk: frakciünként egy impícs, nem?
rajk: ó
Kisborok: akkor javaslom hogy ezt nagyon tartsák észben a képviselők..
Hercegno: volt már olyanra példa hogy többször neki kellett futni hogy outgame átmenjen
Hercegno: annyi van limitálva hogy képviselő javaslatot nem adhat be akármennyit outgame se.
Kisborok: utóbbinál nem ment át, mégis beadták ingame 😒
Hercegno: igen
Hercegno: mint mondtam outgame konga arra jó hogy erkölcsi útmutatást adjon
Kisborok: nagy hiba elpocsékolni a heti max 7 lehetőséget...
Hercegno: nem lehet heti 7
Hercegno: mivel 24 óra a szavazás
Hercegno: tehát max 3 lehetne
Hercegno: és képviselő is kell aki beterjeszti
Kisborok: a 3 is több, mint az 1 🙂



GyulaImre: nos arra lenék kiváncsí
GyulaImre: ha egy nem kona tag egy világ megváltó ötletet ad be van e arra esély hogy elfogadják
Hercegno: nem tud beadni
rajk: nem konga nem adhat be semmit
Hercegno: de pártjából a képviselő adhat be javaslatot
Torony: keres egy kongát 🙂
Hercegno: ha benn van a kongában
Hercegno: a képviselők ugye a választóikért felelnek
GyulaImre: légiós vagyok 🙂
Hercegno: tehát ha van ötleted
Hercegno: szólsz egy légiós kongának, hogy adja be, vesse fel ülésen és megbeszéljük
GyulaImre: értem csak kiváncsí voltam
GyulaImre: nincsenek ötleteim jelen pillanatban


Kisborok: annyit tudnék javasolni, hogy érdemes lenne beleírni az alkotmányba, hogy outgame több lehetőség van az impics beadására
Hercegno: de mivel a legtöbb képviselő nem tartja fontosnak az outgame kongresszust
Hercegno: így nem tudom,
Hercegno: igazából ha impics kell, akkor kell, és nem az a lényeg hányszor adjuk be

Kisborok: Hercegno: de tegyük fel, hogy 3 nap míg meggyőzöd az egész kongát, ha idő előtt beadod, 1 hétig nem tudod leváltani az elnököt
Hercegno: Kisborok, ha valaki impicset akar
Hercegno: felterjeszti kongaforumon
Hercegno: jobb eseteben ilyenkor a kongaelnök összehiv egy rendkivüli ülést
Kisborok: ejnye
Hercegno: megbeszélik a dolgokat a képviselők
Hercegno: ki kell írni 24 órás szavazásra
Kisborok: és nem lett megszavazva leutóbbi outgame
Hercegno: 2/3os többség kell
Kisborok: mégis beadta a képviselő
Hercegno: igen
Kisborok: és nem tudom, hogy kongaelnök hibázott-e vagy sem...
Kisborok: nem volt meg a 2/3
Hercegno: hát hogy ki hibázott 🙂
Hercegno: mint mondtam outgame konga
Hercegno: a képviselő pedig ingame oda kattint ahova akar
Hercegno: van hozzá joga
Hercegno: tehát hibázni nem hibázott senki játéktechnikailag
Kisborok: 😒
Hercegno: az outgame "szabályaink" szerint a képviselő nem adhatta volna be
Hercegno: mivel az impics nem lett jóváhagyva
Kisborok: viszont ha meg lenne említve, hogy outgame többször is lehet beadni, szerintem nem csinálnának ilyen hülyeséget a képviselők

Mikrobi: az a baj, hogy sokszor nagyon hirtelen kell beadni, mert az elnök megzakkan
Hercegno: outgame javaslat többszöri beadásáról szerintem tudnak
Mikrobi: nem érnek rá napokig rágni egy gumicsontot
Kisborok: szerintem nem tudnak
Hercegno: és nem azért lett beadva a mostani sem hirtelen
Mikrobi: de ha hirtelen adja be valaki, azt kockáztatja, hogy nem megy át
Hercegno: hanem mert a képviselő hirtelen volt és ingame be akarta adni
Kisborok: Mikrobi: így van
Mikrobi: Hercegno: a sajtóban egy árva szó nem volt róla
Hercegno: mint pl mikor dnb adta be poénból alex ellen
Hercegno: és meg is szavazták
Mikrobi: direkt visszanéztem, mert furcsállottam, hogy fut egy impícs
Mikrobi: az mekkora baromság volt -.-
Hercegno: nem is voltam képviselő akkor Mikrobi nem tudom
Mikrobi: és ki lett helyette...
Mikrobi: szerencsére épp nyaralt

Kisborok: nagy lehetőség az outgame heti 3 alkalom...
Hercegno: de semmi értelme
Hercegno: amúgy
Hercegno: ha nem szavazzák meg hiába adja be valaki 10szer
Hercegno: mert nem fogják megszavazni
Hercegno: a pártok úgy szavaznak ahogy mondják
Hercegno: utasítás szerint
Hercegno: 2/3os többség
Hercegno: nem aktiv két harmados
Mikrobi: Hercegno: a pártokat ki utasítja?
Mikrobi: minden képviselő szabadon szavaz
Hercegno: hanem az összes képviselő
Mikrobi: esetleg a saját pártja
Hercegno: hát lehet az MKSZ igen
Hercegno: de sok párt nem 🙂
Hercegno: a lényeg amit akarok kihozni Kisborok outgame két harmadot nehéz összehozni amit az alkotmányunk elvárna
Hercegno: mert mindig van aki lemarad a 24 órás szavazásról
Hercegno: vagy nem érdekli és nem szavazza meg
Hercegno: tehát ezek miatt sem lehet meg a 2/3
Kisborok: pedig elég sokan aktívkodtak a kérdésben


denes1es: először is szeretnék gratulálni az előadáshoz, nagyon tetszett. a kérdésem pedig: Láthattunk e bevándorlási miniszter kritériumai közt olyat hogy ismert legyen. Ezt hogyan határozzák meg odafent?
Hercegno: denes1es az ismert személy, akit külföldön is ismernek.
Hercegno: hát meghatározni tudják, hogy korábbi nemzetközi kapcsolatai voltak
denes1es: de mit jelent az hogy ismernek
Hercegno: ez, hogy nemzetközi kapcsolatai vannak/ voltak
denes1es: értem
Hercegno: azért úgy mindenki tudja,, hogy az emagyar közéletben kik akik ismertek 🙂
Hercegno: nehéz megfogalmazni
Kisborok: top 5-ös cikkek, kormánytagok, századok vezetői, ...

Kisborok: ha kongatag szeretnék lenni, miket tanácsolnál, hogy mire figyeljek?
Hercegno: 🙂
Mikrobi: arra, hogy megfelelő helyen állj a pártelnök listáján
Mikrobi: különben nem jutsz be
Hercegno: hát NE, MPP esetén szavazattartás, és a kongresszus szobában a tájékoztatást olvasd el, mire szavazz
Kisborok: mondjuk inkább arra gondolok, hogy ha már bejutottam
Mikrobi: ja?
Hercegno: és tessék az üléseken részt venni 🙂
Hercegno: néha viccesek
Mikrobi: járj a pártod és frakciód szobájába

denes2es: csak pénzbírsággal és kitiltással szokás büntetni?
Aba_Agma😛 semmivel
Aba_Agma😛 senkit nem büntettek még meg semmivel
Hercegno: 🙂
Hercegno: elvileg pénzbirság és kitiltás lehet a büntetés
Aba_Agma😛 mert kb csak azt látod hogy ki adja be az impícset
Hercegno: de gyakorlatban nem hiszem hogy ez lesz alkalmazva
Aba_Agma😛 de azt hogy ki hogyan szavaz
Aba_Agma😛 sosem lehet tudni
Hercegno: erről beszéltem aba 🙂
Hercegno: az előadáson
Hercegno: de
Hercegno: ha olyan ÁPt ad meg valaki akit nem támogatott a Bev min
Hercegno: akkor lehet azt tudni és lehetne
Hercegno: lehetne
Hercegno: büntetni
Aba_Agma😛 ebben az országban vagyunk
Aba_Agma😛 nem lehet...
Kisborok: 🙂
Aba_Agma😛 aki nem ad olyannak áp-t az nem ad
Aba_Agma😛 aki meg ad az sose fog fizetni...
Kisborok: köszönöm a kérdésemre a választ
vasmegye: na igen kiskapu országban az Aba említette dolgok egyértelműek

denes2es: hogyha egy kongresszusi képviselő nem akar frakcióhoz csatlakozni akkor mi lesz vele?
Hercegno: olyan nincs
Hercegno: alapbol a pártja frakciójához tartozik
denes2es: de hogyha nincsenek ketten
Hercegno: vagy ha tök egyedül van akkor is be kell névleg csatlakoznia
Hercegno: egy frakcióhoz amit választ
GyulaImre: olyna nincs hogy egy frakció 1 fős?
Hercegno: minimum 2 fős kell legyen
GyulaImre: ja értem

denes2es: és ha nem csatlakozik
denes2es: nem hajlando megjelölni egy frakciót sem ahova csatakozna
denes2es: akkor mi történik vele?
Hercegno: ez is egy igen speciális eset
Hercegno: szerintem erre nem tért még ki az alkotmányunk
vasmegye: hozzácsapják ahhoz a frakcióhoz, amelyiknél bejutott
Hercegno: de ilyen esetben hozzácsapjuk igen
Hercegno: ha tiltakozik sztem akkor is
Hercegno: és onnan kap tájékoztatásst szavazásról
denes2es: értem

Tyxy_afk: Hercegno
Tyxy_afk: lehet még kérdezni?
Hercegno: persze
Tyxy_afk: jó akk légyszi foglald össze 2 mondatban mert a tigrisek nem tudnak ilyen sokat egyhuzamba elolvasni 😃
Hercegno: Két mondatban? 1 mondat a kongáról 1 mondat a bev hivatalrol?
Tyxy_afk: jah
Hercegno: A kongresszus működését úgy gondolom kiválóan ismered, az előadásomban az outgame konga kritikáit probáltam megválaszolni azzal, hogy időnként szükség van rá, és mintegy útmutatásként kell alkalmazni az Alkotmányt.
Hercegno: A bevándorlási hivatal pedig megszűri azokat a külföldieket, akik hazánkba jönnek különböző indokokkal.
Hercegno: nem tudom megfelelt e tyxy afk 😛
vasmegye: tökéletes összegzés volt
Tyxy_afk: Így van
Tyxy_afk: Príma oroszlán vagy látszik! 😃
Hercegno: köszömöm





Az este további része laza csevegésbe torkollott. Köszönöm mindenkinek, hogy megjelent az előadáson, és bízom benne, hogy tudtam hasznosat is mondani.

Köszönöm, hogy olvastátok,
Hercegno