Milyen újításokat látnék szívesen? - 1. rész

Day 668, 10:14 Published in Hungary Hungary by theface

A mai Insider cikk hatására, úgy éreztem eljött az ideje annak, hogy megosszam veletek, hogy én miket látnék szívesen a játékban, mint új funkciók és lehetőségek.
Azért, hogy egyszerre ne legyen túl hosszú ezért modulokra bontva, külön-külön jelenítem meg. Egyes részek majd akkor nyernek értelmet, ha a teljes cikksorozat megjelent.

Először a szerintem igen alul értékelt politika modullal foglalkoznék. Sokan tapasztalhatták, hogy a mostani rendszer túlságosan is egyszerű, kevés a lehetőség és sok olyan dolog van, ami pl. minden országban jelen van, de mégis nem a játék hivatalos része, csak a felhasználók alakították ki.

Elsőként a minisztériumokkal foglalkoznék. Nos elég sokféle létezik, de manapság kimerül abban, hogy van egy org annak egy újsága pár cége és kész, valós jogköre 0 csak a játékosok hozzá állásán múlik, hogyan is értékelik a szerepét.
Arra gondoltam, mint a valós életben is lennének hivatalos minisztériumok, amiknek külön lenne valamekkora jogkörük.

Felépítésükről annyit, hogy lenne 1 miniszteri pozíció 3 államtitkár és egy szóvivői poszt.
A miniszteri pozícióban lévő egyén iktatja be a kongresszus által megszavazott törvényeket, nyújt be új törvényjavaslatokat. Amennyiben a miniszter nem elérhető a 3 államtitkár többségi elv alapján tudná ugyan ezt a jogot gyakorolni.
A minisztériumok nagyjából úgy működnének mint egy org, de azért a szakiránynak megfelelő plusz funkciók lennének.
Minden minisztérium kapna egy hivatalos újságot, mely a többi cikktől elkülönítve, kiemelve jelenne meg mindig

Szerintem a játékba a következő minisztériumoknak lenne értelme: Külügy, Hadügy, Gazdaság, Oktatás és Szociális, valamint a Miniszterelnöki hivatal. Az alábbi plusz lehetőségei lennének az egyes minisztériumoknak:
- Külügyminisztérium: lehetősége lenne nagykövetséget nyitnia egy országban, és be is zárnia. Ez nagyjából egy org lenne az adott országban, és egy újság. Amelyik országgal aktív diplomáciai kapcsolat lenne semmilyen formában nem lehetne háborúba keveredni MPP-ken keresztül.
- Hadügyminisztérium: MPP-k szavaztatása, háború/békekötés, és csataindítás, visszavonulás.
A hadügyminisztérium képes lenne hivatalos századokat létrehozni, melyek aktív állapotukban kapnánk a heti zsoldot automatikusan. Hadügyminisztériumnak továbbá lenne maximum 3 fegyver gyára és ugyanennyi nyersanyag gyára.
- Gazdasági minisztérium: adórendszer kialakítása, nemzeti vagyon kezelése, kereskedelmi embargók bevezetése, feloldása, a nemzeti valuta védelme a monetary által nyújtott lehetőségekkel élve.
- Oktatás és Szociális minisztérium: szerintem a két tárcát összevonva lenne érdemes működtetni. Ez a minisztérium az újoncokkal foglalkozna főképp, meg aki igényt tart a segítségükre. Kizárólagos jogot kapna, a 0 és 2 skill közötti munkások foglalkoztatására, ehhez minden területen rendelkezne egy gyakorló céggel. Oktatási jellegük meg abban nyilvánulna meg, hogy minden nap az újoncok részére anyanyelven játékismertetőt küldhetnek ki.
- Miniszterelnöki hivatal: fő feladata a kontroll lenne, bármikor megvétózhatja az adott minisztérium által benyújtott törvényjavaslatot, minden területen nyújthat be saját javaslatot.

A miniszteri választás a következő formában menne: amelyik párt az előző kongresszusi választáson bekerült a kongresszusba az indíthat miniszteri jelöltet, aki felkéri a kormánya minisztereit az adott posztra. Tehát a választások alatt már teljes kormányra lehetne voksolni. Az államtitkárokat és a szóvivőket a miniszterek a választások után kérik fel. Amennyiben z illető kongresszusi tag és elfogadja a felkérést onnantól az lesz a fő feladata, a kongresszusi névsorból eltávolításra kerül.

Ennyit a minisztériumokról, most jöjjön a kongresszus.

A kongresszus feladata törvények megszavazása, csak ők szavazhatnak a miniszterek, államtitkárok nem.
Frakciónként minden területen 2 törvényjavaslatot nyújthatnak be.
További lehetőségeik: pénzkiutalásokról döntenek (az állami bevételek automatikusan a nemzeti bankba kerülnének, innen az állami cégek költségei közvetlenül automatikusan lennének levonva, tehát az egyéb kifizetésekről döntenének, pl. állami segítség egy baráti országnak), a századok heti zsoldjának megszabása (tehát a zsold mértékével kapcsolatban csak ők adhatnak be javaslatot).

A kongresszus méretét úgy határoznám meg, hogy régiónként 1 fő, valamint minden 250 lakos után 1 fő. Ez például Magyarország jelen helyzetében 96 fő lenne. Igaz ez nagynak tűnik a jelenlegi méretekhez képest.

Akik az adott időszakban részt vesznek a politikai irányításban, az idő alatt mentességet kapnának a büntetések alól, de amint vége a mandátumának automatikusan kapná meg a kirótt büntetést. Ennek azért lenne értelme, mert egy esetleges szabályszegés után járó büntetés nem bénítaná le az ország működését akár 1-2 napra is. Akiket megválasztanak, nem lennének helyhez kötve, tehát szabadon utazhatnának asz országokban, de a politikai életben csak a megválasztásának helyén tudna aktívan részt venni, tehát mindenképp haza kell ez esetben költözni.

A választási rendszer a következőképpen működne:
Minden párt állít egy listát, melyben rangsorolja a képviselőit. A választás napján az emberek csak pártokra szavazhatnának. A választás végén a rendszer automatikusan kiosztaná a helyeket a pártoknak, az alapján, hogy az összes leadott szavazat hány százalékát kapták meg.
Ez szerintem azért jó, mert jelenlegi rendszer alapján, aki jól utaztatja a szavazóit az nyer.

Példának, hogy jobban érthető legyen amit körvonalaztam. Van egy ország, melyben van 7 párt legyen a nevük 1 2 3 4 5 6 7 az egyszerűség kedvéért.
Az ország lakossága legyen 4800 fő és a régiók száma pedig 11, tehát a kongresszus 30 fő.
A választáson 2140 ember szavazott, és a pártok a következő arányban részesedtek a szavazatokból 1 – 14%, 2- 7%, 3- 24%, 4- 11%, 5- 19%, 6- 3%, 7- 22%,
Így a következő arányban kapnak képviselői helyet a pártok: 1 – 4 hely, 2 – 2 hely, 3 – 7 hely, 4 – 3 hely, 5 – 6 hely, 6 – 1 hely, 7 – 7 hely.

A kongresszusi választások után a pártok frakciókat alapítanak, akár több párt is létrehozhat ilyen ideiglenes szövetséget, hogy növeljék súlyukat a kongresszusban.

A pártok működése annyiban változna, hogy lehetőség lenne a pártlista kialakítására.

Nos „röviden” ennyit gondoltam a politika modul lehetőségein. Valószínű, hogy pár terület nem került bele, vagy felületes, de azért ne mindent én találjak ki és 100%, hogy nem mindenkinek tetszene ez a fajta megvalósítás.

Köszönöm, hogy volt türelmed végig olvasni.