eVilági hírek

Day 1,661, 12:56 Published in Hungary Hungary by Hercegno
Kedves olvasók,

Mai napon lengyelből foglalok össze egy cikket, a lengyel külügy eVilági híreit.

A cikkben szó lesz Kanada EDENből való távozásáról, Iránról, Moldova helyzetéről és Bulgária terveiről, illetve az ír – török diplomáciai kapcsolatról is.

Kanada

Kanada végül eldöntötte, hogy elhagyja az EDENt, a kongresszus szavazott ez ügyben.

A Terra aktív tagja marad (úgy gondolják ez a szövetség biztonságosabb) és egy szövetség nem fogja a DMGjüket leszívni.


Irán

Irán tulajdonképpen megosztott az állampolgárok közt, vannak ONE és a TEDEN pártiak. Azonban Irán hivatalosan semleges. Az utóbbi időben a proTEDEN szövetség elég nagy népszerűségre tett szert náluk, ez köszönthető a volt iráni alelnöknek – Hajariyannak.
Az MPP-t illetően, igaz semleges az ország, természetesen MPPkről lehet velük tárgyalni.

Ebben a pillanatban a ONE mellett Kína fontos tényező. Nem nagy titok, hogy az elnöknek sok ismerőse van kínában, és szeretne velük együtt működni, tehát nagyon úgy néz ki, hogy Kína lesz az új vezető a Közel – Keleten.

Összességében mondhatjuk, hogy Irán semleges, de Kína fontos szerepet tölt be Irán életében. A mostani választás arról szól, hogy TEDEN párti vagy elleni elnököt válasszanak, de igazából már most TEDEN tagnak érzik magukat.


Moldova

A közhangulat nagyon optimistán áll a pro EDENhez. Az Ukrajnával megkötött egyezményt az állampolgárok többsége nem tartja egy pozitiv lépésnek. Úgy gondolják ez az ukránok hatalmát mutatja meg, és ezért kell betartaniuk.

Kifogásolták, hogy a kormány nem állt ki megfelelően az országért a tárgyalásokon, illetve, hogy Ukrajna nagy része soha nem támadná meg Moldovát.

A kongresszusi tagok próbáltak MPPt kötni többek közt Oroszországgal valamint Szlovákiával, akikkel megbeszélést is folytattak esetleges további együttműködés tekintetében.

Főbb tervük a jövőre nézve, hogy a semlegességet hirdetne más országokkal csatáznának, valamint egy helyi „antiukrán”szövetséget hoznának létre.


Bulgária

A bolgár vezetés pozitivan állt és lehetőséget lát Lengyelország csatlakozására a Moszkva – Santiago – Sofia egyezményhez, azonban ehhez az oroszoknak is van beleszólások, akik egyelőre ellene vannak a csapat bővítésének. A katonai helyzetüket a jól ismert török háború jellemzi. Kormánytól szerzett információk alapján, bizonyos feltételekkel befejeznék a háborút, ha a törökök nem lesznek határosak Szerbiával valamint Macedóniával. A törökök eltörlése után valószínű új célt tűz ki magának Bulgária, ez lehet Görögország vagy az ukránok.


Összefoglaló az ír külügy cikkéből

Az eredeti cikket itt lelitek.

Az ír külügy felkereste a törököket megbeszélés céljából. Régebben több török is harcolt az írek ellen, és hasonlóan ír katonák is harcoltak törökök ellen, ez azonban a múlt, ezen tovább kell lépni.

Azt azonban a törököknek el kell fogadniuk, mint tényt, hogy Írország nem fog harcolni Bulgária ellen, mivel a jó kapcsolat továbbra is fent áll a két ország közt. De Írország nem fog harcolni Törökországgal sem, mert minden EDEN tagot tisztel. A bolgár – török háború idején Írország semleges maradt.

Végül arra jutott a két ország, hogy az MPP a két ország közt még várhat és nem kötik meg, nem lesz csak úgy beadva (egyeztetés nélkül) javaslat és igyekeznek több időt adni az országoknak és a képviselőknek a döntést illetően.


Lényegében ennyi rövid hírrel szolgáltam most,

köszönöm, hogy olvastátok,


Hercegno