Предимствата и недостатъците от подписването на мир с Турция

Day 1,336, 12:32 Published in Bulgaria Australia by Old Patriot Skinner


Много се изговори в последния ден за това заслужава ли си да приемем официалното предложение от страна на Турция за подписване на мир между тях и България. Наблюдавайки статиите по въпроса и редица чатове в IRC и Skype, мога да кажа, че е разделено почти наравно отностно този деликатен въпрос. За разлика от тях, техните народни представители, депутатите, са почти единодушни с тяхното решение, което ще се разбере в най-скоро време.

Затова нека разгледаме по-подробно предимствата и недостатъците от подписването на едно такова примирие.



Искам предварително да заявя, че това, което ще напиша надолу не е лично мнение, а анализ върху ситуацията. Не изразявам подкрепа към нито една от двете страни, за или против. За целта има други места, където съм го направил.



ПРЕДИМСТВА

1. До 6 дни ще имаме постоянен бонус на оригиналните си региони - +20% оръжейна индустрия и пълен такъв (+40😵 за хлебната индустрия. Войната е дължа и уморителна, играчите ще могат да си стъпят малко на краката и да натрупат резерв от продукти за бъдещи военни действия или да развият бизнеса си.

2. Ще имаме нормални парламентарни избори. Няма да има нужда от изчисляване на часови периоди, в които да се пускат закони за дарения към БНБ, и случаи, в които да не стигат парите за нещо, поради липса на депутатски закони.

3. Цялата армия ще се концентрира върху въстания и битки чрез МПП на съюзниците ни. Много битки ще зависят от нас, ще ни чакат много победи на чуждото бойно поле и ще имаме много по-доволни и по-верни съюзници.

4. Финансовият иск. Той има 2 сценария - добър и лош. 200 000 лева аванс за около 2 седмици. На пръв поглед изглеждат много, но това са грубо 2 дни данъци. Пари в хазната има, за да се закърпи положението за тези 2 дни и няма да се усети кой знае колко липсата им. (лошия сценарий - виж 2. от Недостатъци)



НЕДОСТАТЪЦИ

1. Оставаме без един регион до края на мандата (05.09.11), който регион е -20% за родната производителност. Това са много танкове, родно производство, по-малко в инвентарите на силните ни играчи. А 10 удара могат да са ~30-40 000 щета...

2. Даваме накуп 200 000 лева. Хазната олеква, а не се знае тези пари дали няма да потрябват спешно за нещо. В момента това са около 2/3 от парите, които имаме. Да, в крайна сметка си ги получаваме 100% обратно, до края на мандата, но пък оставаме без тях за тези 2 седмици, когато може да са ни нужни.

3. (моралната причина) Навеждаме глави. 🙂 Чрез договора признаваме, че са ни победили. Те поставят условията, ние ги изпълняваме. Крайните условия са различни от първоначалните, но пък все пак са техните. И победителите ще пишат историята...

4. Поемаме риска за некоректност от турска страна. Или с други думи, да си приберат тия 100 или 200 000 лева.

5. Липса на постоянен ЕВ. След като нямаме сериозен противник, произтича да нямаме и постоянен естествен враг. Единственият, вариант е да си осигурим тренировъчна война в бъдеще, но за момента това не е на дневен ред.

6. Липса на сериозна НАША война. Привлякох няколко бебета през последния месец, всичките дойдоха, за да "трепят резаните". При положение, че тази война я няма, младите няма с какво да бъдат привлечени, а виртуалната война с кръвния враг от РЖ е най-доброто нещо за зарибявка. 🙂 От друга страна пък, ни бият като маче у дирек и младите се демотивират. Та, всъщност по тази точка не знам кое е по-силният довод от двата дадени.

7. По подобие на точка 3 от предимствата, турците ще насочат щетата си в същите битки, в които ние ще се стараем да помагаме и до голяма степен ще неутрализират нашата щета, а може и да я надминават.



Общо взето това са основните точки ЗА и ПРОТИВ примирието.

Постарах се да бъда максимално обективен, въпреки поста, който заемам и политиката, която водя.

При добри предложения в коментарите под статията по темата, ще ги добавям периодично.



Да живее Апостола на свободата!
Да живее България!