ATO Szerződés [ausztrál szerződés fordítás]

Day 1,001, 11:56 Published in Hungary Hungary by M.Mateo

Kedves olvasóim!

A következőkben az ausztráloknál megjelent ATO-szerződés fordítását olvashatjátok. Hát akkor kezdődjék a műsor:

Fordítás:

„Eleged van abból, hogy egy csapat vesztes úgy dönt hogy multikkal TO-zza országodat, ezzel tönkre téve az egész erepublik közösséget?
Nos, ideje, hogy megkezdjük az ellenállást, eme szerződéssel:

Anti-Take Over (ATO) Szerződés



Bevezetés:

Eme szerződés célja, hogy reprezentálja az erepublik közösség törekvéseit a fair play, és a demokrácia felé, a békét, önző célból megzavaró, nemzetközi ellenségek elleni harcban.

Paragrafusok:

1. A szerződés aláírásával, az országok kormányai, elnökei, elutasítják a multik, és a Politically Take Over (PTO) minden formáját. A cél a fair play, és a demokrácia biztosítása az eRepublik közösségében. Az országok kormányai semmilyen formában nem támogathatnak PTO akciókat, nem adhatnak tanácsot arról, hogy hogyan kerüljék el polgáraik a multikkal való lebukást.

2. Ha valamely bugot az ország kormánya kihasznál, vagy támogatja a multizást, akkor azon ország kizárattatik

3. Minden átutalásnak, ami egy TO-zott állam kasszájából kerül a TO-t indító ország kasszájába, vissza kell kerülnie eredeti gazdájához. Ha ez nem történik meg, belátható időn belül, a TO-t indító ország kizárattatik.

4. Ha a lakosság minimum 55%-a megszavazza, illetve a kongresszus 80%-a, és az elnök elfogadja a szerződést, az esetben az ország képviselője aláírhatja azt.

4.b Az esetben, ha az ország TO alatt áll, úgy egy megválasztott, TO mentes csoport dönt a szerződés elfogadásáról.

5. A szerződést elfogadó országok képviseltetik magukat egy nemzetközi ATO bírósági testületben, melynek célja a multik utáni vizsgálódás, bíráskodás. A testület 5 tagból áll, akik szavazás útján kerülnének a testület döntői pozíciójába. A testületet 3 havonta cserélődik, 10-én megtartott szavazással.

6. A testület létrehozhat egy „fekete listát”, amelyen a multizással gyanúsított felhasználók szerepelnek. Ezen személyek, illetve a kormányaik között minden pénzügyi, politikai kapcsolatot meg kell szakítani, ha ez nem történik meg, az ország kizárattatik.

7. Ha egy testületi tag, a mandátuma lejárta előtt távozik pozíciójából, helyére új embert kell megszavazni az utána következő 5 napon belül. A testületi többségnek lehetősége van, tagjait kizárni. Ha a résztvevő országok, úgy látják, hogy a testület rosszul végzi munkáját, egyeztetések után, kiírható újabb szavazás a testületi pozíciókba.

Tudom, hogy ez csak egy szimbolikus lépés, de harcolnunk kell a játék elrontói ellen.

Csatlakozol a változást hozó mozgalomhoz?

Hát érdekes. De komolyan gondolják. A multizással, multikkal való TO-zással foglalkozó rész még nem is lenne hülyeség, sőt jó kezdeményezésnek tartom. Viszont magát a TO-t, tisztességes, multik nélküli csatában, ennyire nem vetném el. Beletartozik a játékba. Nyilván a TO az ausztrálok szemét eléggé csípi, de sajnos ők kis ország az eReppen, indonéz multik nélkül is könnyedén TO-zhatók, és ezért harcolnak ennyire ellene. Pedig maga a TO egy fair play dolog, persze aki elszenvedi nem így gondolja.
A kérdés tehát az: Ipath, konga 80%-a, nép 55%-a, hogy elfogadjuk-e ezt… Bár azt hiszem a válasz egyértelmű🙂. Talán ha csak a multikról szólna még alá is írnánk.

Köszönöm a figyelmet!

Ha szerinted megéri: vote, sub! Köszi!