Legionar - Rat sa Indonezijom?!

Day 1,020, 17:40 Published in Serbia Serbia by Dimitrij lvanov


VESTI

- Povlačenjem španskih trupa iz Meksika koje je naredio, sada već bivši predsednik Ramso, Španija je ostala bez svih prekomorskih poseda osim Jugoistočnog Meksika u kojem je podignut ustanak i čiji se pad očekivao veoma brzo. Međutim zbog buga pobeda u ovom ustanku pripisana je španskoj strani koja je to iskoristila i krenula u kontranapad na Oaxacu i Meksičku Dolinu. Oaxaca je pala pod udarima španskih konkvistadora dok će bitka za Dolinu biti završena oko 6:00 po našem vremenu. Kao kontramere Feniks je pokrenuo napad iz Venezuele koja ima aktivirana 4 saveznika, na Jugoistočni Meksiko odakle će se, u slučaju da admini ne prihvate žalbu, voditi operacije za isterivanje Španije iz Meksika. Svoju podršku legitimnoj žalbi možete dati OVDE


Trenutak kraja bitke kada je umesto ustanicima pobeda otišla Španiji

- Munjeviti dolazak britanskih snaga u Španiju polako gubi na svojoj težini i do izražaja dolazi superiornija obučenost španskih trupa koje su zaustavile napredak Britanaca i pokrenule ustanke u okupiranim regijama. Aragon je oslobođen, a u toku su još dva ustanka u La Rioji i Castilla La Manchi. Pored ovih ustanaka vodi se i jedna konvencionalna bitka za jedinu preostalu špansku regiju na teritoriji Francuske – Donju Normandiju.


Britanski vojnik u Castilla La Manchi


- Izbori 05. Septembra 2010. se bliže kraju i kako sada stvari stoje pobednici ovih izbora biti će – Srbi. Naime svega nekoliko sati pred zatvaranje birališta, srpski kandidati vode ispred svojih konkurenata u čak 4 države ne računajući maticu Srbiju. Srpski predsednici po trenutnim rezultatima su Dobojska Dzigera u Bosni i Hercegovini, Srbin kv u Danskoj, nejjko u Češkoj i borissajkas u Maleziji. Do kraja izbora ovi rezultati će se možda promeniti ali to ne umanjuje činjenicu da imamo veoma razvijene TO timove sposobne za kompleksne operacije. Čestitamo!



KOMENTAR

Brzim prolazom kroz Indiju Srbija je došla na granicu sa Indonezijom u Južnom Tajlandu. Dogovorom vlada ove dve zemlje Indonezija će omogućiti Srbiji prolaz preko svoje teritorije do malezijskih nalazišta nafte i kamena sa nesigurnim obećanjem prolaska do Australije ili Južne Afrike gde se nalaze velika nalazišta Titanijuma. Naftu i kamen Malezije Srbiji su obezbedili dobro nam poznati Cipelići na čelu sa nekadašnjim Ministrom odbrane Srbije borissajkas-om koji je upravo postao predsednik Malezije.

Međutim stvari nisu tako sjajne kao što se na prvi pogled čine ili kako nam to aktuelna vlast (koja će se promeniti u toku noći) nastoji prikazati. Naime u Indoneziji se sve glasnije čuje neslaganje građana sa ovim potezom vlade i postoje indicije da se vlada Indonezije pod pritiskom birača polako izvlači iz ovog dogovora. Građani zameraju vladi što za državu nije napravila bolji posao jer zvanični podaci govore da Indonezija za ovaj ustupak Srbiji nije niti će dobiti novčanu nadoknadu. Srbija će snositi sve troškove prolaska i vraćanja teritorija Indoneziji. Planovi Srbije vezani za prolazak do titanijumskih rudnika je ovime doveden u pitanje.


Indonežanske trupe na granici sa Srbijom

Ali postoji još jedna stvar koja dodatno komplikuje odnose Srbije i Indonezije. Dali namerno ili iz nepažnje Indonezija je napala poslednju Malezijsku regiju Sabah i time direktno ugrozila srpske interese u ovom delu Azije. Kao što je već ranije pomenuto Srbija preko Cipelića politički kontroliše ovu državu i brisanje Malezije sa mape bio bi veliki udarac višemesečnom trudu i borbi ove TO grupe. Dali na ovaj način indonežanske vlasti nastoje da umire svoje građane ili pokušavaju da eliminišu srpski uticaj ostaje da se vidi. Jedino što je sigurno jeste da će nova srpska administracija odmah na početku svog mandata biti stavljena u veoma tešku poziciju konfrontacije sa „majkom“ Indonezijom što bi moglo trajno narušiti odnose ove dve zemlje Feniksa.