eRep Üzleti Modell

Day 1,165, 10:01 Published in Hungary Hungary by 655321
[76]/[1165] – [exkluzív lepellerántás]

Ha már eljutottál odáig ebben a játékban, szeretett olvasó, hogy előfizettél a von Stirlitz Aktákra, az új világ legviccesebb urdu magazinjára, egészen biztosan tisztában vagy az eRep kvintesszenciájával: a cél az, hogy minél több aranyat vegyél Platóntól. Ha esetleg annyira hülye lennél, imádott előfizető, hogy erre magadtól nem jöttél volna rá, népszerű tájékoztatók garmadája, így például Tankred Orfeusz klasszikus felvilágosító közleménye, vagy Sir Moke Shag nemrégen közreadott dolgozata hívja fel erre a figyelmed, hogy kirángasson az édes tudatlanság álomvilágából.

Platón aranyéhsége közismert és közhelyszerű, de sokan nem is gondolnak bele abba, hogy milyen keményen meg kell dolgoznia a pásztorgúnyába bújt görög filozófusunknak a játékosok euróiért. Mostani tényfeltáró írásunk Platón aranyszerzési modelljét mutatja be az érdeklődő közönségnek.

Zűrös szomszédság projekt



Kezdetben olyan nagyhatalmak voltak az eRepen, mint Norvégia, Svédország, vagy a vegyes nemzetközi erőkből álló Pakisztán. Tisztességgel osztották egymást, ment a trollkodás, de valami nem volt az igazi. Az autentikus, mélyről jövő balkáni őserő hiányzott az aranyvásárlókból. Ez ellen feltétlenül tenni kellett valamit. Sokan meglepődtek, amikor Alex Craciun román elnök megtámadta a jelentéktelen, és semmiféle értékkel nem bíró Magyarországot. A jól informáltak viszont tudják, hogy nem sokkal ez után Craciun egy új autót vehetett át Platón elődjétől. Hasonlóképpen Quicksilver is egy új autóval gazdagodott, miután leszervezte a nagy Index-boomot, aminek köszönhetően végre megkezdhette eRepes körtáncát a román-magyar testvéri szeretettől fűtött zsigeri aranyvásárlás.

És látta Platón, hogy ez jó, de nem elég jó, ezért röviddel ezt követően feltette Szerbiát is a térképre. Nagy dolgokat várt ettől a lépéstől, mert Kusturica Underground című dokumentumfilmjének megtekintése után úgy ítélte meg, a horvát-szerb kapcsolat kiemelkedő aranypotenciállal bír. Ezen a várakozása végül be is jött, legalábbis részben.

Agent provocateur projekt



Az első jelentősebb aranybooster program során egy figyelemreméltó jelenséggel kellett Platónnak szembesülnie: hiába utálják egymást a szomszédos országok játékosai, hiába aprítanák egymást ezernyi darabra egyetlen körömreszelő segítségével, az iránta érzett gyűlöletük még mélyebb, és ezért kiemelkedő részük nem hajlandó aranyat venni tőle. Egy friss felmérés eredménye szerint a magyar játékosoknak mindössze 1,27%-a vásárolna Platóntól aranyat azért, hogy azzal román játékostársait apríthassa. Nem túl jelentős szám.

Az idézett felmérésnek van egy még érdekesebb eredménye is. Brazília és Jazar miszlikbe aprítása érdekében már a magyar játékosok 8,31%-a lenne hajlandó aranyat vásárolni. Platón ezt előre látta, ezért indította el szupertitkos programját "Agent provocateur" munkacímen. A projekt lényege roppant egyszerű: egyes játékosok azt a megbízást kapták Platóntól, hogy idegesítő viselkedésükkel játékostársaikat hergeljék, és háborús konfliktusba zavarják az erep népeit. Ezt a mesterséget kétségkívül Jazar fejlesztette tökélyre hihetetlenül irritáló viselkedésével, de nem ő az egyetlen titkos ügynök az eRepen. Ha valaha felmerült bennetek, hogy az olyan kiváló elmék, mint Mihai Cazacu vagy Nalaja, miért adnak ki idegesítőbbnél idegesítőbb propagandacikkeket, most már tudjátok a választ.

Fékek és egyensúlyok rendszere



A játékosok egymás iránti gyűlölete és a titkos ügynökök áldásos tevékenysége pofás kis bevételt termelt Platónnak, de hamarosan egy újabb nehézség adódott. Az eRep rendszere mindig az egyensúly irányába halad, és egy idő után megmerevednek a frontvonalak, amibe az aranyvásárlók idővel beletörődnek, és nem vesznek több aranyat. Szükség volt tehát egy olyan rendszer felépítésére, ami folyton megváltoztatja az erőviszonyokat.

Platón új projektjének két elem van. Egyrészt hetente változtatják a szabályokat. Ezzel az erőviszonyok folyamatos felborítása a cél, ugyanakkor azt is sikerül elérni vele, hogy a játékosok ne tervezzenek, és ne gondolkodjanak többet, helyette vásároljanak inkább aranyat.

Ugyancsak az erőegyensúly felborítása miatt néhány szerencsés játékos időről-időre 500 aranyat tartalmazó csomagot kap Platóntól, hogy annak elharcolásával megfordítsa a fontos csaták menetét. Rossz nyelvek szerint ilyen csomagot csak román IP-vel lehet kapni, de ez nyilvánvaló badarság, hiszen, például, Bogdan_L sem Romániából játszik, mégis kapott már ilyen gáláns küldeményt.



Többen felvetették, hogy az erőegyensúly folyamatos felborítása nemcsak aranyvásárlásra ösztönözhet, hanem fékelésre is. Vannak olyan ostoba játékosok, akik úgy hiszik, a fékelés nem szolgálja Platón érdekeit, de ők tévednek. A sok multi növeli a játékos bázis értékét azok szemében, akik nem ismerik közelről az eRepet, így kellemes felárat biztosít Platónnak, valahányszor megszorul a cég, és el kell adnia némi részvénycsomagot valami lúzer csapatnak.


Platón nem csinál semmit, és nem ért semmihez – milyen gyakran hallhatjuk ezt. Kevés dolog áll távolabb az igazságtól, drága olvasó!