политички чланак

Day 1,235, 12:33 Published in Serbia Serbia by bg-pobednik

Поштовани саборци,

Имате прилику да прочитате мој први а уједно и задњи чланак који се озбиљно бави политиком у Србији.

Пре свега потребно је сагледати шта имамо од главних политичких фактора.
У плавом углу коалиција УЕС - СНО и у црвеном коалиција ДСС - СЗР - АП - СЕС.

УЕС - СНО

Главну реч у овој коалицији држи УЕС. Ова странка се може похвалити са доста симпатизера који су квалитетни новинари, искусни играчи и угледни људи наше заједнице. Огроман капацитет. Е сад, наравно да није све тако бајно. Шта је њихов проблем? У странци имају исто тако велику количину тролова, са врло дискутабилним ставом према осталим играчима и Србији у целини. Неретко се дешава да видимо изјаве које окривљују народ Србије у целини за неуспех, огромна нарцисоидност, омаловажавање способности својих неистомишљеника, итд. Дакле став најгласнијих је УЕС-ов највећи проблем.

Њихов коалициони партнер СНО, је странка која промовише ултра десничарски и милитантан став. Поседују и страначку војну формацију. Немају ту количину јаких играча који би у неком моменту могли да сами осмисле и формирају владу. Као партнери су добри, али ништа више од тога. Два пута су испали из трке за топ 5 у задњим минутама. Мени се не свиђа што у тим моментима су кривци били сви други сем њих, барем су они тако тврдили. То по мени говори о њиховој стабилности и истрајности. У својим редовима имају пар искусних и добрих играча који су уједно и експонирани као екстремне Српске патриоте.

ДСС - СЗР - АП - СЕС

ДСС тренутно најбројнија странка у Србији. Основана на Српским територијама са друге стране Дрине. Политичку борбу су водили у Босни против Муслиманско, Хрватске коалиције и ту су стекли искуство. Колико је то искуство применљиво на Србијанско поднебље, је дискутабилно. Сама чињеница да су они нов политички фактор који је пореметио односе међу партијама, њима ствара политичке противнике. Сада људи који су помагали ДСС-у док је био у Босни су постали њихови љути непријатељи.

СЗР је партија која промовише тоталитарну власт Дезерта. Покушавају кроз дозу хумора и сатире да прогурају своје идеје. Кадар окупљен око Хрчка сем пар изузетака је врло дискутабилан и слаб. Без обѕира на све те чињенице, СЗР је једна од најстаријих партија ових подневља и самим тим она има велики утицај у Србији. Са таквом структуром одолева времену и све време је или на власти или води главну реч у опозицији. Такође је битно напоменути да СЗР (Хрчак) има утицај на велику количину мањих странака.

Акциони Покрет, многи осуђују због мултијашења. Реално гледајући све странке се тиме баве, да се не лажемо. Тако да упирање прстом у само једну је смешно. Врло брзо су се после поновног активирања вратили у структуре власти.

СЕС, Липецова творевина. Наследници су је водили лежерно и без великог улагања енергије. После кратког пада Војводине остали су без зомбија насељених у тој регији. Сада и они морају да се боре за топ 5. Надам се да ће ова чињеница пробудити чланство и исцедити потенцијал који ја мислим да они имају.

Политичка атмосфера

Фактор који допиноси активности играча и у великој мери утиче на одустајање људи из игре. Ту чињеницу сваки политичар мора да схвати озбиљно, и да добро размисли пре него што остави коментар или напише чланак. Трнутно стање је врло лоше. Конверзација у медијском простору је очајна, и искључиво се своди на тупаво и тврдоглаво заступање искључиво ставова странке. Не размишља се глобално, не размишља се у интересу Србије.
Људи који не желе да се петљају у политичку сцену Србије, су сада приморани због правила које се односи на продуктивнос фирме на налогу. Хтели не хтели ту смо, и морамо да гледамо и да учествујемо у Српској политичкој сцени. На овај или онај начин, ствар избора.

Мрлетов председнички извештај

Тај текст је разбио многе табу теме. Разоткривене су малверзације које су ставиле СЗР и Дезерта на стуб срама. Остали кривци су прошли боље. Кренула је атмосфера линча. Имао сам утисак да су неки играчи буквално почели да мрзе своје политичке противнике, што је по мени сулудо. Још једна нејасноћа стоји све време у ваздуху за време ФИБ-овог мандата. Где су логови периода када је УЕС био на власти? Тренутна власт не жели да покаже да су они невини или логови нису доступни јавности?

Шта је писац хтео да каже??

Ја лично бих волео да видим политичку струју која ће смирити постојеће стање. Питање за обе стране... До када мислите да терате овако? Верјем да свако иоле нормалан жели да види нормалнију политичку сцену, којој неће бити приоритет виртуелна странака и власт него Србија. Нема више договора, све је поларизовано, нема великих акција које подржавају сви.

Ето, толико од мене.