Mi történne, ha Észak-Korea felfedezné a játékot? - 2. rész

Day 2,827, 15:16 Published in Hungary Hungary by Jaca23


Sziasztok. Először is szeretnék köszönetet mondani. A történet első részével sikerült egyéni rekordokat döntenem: 150 szavazat érkezett rá, 900 forint jött össze az adományokból, illetve sikerült elérnem az 500 feliratkozót 🙂 Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ez a hirtelen ötletből írt cikk ekkora figyelmet kap. Következzen hát a befejezés:

2016 február

A játékban

A közvélemény egyre inkább Észak-Korea ellen hangolódik. Az ország vezetése úgy dönt, hogy egyelőre elhalasztja az USA megtámadását, mert a jelenlegi helyzetben félő, hogy az egész evilág hadseregével találná szemben magát. Első körben az Európa nyugati országaiba, főként a Magyarországra, Romániába és Lengyelországba beszivárgott embereit veti be. Feladatuk a pénzért bármire képes játékosok felkutatása, illetve a velük való egyezkedés. A cél nem más, mint a térség országainak egymás ellen ugrasztása. A temérdek arany és esetenként némi RL pénz meghozza gyümölcsét: A vezető politikusok egy része belekezd a közvélemény rivális országok elleni hangolásába. A legnagyobb sikereket eMagyarországon érik el: Azok, akik idáig a bónuszféltés mellett kardoskodtak, különböző mondvacsinált érdekeket felhozva elkezdik propagálni a románok elleni háború újraindítását. Ebben az újonnan regisztrált játékosok is a segítségükre vannak, hiszen sokan szeretnének közülük egy éles háborút, illetve jó részükben a keleti szomszédokkal szembeni RL indíttatás is segíti a terv végrehajtását. A koreai külügy emellett felkeresi Chilét és a GAMA század vezetőségét is. Előbbinek felajánlja, hogy egy MPP megkötése után segíteni fogja a két főbb rivális: Argentína és Brazília eltörlését. A terroristáknak pedig nagy mennyiségű aranyat és co-t ígérnek, feltéve, ha segítik majd Észak-Koreát a legnagyobb ellenfele elfoglalásában, aki mellesleg a hónap végére már több, mint 30 ezer aktív játékost tudhat magáénak.


Észak-Koreában egyébként a legnagyobb sebzésért nem csak a játékban, de a valóságban is kiosztják a 'Csata Hőse' medált


A valóságban


Amerikában több népszerű hírportál is felkarolja a játékot. Az egyik oldal jutalmat ajánl fel annak, aki a legjobb stratégiát dolgozza ki eÉszak-Korea megfékezésére. Rengeteg ötlet érkezik be, akad közük egy, ami látványosnak és megvalósíthatónak is ígérkezik. Ennek első lépéseként a játékkal foglalkozó média Kim országába való regisztrálásra kezdi el buzdítani a közönségét. A cél az amerikai jelenlét biztosítása az ország kongresszusában.
Az észak-koreai pénzeknek köszönhetően Plato is sokat javít a játék minőségén. Új, strapabíróbb szervereket vásárol, illetve megháromszorozza a személyzetet, valamint a bugok nagy része szintén eltűnik a játékból. Ezekre a lépésekre szükség is van, hiszen a láthatáron lévő játékbeli háborúkat a régi rendszeren nem tudták volna zökkenőmentesen lebonyolítani, a megnövekedett játékosszám miatt.

2016 március, amikor az eVilág lángokba borul

A játékban
5.-én lezajlanak az elnökválasztások, Észak-Korea számára pozitív eredménnyel. Lengyelországban, illetve Magyarországon is egy erősen románellenes(nek tűnő) elnök kerül a hatalomra. Pár nappal a választások után a két ország meg is indítja a háborút Románia ellen. Minden oldalon nagy mennyiségű co-t, játékos oldalról pedig rengeteg bombát vetnek be, beleadva apait-anyait. Románia két legfőbb európai szövetségese, Szerbia és Szlovénia egy a lengyelekre irányított légicsapással válaszol, Görögország pedig MPP-n keresztül segíti a románokat. A lengyelek a régi barátságra hivatkozva sikeresen kérnek segítséget a horvátoktól, akik nem szeretnének kimaradni a konfliktusból: a szerbeknek küldenek hadüzenetet.
Ezzel párhuzamosan Észak-Korea megköti az első MPP-jét. Újdonsült szövetségese, Chile már másnap hadat üzen Argentínának. A válaszlépés nem is marad el: Peru egy újabb front megnyitásával, Brazília pedig MPP-n keresztül veszi ki a részét a háborúból.
A két nagy háború kirobbanása után Észak-Korea légicsapást indít Washingtonra. Hiába van az USA létszámbeli fölényben, a GAMA harcosaival támogatott, csokit és bombát nem sajnáló koreai haderő elsöprő győzelmet arat a magára maradt ellenfelével szemben, majd a sikeres partraszállás után egymás után foglalja el annak keleti régióit.


A Washington elfoglalása utáni pillanatok

Egy apró sikert azért az USA is elkönyvelhet magának: Az amerikai újoncok sikeresen pártot és századot alapítanak Észak-Koreában, majd a kongresszusi választások során sikerül egy játékost bejuttatniuk az intézménybe (bár a diktatúra miatt egyelőre nem sok hasznát veszik).

A hónap végére a segítség nélkül maradt Chile az összes régióját elveszíti, Európában viszont nem sikerül eldönteni a háborút.

2016 április, avagy a bukás hónapja

A játékban
Elsején az Alaszkába visszaszorult amerikai kormány egy vakmerő döntésre szánja el magát: Észak-koreai játékosai segítségével egy puccsot indít Kim ellen. Hiába van a katonai fölény, a tízszeres szorzónak, illetve a csalódott chilei játékosok segítségének köszönhetően sikerül megdönteni a diktatúrát, bár az ország vezetőjének személye így sem változik.
A felszabadítást követően az USA belefog eddigi legnagyobb játékbeli kampányába: arra szólítja fel játékosait, hogy igényeljenek észak-koreai állampolgárságot. A felhívást a játék összes országában megjelentetik. A terv teljes sikert arat: a beszivárgott kongatag (és ÁP elfogadó scriptje) segítségével a célország népessége 2 nap alatt megháromszorozódik. A választásokon 62%-os eredménnyel a Koreai Demokrata Párt jelöltje kerül a hatalomra, Kim játékbeli uralma véget ér.


Feszült pillanat Észak-Koreában: ez volt az első alkalom, amikor a Diktátor vereséget szenvedett egy választáson

A valóságban
Észak-Korea játékbeli bukásáról hírt adnak szerte a világon. Phenjan bejelenti, hogy a kitűzött célokat sikeresen elérte, így a továbbiakban nem kíván az Erepublik aktív részese lenni.

A helyi médiában természetesen a totális győzelemről számolnak be

Plato nyaralás közben nyomtalanul eltűnik a Bahamákról...


Jaca