[МІНДЕМ] Допоможи своїми пропозиціями

Day 1,521, 04:08 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Demography



УВАГА!!!
Це насправді дуже важливо.
Не лишайся байдужим!!!

Саме твоя думка найбільше цікавить Міністерство Демографії!!!

Ця стаття написана спеціально для Тебе, так як ти і є еУкраїна.

Питання? Зауваження? Побажання?

Ти маєш змогу висловитись і 100% будеш почутий

Тому скористайся можливістю :
1. Прочитай програму та дізнайся про напрямки діяльності Міндему.
2. Вислови свою власну думку і побажання щодо реалізації ціє програми.
3. Натисни Vote - для статистики Міндему.
4. Розкажи про статтю іншим - всі мають знати!!!

Міндем працює - країна радіє. Це лозунг Міндему на 2012 рік.

Ти маєш висловитись - закидати нас роботою ( питаннями, зауваженнями, побажаннями)

p.s. Пиши все що прийде на думку, навіть якщо це здаватиметься смішним. Саме завдяки Тобі ми плануємо зробити Демографічний прорив.

БУЛКИ, ЗБРОЯ, РОЗВАГИ - ти все це зможеш отримати в майбутньому, закидай нас роботою!!!

Пам'ятай і розкажи іншим: Міндем працює - Країна радіє.

VOTE + Комент = ? скоро дізнаємось

Міндем працює - країна радіє.


1. Демографія як наука
Демографія вивчає такі дані про населення, як: кількість, статево-вікова структура, приріст (скорочення) населення та фізичне переміщення населення (міграція).
До задач демографії належить: аналіз статистичних даних про рівні народжуваності і смертності, тривалості життя; короткочасні та довгострокові прогнози міграції населення.
Основна ціль демографії — виведення закономірностей та законів розвитку населення eУкраїни.
Демографія вивчає не тільки кількість, але і "якість" населення eУкраїни.
2. Теоретичні основи демографії
Теоретична демографія має розробляти принципи аналізу соціально-демографічних процесів і закономірності відтворення населення.
Теоретична демографі містить теоретичні принципи, гіпотези, уявлення, на основі яких пояснюються закономірності, які властиві процесам народжуваності та смертності, втуп до організацій та союзів (або вихід), міграція населення.
Це діяльність, яка спрямована на врегулювання виробництва та відтворення населення. її сфера – це умови праці та життя людей.
3. Джерела інформації про населення

Види джерел інформації: перепис населення, поточний статистичний облік, списки і реєстри населення, вибіркові і спеціальні обстеження.
Кількісні та якісні характеристики населення безперервно змінюються: люди народжуються, вмирають, змінюють місце проживання, тощо. Зміни чисельності і складу населення суттєво впливають на розвиток економіки та суспільства в цілому.
4. Підходи і методи аналізу демографічних процесів
Привертає увагу держави та пропонує ряд рекомендацій щодо розробки програм для подолання бар'єрів на шляху до залучення всіх верств населення до соціального життя еУкраїни
Рушійні сили соціального відторгнення розглядаються за основними сферами людського життя: політичне, культурне, економічне і соціальне.
5. Відтворення населення, або народжуваність і смертність у демографічному вимірі
Відтворення населення — єдність цих двох процесів. Саме у народжуваності та смертності дістають відображення результати взаємодії демографічного процесу з усіма іншими процесами, що тривають у суспільстві.
На відтворення населення впливає все навколишнє середовище, тобто і природні, і соціальні, й економічні його компоненти. Залежно від конкретного змісту ці чинники мають як позитивний, так і негативний вплив.
6. Організації як демографічні категорії
Організації (партії, військові угрупування, тощо). Організації і їх устав. Поведінка в колі організації. Зміни в зовнішній поведінці організацій. Вихід з організацій. Типи організацій. Головні процеси що впливають на розвиток організації.
7. Міграції як форма просторової самоорганізації населення

Широке розуміння предмета демографії передбачає вивчення міграцій населення у різних генераціях, соціальних групах і на різних територіях. Являючи собою сукупність усіх видів переміщень у просторі, міграції призводять до зміни географічного розмі¬щення населення, його густини та заселеності територій, їх супроводжують збільшення або скорочення чисельності населення, зміни йо¬го вікового, організаційного ( партії, військові угруповання тощо) складу, соціальної структури тери¬торіальних спільнот як у місцях виходу, так і в місцях вселення мігрантів.
8. Демографічна політика
Демографічна політика — це цілеспрямована діяльність у сфері регулювання процесів відтворення населення, покликана зберігати або змінювати тенденції динаміки чисельності, структури, розселення і якості населення.
Суб’єкт демографічної політики - держава як засіб державного впливу на відтворення населення в потрібному для суспільства напрямі. Об’єкт - складні і важко передбачувані демографічні процеси - народжуваність і смертність, заходи щодо оптимізації їх співвідношення з точки зору досягнення найтривалішого періоду активної творчої діяльності і середньої тривалості часу приділеного еУкраїні
Основні елементи політики
- вплив на умови праці
- поліпшення життєвих умов всіх верств населення (підвищення реальної заробітної плати або рівня доходів
- дія на відтворення населення
- вплив на міграцію населення (міграція, імміграція, еміграція, географічний розподіл, щільність населення і так далі); міграційна політика, що проводиться державою, органічно зв'язувалася з політикою в області розселення населення по території країни.
9. Соціально-демографічне прогнозування
Демографічний прогноз — це обгрунтоване передбачення головних параметрів руху населення та майбутньої демографічної ситуації: чисельності, статево-вікової, сімейної та інших структур населення, процесів природного, механічного і соціального руху населення. Прогноз грунтується на певних гіпотезах стосовно динаміки демографічних процесів і соціально-економічних умов життя населення. Проте сам термін «прогно зування населення» має декілька тлумачень. Різні класифікації прогнозів існують через різні методи прогнозування, контин генти прогнозів (чисельність всього населення чи його струк турних груп ), час, на який вони обраховуються, цілі, заради яких оцінюють майбутнє, та і
10. Розселення населення
Під розселенням розуміють процес розподілу населення на території. Характеризується воно відмінностями у густоті населення, різної величини та співвідношенням чисельності жителів. Густоту населення визначають поділом кількості жителів країни чи адміністративної території на їх площу.. На середню густоту населення сильно впливає розміщення на території великого одного чи декількох міст. Тому на картах часто показують середню густоту не всього, а тільки сільського населення.
11. Статевовіковий, расовий, мовний, етнічний та національний склад населення

Расовий поділ
Расовий поділ населення світу відбувається переважно за зовнішніми ознаками. Сучасний вид людей охоплює чотири раси: європеоїдну (євразійську), монголоїдну (азіатсько-американську), негроїдну (африканську), і австралоїдну (океанійську). Раси формуються під впливом природного середовища, а зовнішні відмінності передаються у спадок наступним поколінням і закріплюються у генотипі людини.
Усі раси є рівноцінними за фізичними, психологічними та інтелектуальними можливостями. Більш як третина населення світу належить до змішаних рас.
Українці є корінним населенням всієї території України, але внаслідок складних етнічних процесів, які відбувалися впродовж всієї історії формування української держави, цей народ перебував у тісному взаємозв’язку з іншими народами, що населяли і населяють нашу країну.
12. Трудові ресурси, ринок праці, зайнятість населення

Зайнятість - це діяльність громадян, пов’язана із задоволенням особистих та суспільних потреб, що приносять їм дохід (наявність оп лачуваної ро боти). Вона розрізняється за такими ознаками: трива лі стю робочого періоду та рівнем оплати (повна та неповна); кіль кістю робочих місць, які займає кон к ретна особа (первинна та вторинна, повна та неповна); реєстрацію (зареєст рована та незареєст ро вана).

До населення, зайнятого у всіх сферах економічної діяльності, належать наступні категорії:
- громадяни, які працюють за наймом на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм їх власності;
- особи, що самостійно забезпечують себе роботою (підприємці, фермери), а також безоплатно працюючих членів організацій;
- працівники зайняті в органах влади, управління та громадських організаціях, релігійні служителі;
- громадяни, які проходять службу в армії, військах, спецконтингентах;
- іноземні громадяни, що працюють в Україні.

VOTE + комент = Міндем працює - усі радіють!!!

Закидай Міндем роботою(питаннями, зауваженнями, побажаннями) і розкажи іншим!!!

З повагою, ментор Mirares