Tájékoztatás a közösség részére. Görög állami közlöny fordítása (3718. nap)

Day 3,721, 01:17 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium


Kedves Játékosok!

Az elmúlt napokban Görögország és Törökország között komoly nézeteltérés alakult ki. Ennek oka, hogy a törökök NAP-ot kötöttek Bulgáriával, amiről nem tájékoztatták előzetesen a görög kormányt. A görög kormány válaszul kinyilvánította a semlegességét és kilátásba helyezte a külpolitikai irányvonalának újragondolását.

Az alábbiakban a görög kormány által kiadott cikk fordítása olvasható, amiben kinyilvánítják a semlegességüket és a véleményüket a törökök lépéséről.

A törökök is kiadtak egy cikket a saját nézőpontjuk bemutatására, ennek a fordítása itt olvasható.



Az országunk régóta román megszállás alatt áll. Ennek ellenére szervezéssel és a szövetségeseink segítségével jelentős sikereket is elértünk. Románia nemrég azt tűzte ki célul, hogy elveszítsük a Szaúd Arábiai területeinket. Ebből a célból mobilizálták Macedóniát és Spanyolországot, akik ennek a haszonélvezői lettek volna. A Szaúd-Arábiai régióban a kezdetektől jelen voltunk, és a minket akadályozni próbáló Spanyolország elleni RW-háború után egy szóbeli megállapodást kötöttünk.

A hivatalos NAP-on túl ebben az volt benne, hogy
-nincs direkt háború Görögország, Macedónia és Bulgária között.
-Egyiptom régiói szabadok és elérhetőek bárkinek aki igényt tart rájuk, és Szaúd Arábia régiói ebbe nem tartoznak bele.

A négy ország (Görögország, Spanyolország, Macedónia és a Fülöp-szigetek megállapodott, hogy nem indítanak egymás ellen közvetlen vagy közvetett ellenséges akciókat a fenti négy országhoz tartozó területeken. Nem szereznek hasznot egymás kárára, még ha bármelyiküknek csak egy régiója lenne is Szaúd-Arábiában.

Románia tervének előrehaladtával, látva a megérkezésüket Egyiptomba, Magyarország, egy kiváló szövetséges, úgy döntött segít nekünk. Egy határt hoztak létre, ami megállítja a románok előrehaladását. Tabuk és Al Madinah voltak a kulcsrégiók, és magyar barátaink eredetileg ezeken szerettek volna landolni. A románok látva a magyarok lépését aktivizálták Spanyolországot és Macedóniát, és gyorsan megpróbálták megakadályozni Magyarország landolását. Ezzel azonban felrúgták a szóbeli megállapodást, mivel megtámadták a mi érdekeltségi körünkbe tartozó területeket. Valahol itt mi is közvetlenül beavatkoztunk és megtámadtuk Macedóniát.

Koordinációval, kitűnő tervezéssel és a szövetségeseink segítségével sikerült eltávolítanunk Macedóniát. Megtartottuk a területeinket és Magyarország létrehozta a határt Románia felé. Itt említjük meg, hogy a Magyarország és Spanyolország között folyó háború még folyamatban van.

Megkérünk minden görögöt, hogy segítsék a magyarokat mindenben, amiben csak tudják, hogy ez a háború győzelemmel záruljon az egyik legjobb "új" szövetségesünk számára!


A diplomáciáról szólva, a kapcsolataink és az együttműködésünk a legtöbb MPPs országgal kiváló. Mint tudjátok, a Pacificában több ország is baráti viszonyban van Görögországgal. Azonban vannak olyan országok is, amelyek azt mondják "nincs problémájuk Görögországgal", de a harctéren ennek az ellenkezőjét bizonyítják. Ezek az országok nyilvánvalóan az Asteria befolyása alatt állnak. Az Asteria stratégiája, hogy fenntartson olyan szatelitállamokat, amik bármikor kiszolgálják az érdekeiket. Ezeket az országokat az Asteriával való konfrontációtól való félelem vezérli, amit még el is ismernek. Ismereteink szerint amíg bizonyos országok nem tudnak túllépni a félelmeiken, a sebzés eloszlása mindig egyenlőtlen lesz az Asteria javára.

A hónap elején tárgyaltunk a Görögország, Macedónia és Bulgária közötti NAP kiterjesztéséről. Látva a bolgár-török háborút, a Törökországra adott Macedón NE fenyegetés miatt egy vitatott javaslatot tettünk.

Az volt a javaslatunk, hogy terjesszük ki a NAP-ot Törökországra is a korábbi NAP feltételei mellett. A közvetítő szerepét vállaltuk magunkra a háborúban álló országok között, informáltuk Törökországot és pozitívan álltak hozzá a javaslathoz. Macedónia elutasította a hármunk közötti NAP kiterjesztésének vitára bocsátását. Bulgária ugyan kérte a javaslat megszövegezését, de azt mondta részükről a válasz inkább negatív lesz.

A mi válaszunk Macedóniának ugyanaz volt, mint ezelőtt sok alkalommal, amikor egyéni NAP-ot ajánlottak az egyikkel vagy mindkettővel (Macedóniával és Bulgáriával):
"Ami Macedónia számára Bulgária, az számunkra Törökország, ezért nem írunk alá NAP-ot amíg az egyik fél háborúban áll, a másik fél pedig NE-vel fenyegeti a hosszú ideje legjobb stratégiai szövetségesünket a régióban, akikkel a kapcsolatunk kiváló."

A javaslatunkkal azt szerettük volna elérni, hogy
a, A négy ország közötti hosszú háborús időszakot egy békés időszak váltsa fel, ami stabilitást hozna a régióban.
b, Szerettünk volna több segítséget nyújtani a Latin-Amerikában megszállás alatt álló szövetségeseinknek.

Természetesen nem értünk el megegyezést a mai napig. Görögország bátor magatartást tanúsított és ismét bebizonyította, hogy egy megbízható szövetséges, büszkén és önzetlenül harcol minden szövetségeséért. Egy olyan ország, ami soha nem helyezi a saját érdekét a közösségi érdek fölé.

Törökország néhány napja NAP-ot kötött Bulgáriával. Erről a fejleményről Görögországnak nem volt tudomása. Nem léptek velünk kapcsolatba, mielőtt a NAP-ot mindkét fél nyilvánosságra hozta a közlönyeiben. Ez a diplomácia megsértése volt egy szomszédos és szövetséges ország részéről. A kifogásokat lehetne jóindulatúan kezelni, de mi hallgatunk a görög közösség érzéseire.

Ez arra sarkall minket, hogy átgondoljuk Görögország hozzáállását mindezen fejleményekhez. Tegnap nyílt társadalmi vitát tartottunk és tájékoztattuk a közösséget a fejleményekről minden fronton (politikai, katonai és diplomáciai) ahogy azt itt leírtuk. A résztvevők mindegyikének, a kormánynak, a politikai vezetőknek, a katonai vezetőknek és az átlagos polgároknak a döntése az volt, hogy Görögország nyilvánítsa ki a SEMLEGESSÉGÉT mindennel és mindenkivel szemben.

Ez azt jelenti, lehetőségünk van belső vitát folytatni, hogy meghatározzuk a további pozíciónkat és hozzáállásunkat a játék minden aspektusában. Újradefiniáljuk a céljainkat egy nyílt vita keretében, amiben minden politikai és katonai "tényező" részt vesz. Ezzel összefüggésben reméljük, hogy az új elnök és kormánya, akik a február 5-i választások után lépnek hivatalba új programot tudnak adni az országnak. A választásig hátralevő idő elég a belső béke és a polgári-katonai erőkkel való együttműködés megteremtésére.

Végezetül, köszönjük a részvételeteket a csatákban, az adományaitokat és minden hozzájárulásotokat!

A Kormány

Éljen Görögország!