Választási utóhang, avagy mi vár az új kormányokra?

Day 503, 03:27 Published in Hungary Hungary by Kmerse

Világszerte lezárultak a választások, és elkönyvelhetjük: a választások a mi szájízünk szerint alakultak.

Magyarországon viszonylag gyorsan eldőlt a választás. A kampányból jórészt kimaradó Fehérlófia Koppány hatalmas fölénnyel nyerte a választásokat, a szavazatok 58,04%-át megszerezve. Persze ebben komoly szerepe lehetett annak is, hogy Weisz Manfréd Huba és Thusor már a délután során jelezték, visszalépnek a versenyből és a szavazókat arra kérték, hogy támogassák a magyarbarát kormányok jelöltjeit világszerte. Az avatarokban, shoutokban és cikkekben történő felszólítások után és ellenére azonban így is több, mint 700-an szavaztak le itthon a délutáni és esti órákban.
Az új kormányzat legfontosabb feladatai közé Románia további katonai nyomás alatt tartása, valamint a gazdasági válság megoldása, a rengeteg belpolitikai kérdés megválaszolása és az alkotmányozási folyamat legalább részben történő lebonyolítása lesz a legfontosabb feladata.

Ukrajnában a regnáló elnök, Imre Norbert kapott 92%-os támogatást újabb egy hónapnyi újjáépítő munkájához. Érdekesség, hogy a cseh TO-kisérlet volt az országban, ám jelöltjük, AJ Tyler mindösszesen 5 szavazatot tudott összeszedni. Más kérdés, hogy a parlamentben amúgy is 2/3-os többségben voltak Imre Norbi támogatói, így ellenfele győzelme esetén sem élvezhette volna zavartalanul elnökségét.
Az elnöknek továbbra sincs könnyű dolga, a gazdaság élénkítése és az ukránok újraaktivizálása mellett azonban lassanként az esetleges új területek megszerzése is napirendre kerülhet.

Óriási meglepetést hozott viszont a pakisztáni választás. A románia lábtörlőjeként vegetáló állam-szerű valami eddig Han Solo irányítása alatt állt, ám AgentChieftain óriási meglepetésre, 66-65 arányban felülmúlta őt. Nem örülhet azonban sokáig hivatalának, mert a beszédes nevű Matzalandia Párt sima 2/3-os többségben van a parlamentben. Amennyiben az új elnök úgy döntene, hogy hátat fordít román kenyéradóinak, nem lesz sok ideje, hogy segítségül hívja az indonéz csapatokat. A régóta eredeti területei nélkül játszó ország sorsa tehát még bizonytalanabbá vált...
Az új elnöknek nincs könnyű dolga. Országának kis túlzással több területe van, mint lakója, ráadásul sem fejlett infrastruktúrája, sem értékesebb területe nincsen. A románok eddig ötletszerűen adogattak, vagy éppen vettek el tőlük területeket. A nagy kérdés most az, hogy AgentChieftain fenntartja-e vegetáló uralmát, és segíti országa eddigi urait (ezesetben esetleg számíthat a román párt támogatására), vagy a PEACE mellett foglal állást, ami azonban nagy valószínűséggel az ország rövid úton történő indonéz annektálását jelentené, hiszen ezt a románok nem néznék jó szemmel.

Románia a választások egyértelmű vesztese. Ikonikus vezetőjük, dsalageanu távozása után nehéz lesz betöltenie az űrt a frissen megválasztott dani36-nak, akinek ráadásul Norvégia elvesztésével és Pakisztán bizonytalan szövetségessé válásával az utolsó ütközőállamai is elvesztek a keleti fronton. Az országban azonban most véget ért egy nagy korszak, kérdés, hogy az új elnök milyen változásokat hoz majd a bel- és külpolitika terén.
Érdekesség, hogy az eRMDP színeiben induló Quicksilver nem tudott plusz szavazatokat szerezni Romániában, ugyanúgy 11%-ot szerzett, mint pártja a kongresszusi választásokon.
Románia most történelmi lehetőséget kapott az újrakezdésre. Új vezetőséggel esélyük lehet a PEACE számára előnyös békefeltételeket felajánlani és újrapozicionálnia magát, feladva nyílt imperialista törekvéseit. Habár ez az elnök számára egyértelműen kamikaze-taktika, hiszen neki kell elvinnie a balhét otthon, Románia számára a megváltozott helyzetben lehet, hogy hosszútávon ez a megoldás a kedvezőbb. Minden esetre érdemes lesz figyelni az eRepublik vezető hatalmára az elkövetkezendő hetekben.

Végére hagytam a választás legfontosabb színterét, Norvégiát. Sorskérdés volt, hogy a PEACE támogatását élvező Marginaldefeat, vagy az Atlantis jelöltje, Cirno kerül-e hatalomra. Előbbi azt jelentette volna, hogy a skandináv ország végleg kikerül Románia ellenőrzése alól, utóbbi pedig azt, hogy az Atlantisnak még lehet egy kevés ideje átjátszani a norvégok által megszállva tartott területeket Romániának.
A Norvég Kommunista Párt már azzal nagy siker ért el, hogy elfogadtatta magát a norvég emberekkel, akik már inkább felszabadítóként, mint megszállóként tekintenek rájuk. A parlamenti többség és az elnöki szék lehetőséget biztosít rá, hogy Marginaldefeat és kormánya levezényeljék az ország Atlantisból való kiválását - és esetleg a PEACE-kez való csatlakozását.
A párt már a kongresszusi választások után nekilátott programja megvalósításának, melyeket a nép örömmel fogadott. Egyértelmű, hogy belpolitikai szinten a megkezdett úton kell tovább haladniuk, külpolitikailag azonban már nem ilyen egyszerű a helyzet, hiszen nem tudni, hogy a norvég nép független országként, vagy egy PEACE-barát államként képzeli el jövőjét. Mindkét esetben számolniuk kell román agresszióval, hiszen a románok számára kulcskérdés lehet, hogy anyaországuk összeköttetésben maradjon a szibériai és ázsiai régióikkal, ennek azonban útjában állnak a norvég területek. Norvégia a leghatékonyabban úgy védekezhet, ha egyes területeit RW-vel villámgyorsan visszaadja Oroszországnak, falat képezve ezzel saját maga és Románia közé. A probléma csupán az, hogy több orosz régió fontos nyersanyag-lelőhely Norvégia számára. Sok cégük és lakosuk található ott, így azok elszakadása az országtól komoly negatív hatással lenne a gazdaságra.

A világháború újabb csatáit alighanem norvég és szibériai területekért vívják majd, és ezek a csaták akár el is dönthetik a háború kimenetelét...

UPDATE: Megkezdődött. Finnország ma hajnalban elfoglalt több norvég területet a románbarát kormányzat utolsó óráiban, Románia pedig támadát indított a többi norvég terület ellen. Ennyit ért a románoknak Norvégia szövetsége...