[Fordítás] eArgentína, eTörökország, és eUkrajna közti barátsági egyezmény

Day 1,659, 07:26 Published in Hungary Hungary by Grocsev


eArgentína, eTörökország, és eUkrajna közti barátsági egyezmény

[Módosításokkal együtt az 1,658. eNapon köttetett]

Első fejezet: Célok, és Alapelvek

A barátsági egyezmény aláírásával eArgentína, eTörökország, és eUkrajna elismeri az országaikat összekötő jó kapcsolatokat, és ezennel elkötelezi magát az egyezmény gyors és teljes végrehajtására, mely jelentősen hozzá kell járuljon a három ország közötti katonai, és diplomácia együttműködés támogatásához.

Ekképpen, az egyezmény aláírásával az aláíró felek egy EDEN-en belüli erős katonai és diplomáciai unió létrehozására törekednek, mellyel példát mutatnak a közös megegyezésre és együttműködésre; az aláíró felek polgárainak jobb jövője érdekében.

Mi, az országok, melyek aláírták az egyezményt, tovább szeretnénk növelni az együttműködés és barátság ezen szintjét népeink között, biztosítani a békét, és megvédeni országaink szuverenitását.

Első cikkely: Területi integritás

A barátsági egyezmény aláírásával eArgentína, eTörökország, és eUkrajna ezennel megesküszik, hogy tiszteletben tartják egymás területi integritását. Ezen országok a következő pontokkal is egyetértenek:

1. A három állam elkötelezi magát egymás szuverenitásának és területi integritásának tiszteletére.

2. Elkötelezik magukat a többi ország belügyeitől való tartózkodásra, erőszak alkalmazásának elutasítására, és elkötelezik magukat az egyenlőségre, kölcsönös előnyökre, és békés egymás mellett létezésre.

Második fejezet:Kölcsönös védelem és együttműködés

Első cikkely: Katonai védelem

Ezzel az egyezménnyel eArgentína, eTörökország, és eUkrajna garantálja egymás függetlenségét, és biztosítja ennek betartását, nem csak területi, de politikai értelemben is.

1. A Kölcsönös Védelmi Paktumokat folyamatosan meg kell újítani a nemzetek között, mikor szükség van rá.
2. Abban az esetben, ha az egyik ország NE-ként van számontartva, a másik két fél minden rendelkezésre álló katonai segítséget megad neki háború esetén, hogy megvédje az ország szuverenitását.
3. Ha a három ország valamelyike NE-nek kiált ki egy országot, a többi országnak annyi katonai segítséget kell nyújtania, amennyit bír.

Második cikkely: Politikai védelem

Abban az esetben, ha a három ország valamelyike ellenséges politikai hatalomátvétel fenyegetése alatt áll, egy közös bizottságot kell felállítania a három ország tagjaiból, és a Hatalomátvétel Elleni célok szerint cselekednie, majd távoznia, amint a közvetlen fenyegetés megszűnt.

Harmadik cikkely: Diplomáciai együttműködés

EDEN, egymás, és mások érdekeit mindig tiszteletben tartva, a szerződő országok beleegyeznek a következőkbe:

1. Megosztanak minden olyan információt, mely a többi ország biztonságát veszélyeztetheti.
2. Együttesen megvédik egymás érdekeit az EDEN-ben.
3. Azonos hozzáállást tanúsítanak a nemzetközi ügyekhez.

Negyedik cikkely: Szociális együttműködés

Hogy elősegítsék a népeik közötti kapcsolatot, mindhárom ország beleegyezett a következőkbe:

1. Minden szerződött ország, sorban haladva, minden (?)havi turnusban(?)"vendéglátó ország" státuszban fog működni annak érdekében, hogy szórakoztató eseményeket rendezhessen a polgároknak.

2. Elfogadják polgáraik azon jogát, hogy az aláíró országok állampolgárságát egyszerűsített eljárásban szerezhetik meg.

Haramdik fejezet: Az Egyezmény Szervezetét illetően

Ötödik cikkely:

A Baráti Egyezmény alatt álló országok jogai egyenlőek, lakosságszámtól és katonai erősségtől függetlenül.

Hatodik cikkely: A Felek kormányai közötti kommunikáció

Mindhárom ország felismeri a megfelelő szervezet létének fontosságát, és egyetértenek a következőkben:

1. Egy, az országok elnökeiből, külügyminisztereiből, és hadügyminisztereiből álló kabinet felállítása, az összhang, és az egyezménnyel kapcsolatos ügyekben való döntések meghozása végett.
2. Hogy az előbbi pontban meghatározottakat teljesíteni tudják, létrehoznak egy kommunikációs csatornát minden ország elnökének, külügyminiszterének, és hadügyminiszterének, és egyéb tisztségviselőinek.

Hetedik cikkely: A Felek kongresszusainak kommunikációja

1. eArgentína, eTörökország, és eUkrajna megállapodott egy Inter-Parlamentáris gyülekezet (ATU) létrehozásában, mely a három ország kongresszusának elnökéből, és minden párt egy képviselőjéből fog állni.
2. az ATU, mikor szükség van rá, egy közös csatornán fog ülésezni, havonta egyszer legalább, hogy megbeszélje a térség törvényhozási ügyeit.
3. Az Inter-Parlamentáris ülésszak felügyeletét mindig az éppen "vendéglátó ország" kongresszusának elnöke végzi.

Hetedik fejezet: Az egyezmény rugalmasságát illetően

Minden aláíró ország kérheti az egyezmény módosítását/kiegészítését, ha megfelelően indokolja. Minden változtatást minden aláíró országnak el kell fogadnia, hogy életbe léphessen. Ha ezen tárgyalások kudarcot vallanak, és a nevezett ország képtelen elfogadtatni javaslatát, akkor közölheti azt értesítésképpen egy, az ország elnöke által írt hivatalos újságcikkben.

Aláírások

Azon országok nevében, melyek egyetértettek az egyezménnyel, és aláírták:
On behalf of the countries who agree to this agreement and sign:

eArgentína Elnöke: - Andres Saavedra reborn

eTörökország Elnöke: - SeckinOzturk

eUkrajna Elnöke: - Olexandr82

Az egyezmény eredetiben.