Nostalgija.., arba dalelė verslo istorijos.

Day 1,267, 23:01 Published in Lithuania Lithuania by DrMonte

Štai besėdint bėdavojant ir adminus bekeikiant iškilo keletas atsiminimų iš v1 laikų ir kilo noras įvertinti kaip ekonominė situacija pasikeitė per pastaruosius metus. Gal netgi daugiau, nei metus, o su eRepublik aukso amžiumi, kai auksas buvo skirtas žmonėms, o ne adminams 😉 Tai yra prieš gimstant mergaitei vardu Lana.


Aukso - lito santykis
v1 stabilus 0.021
v2 stabiliai krintantis 0.003
infliacija 7 kartai arba 85%

Atlyginimai
Naujoku pavadinsiu žmogų gyvenantį pirmąją savo savaitę eRepublike. Jo alga litais padidėjo 20 kartų, auksu 3 kartus. (v1 apie 1,5Lt 2-3 skill)
Pagyvenusiu piliečiu pavadinsim žmogų turintį aukščiausią leistiną skill darbo rinkoje. Manau galima būtų sulyginti v1 7 skill su dabartiniu 12. Jo alga litais padidėjo 66%, auksu sumažėjo 80%. (v1 apie 30Lt)
Giliai pafantazavus pasakyčiau, kad vidutiniam piliečiui alga auksu sumažėjo dvigubai. Tuo ir remsiuosi tolimesniuose paskaičiavimuose.
*Mažo skill darbuotojų algų pakilimą nulėmė adminų pataisymai produktyvumo formulėje.

Kainos
Q1 maisto kaina panaši - apie 0,70Lt. Q5 dvigubai atpigo.
Q1 ginklai pabrango dvigubai - buvo apie 5Lt. Q5 kaina panaši.
Kainos palygintos litais. Priminsiu, kad litas nuvertėjo 7 kartus ir tai dar ne pabaiga.

Produktyvumas
v1 laikais tik ką užgimęs naujokas nesugebėdavo pasigaminti maisto net sau, nekalbant jau apie pardavimą. Dirbti buvo galima tik pas darbdavį - vienoje įmonėje, tad bendras produktyvumas buvo gerokai mažesnis, nei yra dabar. Norėčiau palyginti pagaminamos produkcijos kiekius, tačiau čia jau pritrūko atminties...

Įmonių pelningumas
Dirbant (reiktų suprasti kaip DIRBANT) v1 būdavo galima pasiekti apie 30% mėnesinį pelningumą. Pelno procentai šiuo atveju reiškia dalį nuo įdėtų investicijų. Pavyzdžiui investavus 20g. į Q1 įmonės steigimą, per mėnesį būdavo galima atgauti 30% jos vertės - apie 7g. Arba žvelgiant iš kitos pusės - įmonė atsiperka per 3 mėnesius. Tuo tarpu Q5 įmonės atsipirkimas būdavo 6 mėnesiai - apie 15 - 20 procentų per mėnesį.
Šiuo metu verslo pradžia yra ganėtinai lengva - pirmų trijų įmonių įsteigimas kainuoja po 10g., o atsiperkamumas 1-2 mėnesiai. Galima teigti, kad žaliavų ir žemo lygio įmonių pelno koeficientas v2 yra dvigubai geresnis, nei v1.
Visiškai kitokia situacija yra aukštesnio lygio įmonėse. Tuo tarpu, kai v1 su kiekvienu lygio kėlimu pelno koeficientas mažėdavo labai nežymiai, v2 jis krenta drastiškai. Keliant įmonės lygį v2 pelnas beveik nedidėja ir Q5 įmonės atsipirkimo terminas nusitęsia iki 1-2 metų.

Išvados
Kiekvienas naujokas yra nepalyginamai geresnėje finansinėje padėtyje, nei tai buvo v1 laikais. Adminai suteikė galimybę kiekvienam daug lengviau pradėti verslą, tačiau jo vystymas tapo sudėtingesnis ir... netikslingas? Neskaitant tikslo pasigaminti sau, siekti tolimesnės verslo plėtros nebėra tikslo. Kai Q1 arba žaliavų įmonės pelningumas ne ką tesiskiria nuo Q5, lygio kėlimas turi būti gerai apsvarstytas.
Tuo tarpu v1 vyravusį pasiūlos - paklausos balansą pakeitė perprodukcija, paskui kurią seka hiperinfliacija ir panašios bėdos.




Lietuvos Verslo Asociacija kviečia visus šiuolaikinius verslininkus prisijungti. Čia jūs pasidalinsite savo žiniomis, pasisemsite naujų idėjų. Skype pokalbių kambaryje greitai rasite verslo partnerių ir pelningų sandorių. Tiesiog siųskite savo skype paskyros vardą DrMonte ir būsite įtrauktas į pokalbių kambarį.
Dabar susimąsčiau, kad turbūt verslo asociacijos organizacija gyvuoja ilgiau, nei bet kuri kita iki šiol sukurta nevalstybinė organizacija - ilgiau, nei metus. Čia turiu omeny, kad veikia be pertraukų. Verta susimąstyti..? 😉


BR,
DrMonte