Az indExpanzió Párt programja

Day 521, 19:08 Published in Hungary Hungary by Anonim Alkoholistak Klubja

MIK AZ ALAPVETŐ CÉLJAINK?

Egy erős, nagyhatalmi pozícióval rendelkező Magyarország, minél több, mobilizálható lakossal, minél ütőképesebb hadsereggel, minél több high régióval, minél nagyobb gazdasági potenciállal, minél erősebb szövetségesekkel, minél gyengébb ellenfelekkel, és minél egészségesebb politikai élettel.

Természetesen a fent felsorolt fogalmak nagyon általánosak. Az alábbiakban ki fogjuk fejteni, melyik cél pontosan mit is jelent, miért fontos, milyen helyzetben van jelenleg, hogyan próbáljuk meg elérni, és milyen prioritásban.

1. Minél több mobilizálható, hasznos honfitárs

1.1 Mit jelent ez?

A mobilizálható lakosok száma azoknak a lakosoknak a számát jelenti, akik azon túl, hogy feljönnek enni és edzeni, nagyjából képben vannak a játék szabályait és lényegét illetően. Nem csak a top 5 újságcikket olvassák el, hanem mindennap átnézik a híreket, és a fontos felhívások, közlések tartalmát általában megismerik. Mindig harcolnak ha van rá lehetőség, és ott és akkor amikor azt az ország érdekei megkívánják. Nem tamagocsizásból, megszokásból, vagy unalomból, sőt, nem csak a saját egyéni karrierjük építése miatt játszanak, hanem részesei akarnak lenni Magyarország felemelkedésének – ami az IRL-el szemben itt nem egy elérhetetlen cél.

1.2 Miért fontos?

A mobilizálható lakosok azok, akiknek köszönhetően egy ország javíthat a hatalmi pozícióján. Ezek a játékosok folyamatosan erősödnek, mint skillben, mind rangban, mind tudásban. Szükség esetén az ország érdekében tenni képesek, kollektív erőt képviselnek, használhatóak anti-TO-ra, TO-ra, bevethetőek hadseregként nálunk, és szövetségeseinknél egyaránt. Ők jelentik a fejlődés motorját: mindnyájan úton vannak a tankká váláshoz, a nagy számok törvénye alapján pedig a növekvő mobilizálható lakossággal rendelkező ország előbb-utóbb képes megelőzni a sokkal erősebb, de kisebb, és nem olyan gyorsan növekvő lakosságút.

Szociális és oktatási program

A program célja

A fentiek jegyében megállapíthatjuk: eMagyarország alapvető érdeke, hogy minél több, a játék alapjaival tisztában levő, szükség esetén aktivizálható lakosa legyen.
Ehhez két dolgot kell elérnünk: egyrészt tisztában kell lenniük a wellness jelentőségével, a harc és a kórház megfelelő használatával, hogy erősítsék a magyar gazdaságot, másrészt olvasniuk kell a legalapvetőbb újságokat, hogy fontos csata vagy TO esetén aktivizálhatóak és irányíthatóak legyenek. Megfogalmazhatjuk ezt a célt másképpen is: a szociális és oktatási minisztéium felelőssége, hogy minél kevesebben morzsolódjanak le, illetve a 'kétkattosak' körül minél kevesebben töltsék teljes tudatlanságban e-életüket. Mindezek kulcsa pedig a kommunikáció: az ország sikerének egyik zálogát látjuk abban, hogy az állampolgárokat kezdetektől aktív kommunikációra ösztönözzük, és képessé tegyük őket kiigazodni evilágunkban.
Ezek azok a célok, melyhez a minisztérium minden egyes intézkedését és az ott dolgozók folyamatos munkáját mérni kell. Nem szabad félmegoldásokkal megelégedni, hiszen eMagyarország legfontosabb erőforrása: a népessége!

1. Az üdvözlő üzenet (citizen message) karbantartása

Üdvözlő üzenetünk az első élmény, amely az újszülött magyart éri a játék folyamán, ezért kiemelt a jelentősége. Pontos és célratörő információt kell adnia az első lépésekről, nem lehet sem túl sok, sem túl kevés.
Az üzenet tartalmát a következő módon kellene átalakítani: pár kedvcsináló mondat után egyértelmű információt kell adni az első lépésekről - a szövegbe beleírva - a wellness fontosságáról a munkában és harcban, valamint a harc és kórházlátogatás jelentőségéről és mikéntjéről. Ha minden emagyar ezeknek az információknak a birtokában és fontosságuknak tudatában indul útjára, az nagyban megkönnyíti mind a cégvezetők, mind a katonai vezetés helyzetét.
Ezen kívül az üzenetnek linket és egyértelmű utasításokat adnia a következő témákról: mentorrendszer (jelentkezni!), Közoktatási Magazin (olvasni!), közlönyök (feliratkozni!), Oktatásügyi Minisztérium (barátnak jelölni!), fórum (maszkot kérni!), hadsereg (belépés lehetősége 5. szint után) és mibbit (kérdések lehetősége).
Az egyéb hasznos linkeket kvázi függelékben lehet hozzátenni az üzenethez.
Az üdvözlő üzenet fontossága miatt úgy gondoljuk, a megújított szöveget a szociális minisztérium lapjában közzé kell tenni, kommentekben véleményeztetni, majd az ezeknek megfelelően módosított szöveget megszavaztatni.

A 2. (Mentorprogram) és 3. (Tréningcégek) pont tekintetében nagyjából elégedettek vagyunk a jelenlegi kormány teljesítményével.

4. A segélycsapat

Hogy az értelmes és aktív játékból kimaradók számát eMagyarország érdekében minimálisra csökkentsük, egy 4-5 fős állami segélycsapatot kell létrehozni a legnehezebb esetek kezelésére.
A segélycsapat feladatai:
- felhívást közzé tenni, hogy a mentorok, ha mentoráltjaikat nem tudják elérni, a cégvezetők, ha valakit el kell bocsájtaniuk kimaradozás vagy alacsony wellness miatt (ide értendőek a tréningcégek is, ha éppen nem is bocsájtják el, de nem tudnak vele mit kezdeni) és a sereg tisztjei, ha az egységükből valaki hosszabb távon kimarad - természetesen, miután maguk próbálkoztak, de nem sikerült az illetővel zöld ágra vergődniük - a problémás személy profillinkjét küldjék el a Szociális Minisztériumnak.
a bejelentett kimaradók nyilvántartása (google docs)
kísérletet tenni, hogy visszahozzák őket evilágra. Ez a következő lépésekből állna: üzenetet küldenek a számukra, melyben felajánlják segítségüket. Ha az illető a többszöri üzenetküldésre sem reagál, haldoklóvá lehet nyilvánítani. Ha viszont visszaír, akkor egyrészt ki kell deríteni, hogy mi volt a probléma oka, másrészt segíteni visszailleszkedni a közösségekbe: az állami gifttartalékokból 40 fölé emelni a wellnessét, hogy harcolni tudjon, munkát adni neki egy tréning cégnél, illetve rábízni egy mentorra (a probléma jellegétől függően).
egy hét múlva monitorozni, hogy a segélyezett játékban van-e még, melyből lemérhető, hogy sikeres volt-e a csapat munkája.

5. Közoktatási Magazin és játék

A Közoktatási Magazin a játék menetének leírását fogja tartalmazni, már megjelent és új hiánypótló cikkek segítségével. Platohoz hasonlóan, de terveink szerint hatékonyabban, magyarázatokkal, mintegy kézikönyv-szerűen vezeti végig a kezdő játékost evilágunk kisebb-nagyobb kihívásain.
Az üdvözlő üzenetben kérjük az újoncokat, hogy ezeket a leírásokat olvassák el, és ha kérdésük vagy problémájuk van kommentben írják le. A minisztérium feliratkozik a kommentekre, és igyekszik minél hamarabb felelni rájuk.
Az Oktatásügyi Minisztérium ezen kívül egy játékot is indít: három naponta különböző feladatok elé állítja a résztvevőket. A cél mindig valamilyen információ megszerzése, amihez fel kell fedezniük evilágunk egyes részeit. A megszerzett információt „megfejtésként” kell beküldeni, a beküldők között ajándékokat sorsolunk ki.

2. Minél ütőképesebb sereg

Mit jelent ez? Miért fontos?

Egy ország nagy lakossága önmagában nem jelent diplomáciai vagy katonai előnyt. Ha a lakosok nagy része mobilizálható, akkor az államnak jó esélye van a TO-k kivédésére vagy végrehajtására. De önmagában még ez sem jelent igazi katonai erőt. Az ütőképes hadsereghez két dologra van szükség: szervezettségre és ütőerőre. A szervezettség a jó kommunikációt, a megfelelő hierarchiát és az ezek nyomán létrejövő cselekedeteket jelenti. Az ütőerő pedig leegyszerűsítve az országból harcolók összes sebzéspontját. (Azért leegyszerűsítve, mert ezzel kapcsolatban ezernyi kivétel van, amit az alábbiakban meg is tárgyalunk).
A mobilizálható játékosok nyilván a harc irányában is mobilizálhatóak, bár ez – főleg az elitalakulatoknál és a titkos akcióknál – sokkal intenzívebb kommunikációt igényel. Az emberek megfelelő átirányítása, esetleg átcsoportosítása gyakran a siker kulcsa lehet. Bár az Erepublikban fölösleges túlbonyolítani, de fontos a megfelelő hierarchia is: ha a hatáskörök jól körül vannak írva, a cselekvés is gördülékenyebb. Ha például két vezetőnek teljesen eltérő a véleménye, hogy a hozzájuk tartozó tankok hol harcoljanak, az a hatékonyabb, ha egyikőjük magasabb „beosztásban” van, és az ő akarata érvényesül. Mindig jobb ugyanis egy döntés pontos véghezvitele, mint több döntés kölcsönös lerontása. (Gondoljunk csak bele, mi a jobb, 150 000 magyar sebzés egy helyen, vagy 75-75 000 kettőn..)

Mint látszik, a szervezési folyamat hatékonysága önmagában is szervezés kérdése. Ezzel szemben az ütőerő egy sokkal bonyolultabb tényező, a megfelelő növelése nagyon nehéz, de persze sokkal többet is nyom a latba. Egy ország pillanatnyi ütőereje a következőktől függ: a katonák száma, a skilljük, a fegyvereik, a wellnessük, és a harcaik száma. Azonban az ütőerőnek hosszútávon nem csak a pillanatnyi állapota a meghatározó. Nagyon fontos szerepe van (főleg hazánk esetében) az ütőerő növekedésének is. Ebben a fentiek közül csupán a wellnessnek, a skillnek és a fegyvereknek van szerepe. A mindenkori vezetés, a stratégák, illetve természetesen a játékosok maguk, nagy felelősséggel bírnak a fentiek megfelelő alakításában.

3. Erős külpolitikai pozíció

3.1 Mit jelent ez? Miért fontos?

Célunk, hogy eMagyarországot diplomáciai téren a neki kijáró helyre - az eVilág vezető hatalmai közé - juttassuk. Lehetőségeinkhez képest támogatjuk a Peace Szövetséget, megjegyezve, hogy a szövetség érdekeit rövidtávon lehet, de hosszú távon tilos az eMagyar érdekek elé helyezni. A realitás talaján viszont látnunk kell: mint a szövetség egyik vezető hatalmának, eMagyarországnak és a PEACE-nek az érdekei ezer szálon összefonódtak, ezt egyértelműen szétválasztani általában nem lehet.

3.2 Szövetségesi rendszer

Szövetségesi rendszerünket a jövőben ez alapján elsősorban egyes nemzetek viszonyában határoznánk meg. Mindenképpen célunk az eddig hozzánk szoros szálakkal kapcsolódó országokkal való együttműködés további elmélyítése. Kiemelt figyelmet szentelnénk továbbra is az Indonéz-Magyar, Portugál-Magyar, Olasz-Magyar, Francia-Magyar, Iráni-Magyar, Brazil-Magyar kapcsolatoknak.

Szövetségesi viszonyaink kialakításának szempontjai:
- bizalom - ezt nem kell magyarázni
- kölcsönösség - jól működő szövetség csak kölcsönösségen alapulhat
- közös érdek - ez alapján akár hosszú távon egy Romániával kötendő szövetségtől sem zárkózunk el deklaráltan, de ennek esélyét minimálisra becsüljük.

3.3 Nagyköveti rendszer

Az eddig jól bevált és működő rendszer alapjaihoz nem nyúlnánk hozzá. Bíztatónak tartjuk Mikrobi kezdeményezését, a diplomata akadémiát, mely remélhetőleg sok hasznos információt fog adni leendő diplomatáinknak, és lehetőséget nyújt külföldi küldetésekre.
A cél, hogy a kiemelt kapcsolatként kezelt országok esetében a mindenkori kormányok közé nagyon aktív kapcsolattartók kerüljenek, illetve hogy a követségi rendszer minél teljesebb formában kiépüljön, az eddig üres posztok is betöltésre kerüljenek.

3.4 Expanzió, Kolonizáció

3.4.1 eNagy-Magyarország

Pártunk programjának sarkalatos pontja az expanzió kérdésköre. Célunk, hogy országunk vezető pozícióját ne csak diplomáciai, ne csak katonai, hanem gazdasági téren is megteremtsük. Ennek alapja az értékes nyersanyaglelőhelyek megszerzése. Habár örülnénk neki, ha lehetséges lenne, de sem gazdasági, sem katonai sem pedig politikai érvekkel nem támasztható alá eNagy-Magyarország (IRL Nagy-Magyarország határaihoz igazodó) megteremtése. Épp ezért ezt a terjeszkedési irányt a jelenlegi helyzetben nem támogatjuk.

3.4.2 Terjeszkedés High nyersanyag területek felé

Nyugati irányba indulva a legközelebbi high nyersanyag a franciaországi Rhone-Alps régió (fa). Ennek elfoglalásához (azt leszámítva, hogy Franciaország szövetségesünk, tehát már ez is kizáró ok lenne) előbb Németországnak kéne hadat üzenni és legyőzni, tehát ezt az irányt el is vethetjük.

Északi irányba szintén nincs számunkra értékes high nyersanyag terület.

Dél felé terjeszkedve szintén velünk szövetséges, vagy olyan szövetségesi rendszerrel rendelkező államokat találunk melyek katonai úton történő legyőzéséhez jelenleg nincs meg az esélyünk. Értékes terület is csak a szövetséges Törökország által birtokolt korábbi görög terület Central Greace (vas) lenne, azaz ezt az irányt is elvethetjük.

Keleti irányban indulva érdekes a helyzet. Az egykori Ukrajna területén található Podolia régió eRománia egyetlen high vas területe. Ennek a területnek a megtartásáért feltehetőleg a románok foggal-körömmel harcolnának, hiszen megtartása létfontosságú számukra. Viszont véleményünk szerint komoly PEACE támogatást lehetne nyerni egy olyan hadjárathoz, mely a szövetség legnagyobb ellenségének fegyveriparát rengetné meg alapjaiban. Tehát ezt az irányt megfelelő tervezés és egy jó előkészítés esetén támogathatónak tartjuk.

Igaz, hogy ennek a hadjáratnak a sikere ugyan a jelenlegi erőviszonyok között erősen kérdéses, de a győzelem esetében az Atlantis országok tulajdonában mindössze egy, vagy két high vas régió maradna, melyek közül a Norvég kézen lévő Urál szintén jól támadható Asztúria (Sp) esetleges elfoglalásával pedig a teljes Atlantis vas ellátása kérdőjeleződne meg.

3.4.3 Terjeszkedés kolonizálással

Mivel katonai erőnk PEACE támogatás nélkül még nem veszi fel a versenyt a vezető katonai hatalmak erejével, így az előző pontban leirt terjeszkedés alternatívájaként még egy másik high nyersanyagszerzési lehetőséget látunk megvalósíthatónak. Ez pedig olyan kis népességű ország kolonizálása, melyek rendelkeznek (vagy eredeti területükön rendelkeztek) high nyersanyag területtel. Ezen a téren lehetőségként pl. Malajzia (olaj, fa), vagy Kína (vas, olaj) tűnik kézenfekvőnek, mi ebből az utóbbit támogatnánk.





Az indExpanzio Párt hivatalos jelöltjei:

Burgerland- Adam the Engineer
Central Hungary- Nomakur
Central Transdanubia- Lucika
Northern Great Plain- xscantusx
Northern Hungary- Daermon
Southern Great Plain- Csezarro,
Southern Transdanubia- David93
Western Transdanubia- martonmester


Kérünk, ha a fenti programmal egyetértesz, őket támogasd szavazatoddal!