Neznanka v Evropi - ZDA

Day 1,784, 14:17 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Popoln poraz Makedonije napram Američanom v Franciji, izguba italijanskih regij proti Albaniji, za nameček pa še direktna vojna proti Franciji so pripeljale to balkansko velesilo na rob propada. Razlogov za to je več. Eden izmed teh je, da so forisrali direktno vojno proti Američanom, četudi so vedeli, da jim to ne prinaša nič dobrega. Razumeti je treba, da se državo, ki premore nekaj več kot 40 regij, preprosto ne porazi v nekaj dnevih, ampak se rabi čas in zaveznike za to ter veliko mero vztrajnosti. Makedonci so celotno stvar izvedli brez direktne podpore neodločnih balkanskih zaveznikov na čelu s Srbijo, čeprav je slednja prav ena izmed zgodovinskih ameriških sovražnikov. Pogosto namreč Srbi rečejo, da so nekatere stvari večje od te igre, in ta situacija naj bi bila taka(?). Nastala situacija, kjer so zavezniki v celoti odrekli pomoč Makedoniji, je povsem razložljiva iz diplomatskega vidika. Potrpljenje je nekaj, pri čemer Makedonci žal niso dobri, potemtakem pa se tudi ustvari več razlogov, zakaj Srbi niso želeli pomagati oz. vsaj namigovati na kakršnokoli pomoč. Še vedno vztrajajo pri tem, da ohranijo dobre odnose z velesilo na severu, pa četudi bi pri tem morebiti izgubili Makedonijo samo. Govora je tudi o tem, da bi se lahko Makedonci povezali s Hrvati, kar bi spet ustvarilo precej negotovosti na Balkanu in v igri sami.


Prisotnost Američanov se krepi, Makedonija izgublja italijanske regije napram Albancem, v ofenzivo napram balkanski naciji se je vključila tudi enoregijska država Francija. CTRL krepi svoj položaj v Italiji.

ZDA nezaželjene tako v EDENu kot nekdanjih exONE državah
Četudi imajo Američani podporo Poljakov, da delajo po Evropi, kar si poželijo, v kolikor pri tem ne ogrožajo poljskih interesov, je potrebno razumeti, da tako Hrvaška in Srbija gojita zamere do Američanov. Prva zaradi izdaje Američanov, zapustili so svoje prijatelje, ko so jih slednji najbolj potrebovali, medtem ko imajo Srbi tako zgodovinske razloge v igri kot v resničnem življenju, ki botrujejo k delnemu neodobravanju. Potemtakem srbska podporo v določeni meri Poljski prinaša tudi podporo Američanom, s čimer se Srbi, kolikor jih poznamo po temperamentu, ne bodo strinjali. Prav to bo točka spora med Poljaki in Srbi, ki bi lahko pripeljala do krešenja isker. Zmagovalec na koncu bo predvsem tisti, ki bo najbolj odločen. Ko Srbija izgubi regije v Iranu, lahko nemudoma pričakujemo vpad na Apeninski polotok, Makedonci tega namreč ne bodo takoj zmožni oz. če že, bodo prepustili iniciativo Srbiji zaradi diplomatskih pritiskov.

Je pa potrebno imeti v mislih, da Srbija kot prvo mora sploh prevzeti nadzor nad hrvaškimi regijami in Bosno, ki se je nekaj časa kopala v svobodi. S tem bo pritisk na Italijo preložen za nekaj časa.

Tarča Srbije naj bi bila seveda Amerika, ki je nezaželjena v bližini Balkana, tudi nikdar ne bo željena, če že omenjamo to.

Zakaj se tolikšna pomembnost posveča povratku Srbije v Evropo?
Odgovor na to je povsem logičen in očiten. Srbija je za zdaj v celoti fokusirana na iranske regije in boj proti Kitajski sami. Kar pa seveda pozitivno vpliva na preostale balkanske sile, ki pred tem niso imele možnosti za ekspanzijo. V tem trenutnku jim je prav to omogočeno. Razcvet Makedonije, čeprav ne več v tolikšni meri, širitev tako Madžarske kot Bolgarije. Na Balkanu ni prostora za Srbijo, zato tudi silijo v Azijo, kjer pa jim trenutno ne uspeva. Če se že vrnejo v Evropo, bo to ustvarilo trenja na relaciji Poljska-Srbija, saj bo slednja nemudoma silila k prodoru preko Hrvaške na Apeninski polotok in ko se gremo igrice v Italiji, je glavni fokus spet usmerjen nad surovine, čeprav so slednje zares nepomemben faktor zadnje čase.

Četudi so bile govorice o tem, da bi lahko Srbija pristala v isti interesni grupi kot ZDA, je to daleč od verjetnega. Srbi bi se pridružili Poljakom zgolj v primeru, da bi to pomenilo izolacijo Američanov od CTRL zavezništva. Z Brazilci in vsemi preostalimi se namreč Srbi odlično razumejo. Kar je spet dokaj ironično.

Makedonija osamljen jezdec v nevihti
Albanija, Francija, ZDA. Stvari preprosto ne morejo biti slabše. Slej kot prej bo obdobje izgubljanja regij minilo in Albanija bo zopet pristala pod nadzorom Makedoncev, do takrat pa si lahko obetamo nenehno izgubljanje regij v Italiji, morda celo ameriško protekcijo Albanije, da se slednjo ohrani suvereno na Apeninskem polotoku. Kar je po eni strani mikavna ideja. V celoti prevzame Italijo v nadzor CTRL zavezništva, po eni strani s tem prepreči ONEu kakršnekoli intervencije v ta predel sveta.


Glavna težava se je za Makedonce sedaj pojavila predvsem v Albaniji sami. Slednjo bi lahko zaščitili Američani v Italiji ter posledično tudi ohranili suverenost te makedonske sosede. Kar bi zgolj še okrepilo položaj ZDA in njenih zaveznic v okolišu in povsem onemogočilo Srbijo in Makedonijo - interesi v Italiji.

S tem se tudi pojasni skrb Slovenije, zakaj se ne odločamo za direktne akcije. Razjezi Poljake in poslovi se od italijanskih regij, namreč ZDA bodo delale po diktatu Poljakov, ko bo le to potrebno. In kdorkoli ne vidi, da si Poljska s prihodom Američanov na njihovo južno mejo ustvarja ščit, je preprosto rečeno slaboviden. Čeprav med drugim je zanimivo tudi to, kako so interesi zaveznikov prevladali nad samostojno Francijo. ZDA so nekoč veljale za glavnega zaščitnika Francije, zdaj so se pa spremenile praktično v lutko interesov Poljakov oz. lutko interesov samih sebe.

Pomen Slovenije

Zaradi neučinkovite oz. neprisotne diplomacije v zadnjih mesecih je Slovenija v izjemno neugodnem položaju. Na razpotju, ki v vsakem primeru vodi v neznano. Neodločna Srbija na Balkanu, samotna in izolirana Makedonija ter večno polna obljub Poljska. Interes Slovencev v Poljski je velik, saj slednja v veliki meri Slovencem omogoča izkoriščanje poljskih bonusov, pri tem pa se ustvarja lažno mnenje, da so odnosi med državama odlični. Potrebno se je zazreti naokoli in se vprašati, kaj prinaša prisootnost Amerike na naši meji za našo državo? Namreč mišljenje, da se ZDA po Italiji ne bodo usmerile še nad ostale države, je lažno, če ne celo v celoti iluzivno. In tako ga tudi smatrajte.


Američani bi se lahko brzčas po Italiji usmerili tudi nad Švico in Avstrijo. Očitno je, da ne bodo mirovali v Evropi.

Slovenija lahko zgolj z nekaj premetenimi potezami okrepi svoj položaj v Švici, s tem prepreči prodor v Avstrijo, ter z željo po pridobitvi Ligurije napade kmalu osvobojeno italijansko regijo.

Čeprav kakršnokoli samoodločanje naše države ne pride v poštev, v kolikor se ne želimo zameriti komurkoli. Ne delaj nič, ne bodi kritiziran. Pa tudi preostale države se ne bodo ozirale nate, če boš poslušen in ne boš delal težav.

Turška izdaja Izraela
Sicer naj bi Izrael in Turčija uradno bila člana EDENa, kar se ni izkazalo za olajševalno okoliščino pri Izraelcih, saj so zopet po času neodvisnosti izkusili turško okupacijo. Turčija je bila deležna ostrih kritik, slednje pa so naletele na gluha ušesa. Za zdaj so prav vse originalne regije Izraelcev okupirane, ostajata jim zgolj dve regiji v Savdski Arabiji.


Izdaja Turkov in okupacija izraelskih regij.

Nihil sub sole novum.


Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly