Čile prevladal nad Gavči

Day 1,818, 14:38 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Začetni entuziaizem Argentincev, ki so pred tem prek Nove Zelandije prodrli do meje s Čilem v Avstraliji, se je kaj hitro končal po prvi bitki, kjer so Čilenci, skupaj s svojimi zavezniki - predvsem Bolgari in Makedonci - dokazali, da bodo odločno branili svojo suverenost. Čeprav je trenutno Čile lociran v Avstraliji in se je odpovedal originalnim regijam, pa je dokazal svojo hrabrost s tem, ko je očital silam EDENa lekcijo, ki je ne bodo pozabili. Velika zasluga za dokončno prevlado pa gre tudi številnim tankerjem, ki so s "tankanjem" pripomogli do končne zmage.


Čile je z epskima zmagama nad Avstralijo in Argentino uspešno obdržal nadzor nad večinskim delom Avstralije. Tasmanija bi lahko padla kaj kmalu, s tem pa bi Avstralci izgubili suverenost.


Pričetek argentinske ofenzive proti Čilu je bil vpad na Novo Zelandijo, ki je trenutno v celoti pod argentinsko okupacijo. Čilenci bodo težili k osvoboditvi novezelandskih regij in posledično prekinitvijo meje z Gavči, kar bi jim potemtakem omogočilo mir.

Povsem jasno je, da je EDEN že v osnovi šibkejši od ex-One držav, vendar se pozablja, da je Argentina v tolikšni meri dominantnejša od Čila, ker nima v svoji bližini sovražnikov. Čilenci so praktično edina nacija, ki se je zmožna vsaj delno zoperstaviti nadvladi Argentine v Južni Ameriki. Zgodovinsko je poznano, da sta bili omenjeni naciji nekoč zaveznici, nakar je prišla argentinska izdaja, slednja je postala pohlepna, hotela je preveč, hotela se je polastiti čilenskih surovin in izbruhnila je vojna. Argentina je uspešno prepričala ostale sočlanice v Terri, da je Čile tisti, ki bi ga morali okriviti za nastalo situacijo, sledila je izločitev slednjega iz skupne alianse. Konflikt, ki je sledil, je posledično vodil do slavnega čilenskega baby booma, kjer so dobili številne nove igralce. Po velikosti primerljiv s srbskim ali poljskim.

Bolgarija je s pridom izkoristila nastalo situacijo in prepričala Čilence, da je pravšnja poteza, da ustanovijo vzajemno zavezništvo, ki si bo pomagalo, ko bo to potrebno. Nastala je aliansa, ki jo danes poznamo kot CoT(Circle or Trust; Krog zaupanja). Dandanes je ta skupina držav smatrana kot alternativa bivšemu krogu ONE držav ter EDENu. Bolgari so namreč po slabih izkušnjah s pred tem omenjenima zavezništvima hrepeneli po nečem povsem novem, neodvisnem. To jim je načeloma tudi uspelo, sploh če sodimo po tem, da sta se nedavno CoTu pridružili tako Indonezija kot Makedoniji, za zdaj še kot poskusni članici.

Zakaj je Argentina spodletela?
Neuspeh Argentine je neuspeh EDENa. Sicer pa se pri tem neuspehu ni šlo v tolikšni meri za to, da je bil načrt slab. Problem je bil, da je bila bitka med Čilom in Argentino v danem trenutku edina ključna, na to bitko so se nato fokusirali prav vsi, ki so imeli neko veljavo. Vsi vplivni tanki so prisostvovali. Bitka elite, elitnih držav. Prevladala je stran, ki je nasprotje EDENu, delno tudi nekdanji Terri.

Kar se bo odvijalo v prihodnosti, je že poznano. Čile nima potrebe po lovljenju Argentine vse do originalnih regij. Stremeli bodo k osvoboditvi novezelandskih regij, ki so trenutno v celoti pod okupacijo Argentine, kar bo vrnilo stanje v Avstraliji na točko, ki je bilo pred vpadom Gavčev na Novo Zelandijo. Avstralci bodo zopet izgubili suverenost.

Kdorkoli je mnenja, da je bil napad pogojen z osvoboditvijo Avstralije izpod rok Čila, se močno moti. Naj vas spomnim, da je slednja že pred časom zapustila vrste EDENa, Avstralci so sprejeli referendum, s katerim so postali nevtralni. Četudi so nekateri smatrali to za izdajo, so bili "tisti tam spodaj" utrujeni nenenhnih obljub, kako jim bodo EDEN države pomagale. Niso jim, večno so bili pod okupacijo Indonezije oz. večno so bili zatrti s strani svojih azijskih sosedov. Nezadovoljstvo je raslo in posledice so bile jasne.

Čile bo v prihodnjih dneh tako ciljal na prekinitev meje z Argentino in posledično osvoboditev Nove Zelandije. Vprašanje pa je tudi, ali Argentinci še vedno stremijo k popolni ofenzivi. Nedaven poraz jim prav lahko da misliti, kako (ne)močni v resnici so. Bitka je bila dobljena, vojna pač še ne, kar se tiče argentinskih rivalov.

Poljska hladnokrvno nad skandinavske države
Povsem severneje, na severni polobli, so se Poljaki brez kančka milosti lotili nekdanjih, tesnih zaveznikov Švedov. Od tam pa svojo ofenzivo nadaljevali še proti Finski. Torej članicama skandinavskega zavezništva Asgard.


Okupacija Švedske in Finske je zgolj kratkoročna. Poljska nima nikakršnih želja po dolgoročnejši prisotnosti v Skandinaviji. Lekcija je bila odčitana Švedom in prav tako Fincem.

Nenehne vojne med baltskimi in skandinavskimi državami so po eni strani prepričale Poljake, da odčitajo Švedom lekcijo, enako naj bi postorili s Finci. Čeprav je glavni motiv za vpad v Skandinavijo povsem jasen; misije. Z napadom na svojo severno čezbaltsko sosedo Švedsko so imeli Poljaki opcijo uspešno opraviti vse zastavljene naloge.

Ob omembi Švedske in Finske moramo dodati še Norveško, ki je, čeprav neuradno, tudi članica zavezništva Asgard. V kratkem naj bi sledil referendum, ki bo določil prihodnost te skandinavske države, ali bo to prijateljevanje s skandinavskimi sosedami ali pa bo to nadaljevanje poti v EDENu.

Trenutna osvoboditev Švedske in Finske nam da vedeti, da Poljaki ne bodo stremeli k dolgotrajneši okupaciji regij. Preprosto so ničnega pomena za srednjeevropsko velesilo. Prišla, videla, zmagala - in odšla-, bi lahko dejali za Poljsko.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly