[RR#5] Ogólnoświatowa bitwa powietrzna + podsumowanie kadencji

Day 2,358, 11:02 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Długi, beztroski majowy weekend bezpowrotnie minął, kończy się kwietniowa kadencja prezydenta Granata, a przed Wami ostatnie wydanie gazetki Rzecznika Rządu. Dobiegło mnie narzekanie odnośnie słabej polityki informacyjnej, za co zapewne jestem zobowiązana przeprosić - wytłumaczyć się tutaj muszę owianym złą sławą stwierdzeniem o zawirowaniach w życiu realnym i niezależnym ode mnie zniknięciem. Rzecznik też czasem człowiek. Mam jednak nadzieję że dzisiejszy wyczerpujący opis zrekompensuje Wam oczekiwanie. Zapraszam zatem do lektury.



1. Wieści z frontu

Chile wraz z Paragwajem pomściło polskie trudy dogonienia rumuńskiego taboru i w pięknym stylu odebrało Rumunii irlandzkie i austriackie regiony, wygrywając bitwy z miażdżącą przewagą, którą zapewnił im między innymi podwójny mnożnik obrażeń. Na tym jednak nie zatrzymały się plany walecznych Chilijczyków - następnym krokiem było przegłosowanie ataku powietrznego na Serbię. 1 maja pierwszy samolot przekroczył serbską granicę, by zaatakować i zdobyć Belgrad 88 do 0. Następne bitwy również nie przysparzały Chile problemów - bonus x2 okazał się zaporą nie do przekroczenia dla Serbów. W międzyczasie kasowana jest Słowenia, również niezdolna do stawiania oporu.


coraz mniej czerwonego

Kwietniowe bitwy w przeważającej części wypadków kończyły się przegraną Brytyjczyków przeciwko Francuzom i nowym kolonialistom - Tajwańczykom. Można jednak powiedzieć, że wraz z nadejściem majówki, Wielką Brytanię opuściła zła passa. 2 maja UK wzięło się w garść i rozpoczęło pasmo zwycięstw w bitwach prowadzonych z Tajwanem. Doraźną pomoc stanowili tutaj Niemcy, którzy przedostali się na wyspę i dołączyli do wypierania wroga z jej terenu, nie przegrywając póki co ani jednej bitwy. Aktualnie walczą z Francją o Yorkshire & Humberside, wygrywając 35 do 5.


podział Wielkiej Brytanii

Dołączyliśmy do szwedzko-łotewskiej zabawy, rzucając NE na Szwecję
i stanowczo przechylając szalę zwycięstwa na stronę Łotwy. Od pierwszej bitwy o Scanię, która zakończyła się 1 maja i została przez nas wygrana 84 do 1, Szwedzi przegrywają każdą potyczkę w której uczestniczą. Dziś wywołaliśmy powstanie w Gotland, by nie pozwolić im wyzwolić się spod okupacji Łotwy. Gdy RW się wyzwoli, zaatakujemy i zamkniemy wojnę, mając w posiadaniu całą Szwecję.

Ostatnimi czasy Hiszpanii, mówiąc delikatnie, nie wiedzie się zbyt dobrze. Po nieprzemyślanym posunięciu hiszpańskiego prezydenta, (swoją drogą nieprzypadkowo zrzuconego już ze stołka) który zapomniał zaatakować Argentynę o dogodnym dla Spaniardów czasie, Hiszpania traciła region po regionie, aż w końcu pozostało jej ich tylko kilka - Madrid, Baelaric Islands i Cantabria. W związku z trudną sytuacją, próbowała ratować się AirStrikiem skierowanym na Western Finland, jednak i to posunięcie zakończyło się niepowodzeniem - Hiszpania przegrała z Finlandią 47 do 85.


czy dziwi nas AirStrike takiego rodzynka?

Argentyna z kolei za nowy cel obrała sobie Chorwację, 2 maja atakując z powietrza (AS) chorwackie kolonie w Indiach. Pierwsza bitwa o Bihar zakończyła się bezprecedensowym zwycięstwem Argentyńczyków 88 do 0 (Argentyna posiada mnożnik x2), wyniki kolejnych również nie napawają optymizmem - wszystkie wygrane zostały przez naszych przeciwników. Chorwaci znajdują się obecnie w niemałych tarapatach - ich rdzenne tereny przejmowane są przez Serbię i Węgry, podczas gdy alternatywa poza Europą znajduje się w niebezpieczeństwie dzięki Argentynie i Indiom.


sytuacja na półwyspie indyjskim -> dla porównania mapka sprzed 20 dni ->



Natężenie ruchu samolotów bojowych w powietrzu jest bardzo wysokie, ponieważ i Grecja postanowiła zaatakować z powietrza. Jej celem były australijskie tereny należące do FYROMu, a konkretnie region Northern Territory. FYROM zdążył jednak sprytnie się odciąć, w odpowiednim momencie wywołując powstanie i pozwalając Australii zdobyć graniczący z Northern region. Atak AS zakończył się powodzeniem, więc z pomocą pośpieszyła Indonezja, która próbuje utracony teren odzyskać. Wygrywa póki co 64 do 46. FYROM ma w posiadaniu jeszcze tylko jeden region - Tasmanię, chociaż prawdopodobnie jeszcze dziś wygra Eastern Macedonię.

Rzeczniczka poleca walczyć zgodnie z rozkazami MON, zawartymi tutaj!
http://www.erepublik.com/en/newspaper/ministerstwo-obrony-179170/1



2. Podatki

Dopóki nie uda nam się odbudować rezerwy i na nowo uzbierać wystarczającej sumy, która pozwoliłaby nam na równie ciekawe i pochłaniające środki wojenne kampanie, podatek Work Tax pozostanie na poziomie 4%. Dodatkowo prezydent chciałby ogłosić, że pożyczka zaciągnięta u PCA została już zwrócona.



3. Przebieg kadencji


Zajrzyjmy zatem do prezentacji wyborczej drogiego Gratana MW i spróbujmy podsumować militarne cele, których się podjął oraz ich realizację.


Goniliśmy ten tabor i goniliśmy, a Rumunia sprytnie unikała uzyskania z nami granicy, podbijając i odbijając ukraińskie tereny. Obietnicy kasacji Rumunów nie udało się spełnić, a zamiast tego podpisaliśmy NAPa, który pozwolił nam na podjęcie się kolejnej interesującej kampanii, bez groźby nagłego wjazdu Rumunów w nasze rdzenne.

Podbiliśmy Słowenię, by zaraz potem odpowiedzieć na serbskie NE. Bitwy z Serbią były bardzo wyrównane i dostarczyły nam sporej ilości emocji. W wielu minibitwach brakowało nam naprawdę niewiele. Ostatecznie nie udało nam się jednoznacznie pokonać Serbów, jednak w sporym stopniu przyczyniliśmy się do ich postępującego upadku. Starcie z nami kosztowało ich sporo siły i golda. O jego przebiegu możecie przeczytać też w artykule prezydenta: http://www.erepublik.com/en/article/-cp-mon-kolejny-dzie-pe-en-walk-2394018/1/20. W swoich następnym dziele ma on zamiar również zaprezentować Wam dokładne statystyki zbiórek, łącznie z podziałem dmg na dywizje po zmianach w ich podziale.



4. Słowo od prezydenta

Dziękuje wszystkim, którzy bili zgodnie z rozkazami. Dziękuje tym, którzy pomagali w odpalaniu powstań. (Obszerne statystyki jeszcze dziś w artykule MON). Dziękuje osobom, które pomagały mi w pracy. Wszystkie osoby w rządzie bardzo mi pomogły, dzięki czemu praca Prezydenta nie była taka ciężka. Swoje ministerstwo (MON) podsumuje w artykule. Dziękuje MENowi za spotkania z rządem, choć nie były za ciekawe... Dziękuje całej ekipie MSZ, za obecność na spotkaniach z innymi sojusznikami, z wrogami itp. Dziękuje Khere za sprawne wypłacanie kasy, choć wydawanie dofów mógłbyś poprawić. Dzięki za wszystko, być może jeszcze tu wróce! Powodzenia kolejnemu prezydentowi.


To wszystko na dziś i na tą kadencję, dziękuję i pozdrawiam
RR Marcjanna (pisała)
RR Kris Nowak

_____________________________________________
Czytaj i subskrybuj: