Roman tamadasi terv Magyarorszag ellen

Day 741, 02:44 Published in Hungary Hungary by WinG_HUN
This article is a plan for a Romanian attack on Hungary written by a citizen, who is not part of the leadership. It got a lot of votes, though, and I find it interesting.

Ez a cikk a román médiában jelent meg öt nappal ezelőtt, a top 5-be is bekerült. Egy román játékos, andyr írta, aki nem tagja a vezetésnek tudtommal. Mégis érdekesnek találtam, ezért IRL dolgok miatt kis késéssel, de lefordítottam. Ha szerepelt volna már más magyar újságban, elnézést érte. Sose baj, ha többen olvassák 🙂


http://crpl.hu/erep/ujsag.jpg">

Innen a fordítás.

Hogyan támadjuk meg Magyarországot?

Fontos: ezt a cikket egy egyszerű polgár írta, akinek van némi tapasztalata a hadjáratok előkészítésében és kivitelezésében, valamint foglalkozott egy Magyarország elleni támadás lehetőségeivel is. A cikk nem tartalmaz sem bizalmas információkat a román hadseregről, sem annak jövőbeli terveiről.

Miért írok mégis erről?

Nos, mert a jelenlegi elnök megígérte a háborút. És mivel Bulgária, Moldova és a Fekete-tenger sokkal kevésbé érdekes célpont volna, Ukrajna - véleményem szerint - egy hatalmas diplomáciai hiba lenne, Szerbia pedig minden szempontból érdektelen számunkra. És mert eleget írt erről, hogy ragaszkodjunk hozzá.

Mennyi ideig tartana?

Függetlenül a háború hosszától, véleményem szerint az egész eldőlne az első 3-4 napban, ha ennyi idő alatt Románia és a szövetségesei el tudnának foglalni 3 régiót, melyből kettő Central Hungary, Western Transdanubia vagy Heilongjiang lenne. Alapesetben egy nagy lakosságú / gazdaságilag fontos régió elfoglalása után Magyarországnak döntenie kéne, hogy az egész lakosság átköltöztetetése (mely rengeteg pénzt emésztene fel) után közvetlen támadást indít (már amennyire hagynánk), vagy RW-t nyit abban a régióban, ami azt jelenti, hogy az ottani magyaroknak kéne a teljes román népesség ellen harcolnia. Mindkettő hatalmas erőfeszítést venne igénybe, és figyelembe véve, hogy mindez egy folyamatban lévő háborúban történik, egy régió visszafoglalása hihetetlenül nehéz volna.

Hogyan csináljuk?

Magyarország bámulatos erejű reguláris és "népi" hadsereggel rendelkezik, majdnem háromszor akkora sebzést tud bevinni, mint Románia. Egy közvetlen magyar-román háborúban kérdés nélkül vereséget szenvednénk, és Magyarország különösebb erőfeszítés nélkül győzedelmeskedne. Nem szabad lebecsülnünk az ellenség erejét és harcképességét. Ezt a háborút a kiváló stratégiával kell megnyerni, nem nyers erővel (amivel amúgy sem rendelkezünk). És hogy hogyan?

Előkészületek (D mínusz 3 nap)

- A népesség tömeges átcsoportosítása a határrégiókba (zárójelben románul, nincs szívem kihagyni a magyar tájneveket - a szerk.): Erdély (Transylvania), Bánát, Körösvidék (Crisana), Máramaros (Maramures), Olténia. Majdnem 5000 lakos van szétszórva más régiókban (Havasalföld (Wallachia), Moldávia), és ezek nem segítik növelni a falat egy magyar/szerb ellentámadás esetén.

- A népesség mozgosítása cikkek és PM-eken keresztül, hogy harcoljanak, hogy tisztában legyenek a teljes értékű jelenlét fontosságával.

- Biztosítani Horvátország és Lengyelország maximális támogatását (a lengyelekről még lesz szó a nehézségek részben), továbbá más EDEN-országokét is, beleértve mind a katonai, mind a pénzügyi segítséget a csatákban.

- A román hadsereg felszerelése magas Q-értékű fegyverekkel, valami 30 tank támogatása max WP-vel (első nap).

D-nap:

11.00 magyar időzóna szerint - sebzéselvonó RW indítása Magyarországon, Heilongjiang régióban.

21.00 magyar időzóna szerint - Horvátország megtámadja Western Transdanubiát (+ 10 horvát tank max WP-vel)

23.00 magyar időzóna szerint - Lengyelország megtámadja Northern Hungaryt (+ 10 lengyel tank max WP-vel)

01.00 magyar időzóna szerint - US / Spanyolország RW-t nyitott Heilongjiangban, melyet az amerikai / spanyol hadsereg + az EDEN szövetségeseinek / szimpatizánsainak (Svédország, Dánia, Kanada) átköltöztetése követ, országonként legalább 5 max. WP-vel rendelkező tankkal. A román tankok (Butnaru, titilica, Rupetot) ekkor már Heilongjiangban vannak, és teljes erővel küzdenek a BH-medálért.

Ekkor Magyarországnak 4 csatával kell szembenéznie, melyet csak azon az egy napon indítottak, és ennek megfelelően cselekszik - Heilongjiangot és Western Transdanubiát védi, és már csak kevés tartaléka maradt. Kötve hiszem, hogy a magyarok képesek lennének a lengyel, horvát, amerikai, spanyol stb. seregek sebzését felülmúlni, nagyon esetleg erős tankolással reggel (amit erősen kétlek). Ezenfelül biztosak lesznek benne, hogy a román hadsereg Heilongjiangban harcolt vagy fog harcolni.

09.45 óra román időzóna szerint - a teljes román hadsereg megtámadja Southern Great Plaint magas Q-értékű fegyverekkel, 30 teljesen felszerelt tankkal.

Az első nap után számításaim szerint 2-2,5 millió sebzést kell visszahoznia Magyarországnak. A helyzet előny nálunk lenne, ha mi indítanánk a háborút. A további lépések már változhatnak a második naptól (ezekre a napokra én magam is 10-14 lehetséges lépést terveztem), de néhány dolog biztos:

- A második napon Romániának egy nemzeti program keretében kell Q1-es fegyvereket osztania. Javaslataim szerint ez személyenként 3 fegyverre korlátozódna, melyek lehetővé tennék, hogy az adott játékos saját pénzből vegyen magának további kettőt, valószínűleg magasabb Q-val.
- A második napra Romániának 50 teljesen felszerelt tankot kell előállítania (ez nem azt jelenti, hogy mindet felhasználnánk), melyhez további 50 kéne a szövetséges országokból.
- A második napon Romániának ki kell használnia az eddig talonban tartott stratégia előnyét, nevezetesen a giftelést. 10 gift / katona, és akár 25%-kal növelhetjük a hadsereg ütőképességét, kevesebb mint 20 RON/katona áron. Becsléseim alapján a hadsereg most 800 ezer - 1 millió sebzést tud bevinni, gifteléssel ez valahol plusz 200-250 ezer között mozogna.
- A második napon Romániának még egy RW-t kell nyitnia Magyarországon sebzéselvonás céljából.

Több másodlagos feladat is van (például a magyar MPP-k blokkolása az első és második napon), de a terv teljes részletei - melyek 3-4 oldal wordben - túl hosszúak és unalmasak volnának egy cikkbe. Ezenkívül számos stratégiai előnyt is használhatunk, ám ezek nem valószínű, hogy nyilvánosságra kerülnek - egyelőre.

Most pedig elérkeztünk ahhoz a ponthoz, ahol a hibákról beszélhetünk:

- Az első és legfontosabb a jelenlegi hadügyminiszter. A diplomáciai képességek hiányán túl mihail.cazacu csupán 6 hónapja van a játékban, nem vezetett még hadjáratot, nem vezetett katonai egységet, és nem is töltött be semmilyen fontos szerepet ezekben. Nem hiszem, hogy van elég tapasztalata ahhoz, hogy hadügyminiszter legyen abban a hónapban, amikor az eRepublik legerősebb országával harcolunk (nem beszélve arról a régi szabályról, hogy a hadügyminiszert a katonai egységek parancsnokai közül választjuk). Továbbá azokból a beszélgetésekből, melyeket velem és másokkal folytatott, teljesen kitűntek szervezési és stratégiai képességeinek hiányai. Tucatnyi olyan ember van, akiknek több a tapasztalatuk, akik bizonyítottak olyan hadjáratokban mint Oroszország és Indonézia, vagy valamelyik katonai egység fejesei, és nem hiszem, hogy most kéne kísérletezni az újoncokkal. Bízok benne, hogy Alex (a román elnök - a szerk.) karácsonykor elég aktív lesz ahhoz, hogy ott legyen, amikor a legfőbb döntéseket meg kell hozni, és a csatákat nem a döntésképtelenség és a pontatlanság fogja eldönteni. Számunkra ez nem megengedett.

- A második hiba Szlovákia felszabadítása volt, mellyel elszakítottuk Lengyelországot egy közvetlen támadás, valamint az RW-nyitások lehetőségétől. Ezzel elvesztettünk egy országot, melynek több mint 12 ezer lakosa, illetve jelentős sebzéspotenciálja van. Már csak egy régióban nyithatunk RW-t itt, és az Pozsony (Bratislava).

Ennyit mára, bár még tudnék oldalakat írni a témáról.

Eddig a cikk. Sokat nem szeretnék hozzáfűzni egyelőre, egyrészt tapasztalat híján, másrészt azt hiszem, hamarosan választ kapunk arra, lesz-e román támadás Alex elnöksége alatt, amit legalábbis a kampány idején elég nagy hanggal ígért.

Üdv
wing`
a Független Kisgazdapárt tagja