Javaslatok az országgyűlésben - közérdekű közlemény

Day 389, 07:06 Published in Hungary Hungary by BB

Tisztelt Polgárok!

Holnap, azaz vasárnap este 8 órakor a mibbit chat-en kerül megrendezésre hosszú idő után újra az országgyűlés. Az új játékosok nem tudhatják, de párszor a nyár folyamán volt már országgyűlés, öt párti megbeszélés.

A mostani abban fog különbözni az eddigiektől, hogy bárki részt vehet rajta megfigyelőként, hozzászólni a képviselők tudnak majd. Remek alkalom lesz ez az újaknak, hogy politikai téren is tapasztalatot szerezzenek.

Képviselőként természetesen részt fogok venni az eseményen és egy ideje már javaslatokat is kidolgoztam. Ezeket most mindenkivel szeretném megosztani, mielőtt benyújtanám az országgyűlésnek.

A javaslatok nem egyszerűen a saját ötleteim, észrevételeim. A Nemzeti Honvédő Párt javaslatcsomagját olvashatjátok az alábbiakban. Íme:


Gazdaság:

A magyar gazdaság jelenleg a teljes káosz felé halad. Az a meglátásunk, hogy egy átlátható, világos rendszer kell.

Mivel az ország nyersanyagokban nem túl gazdag, ezért kénytelenek vagyunk külföldön üzemeltetni ilyen cégeket. Ezekben magyar munkások dolgoznak, hogy az arany ne kerüljön ki az országból. Ez mind helyes, de nincs semmilyen nyilvántartás, vagy szabályozás arra nézve, hogy hol, hány cég van illetve hány munkást foglalkoztatnak. Hosszú távon mindenki céget akar alapítani, és mivel a nyersanyag nálunk hiány cikk, ennek szép piaca van. Azonban ez a folyamat oda vezethet, hogy a hazai ipar teljesen tönkre megy, mivel a külföldi magyar tulajdonú cégek magyarokat akarnak foglalkoztatni. Előbb utóbb oda jutunk hogy bőven lesz nyersanyagunk, csak nem lesz ahol felhasználjuk.

Ez a tendencia már most kezdi éreztetni a hatását. Adam Zahovay Elnök Úr mai cikkében az élelmiszeripar válságáról írt. Kevés a food szektorban a munkás, kevés és alacsony minőségű étel áll rendelkezésre az országban, kevés a gabona is.

Javaslat:
Készüljön nyilvántartás a külföldi cégekről. (helyszín, minőség, létszám) Az embereket tartsuk itthon, hogy a hazai ipar is működőképes legyen. A nyersanyag cégek kössenek hosszú tavú szerződéseket a késztermék gyártó hazai cégekkel. Az állam a kulcsfontosságú szektorokban (food mindenképp) létesítsen cégeket, amik biztos állást és állandó ételutánpótlást biztosít a polgároknak.


Hadsereg:

A hadsereg pártunk egyik szívügye, éppen ezért részletes tervet dolgoztunk ki a hadsereg felépítését és működését illetően. A javaslat kl_laci nevéhez fűződik.

Az alapelv az, hogy minden e-magyar ember hadkötelesnek számít, amennyiben alkalmas (megfelelő a skillje) és egészsége (megfelelő a wellnesse) lehetővé teszi. Mindenkinek kötelessége, hogy ismerje alakulatát és parancsnokát. Az újonnan regisztráltakat minden választás után be kell osztani a megfelelő csapatba.

Ennek folyományaként minden eddigi szerveződés megszűnik, helyét eMagyarország Fegyveres Védereje (röviden Véderő/Defence Force) foglalja el.

A Véderő főparancsnoka az Elnök, helyettese a Hadügyminiszter, hadi irányítója pedig a Vezérkar.
Intervenció esetén az érintett országokat értesíteni kell, részletezve a résztvevő erőket (pszichológiailag és külpolitikailag fontos lépés).

Minden alakulat csak és kizárólag abban a csatában vehet részt, amelyikre parancsot kap. Ha az Elnök úgy rendeli, természetesen szabadon is lehet harcolni.

Fontos, hogy az OÉT mintájára rendszeresen össze kell hívni a Honvédelmi Bizottmányt (H😎, továbbá minden olyan esetben is, amikor a nemzetközi vagy a hadi helyzet ezt megköveteli. A HB tagjai az Elnök, a Hadügyminiszter, a Vezérkarifőnök(akadályoztatás esetén a helyettese), a Külügyminiszter és a Magyar Nemzeti Bank elnöke (hogy miért ők, az azt hiszem, egyértelmű). Így egyenlő arányban lesznek benne katonák és civilek, és az Elnök szava a döntő. A HB dönt a Véderőnek vagy részeinek bevetéséről, illetve a mozgósításról.

A Véderő öt részből áll: Szent László Hadosztály, Honvédség, Amazon Hadtest, Határőrség, Légiós Hadtest. Ezek parancsnokai alkotják a Vezérkart, és a SzLH parancsnoka a Vezérkarifőnök, helyettese (parancsőrtisztje) a Honvédség parancsnoka. A parancsnokok minden esetben a rangidős tisztek. Megjegyzés: a csapatokat adott estben csak részben, vagy akár túl is lehet tölteni (pl 10 ember helyett 7 vagy 12 szerepel egy zászlóaljban).

1) Szent László Hadosztály: a Véderő elitcsapata. Felépítése egy harckocsiszázadból és két gépesített zászlóaljból állnak. Mivel ez mozgékony csapat (külföldön is bevethető), nem lehet tagja Képviselő és/vagy más olyan személy, aki más megbízatása miatt nem hagyhatja el az országot. A SzLH feltöltése kizárólag önkéntesekből történik, a 25 legerősebb önkéntes a tagja. Tagjai kötelesek külhonban is harcolni, a repülőjegyet az állam állja.
1a) SzLH/Hunyadi Mátyás Harckocsiszázad (5 fő): itt szerepelnek a tankok, vagyis az öt legerősebb magyar önkéntes harcos. Értelemszerűen cserélődnek, ha találnak náluk erősebbeket.
1b) SzLH/1. és 2. Gépesített Zászlóaljak (10-10 fő, egyelőre név nélkül): a hadosztály kísérő csapatai. Egy csatában csak az egyik zászlóalj vethető be, a másik mindig tartalék, esetleg másik csatában harcol, de mindig együtt, zászlóaljkötelékben.

2) Honvédség: dandárokból (40 fő) áll, minden dandár 4 zászlóaljból (10-10 fővel). Hadrendjük pl. 1. Honvéd Dandár 3. Zászlóalja: H/1/3. Nevek opcionálisan választhatók. A Honvédség tagja minden 4-esnél erősebb (idővel változó szint) férfi. Először az első dandár kerül felállításra, majd ha megtelt, akkor rendre a többi is.
Fontos: a Honvédek nem küldhetők kötelező jelleggel külföldre harcolni, belföldre viszont igen. Abban az esetben, ha a külföldi beavatkozáshoz a SzLH nem volna elegendő, az elnök kérésére a Honvédség kiállít adott számú önkéntes zászlóaljat. Ezek hadrendi száma 101-el kezdődik, és ideiglenes jellegűek (101. Honvéd Zászlóalj).
2a) H/Honi Harckocsiszázad (5 fő): a Honvédség különleges egysége, tankokból. Csak országhatáron belül vethető be, tagjai önként sem mehetnek ki (egy esetleges orvtámadás esetén intakt kell készen állniuk).

3) Amazon Hadtest: tagja minden, 4-es szintnél erősebb hölgy. Speciális, csak eMagyarországon létező haderőnek tekinthető, amely adott esetben komoly nemzetközi tekintélyre tehet szert. Egyébiránt ugyanaz, mint a Honvédség, de tankokkal nem rendelkeznek, tekintve a résztvevők kis számát; bár a Hadtest bővítése ezzel a csapatnemmel természetesen nem elképzelhetetlen, megfelelő számú és erősségű jelentkező esetén.

4) Határőrség: tagja mindenki, aki nem elég erős, hogy a Honvédség vagy az Amazon Hadtest tagja legyen. Területi alapon szerveződik, minden tartományban egy hadtest, korlátlan résztvevővel (pl. Győri Határőr Hadtest). A határőrök csatában csak végszükség esetén vethetők be, amikor a eMagyarország területét éri támadás, és akkor is csak az adott tartományban élők. Fő feladatuk inkább a gazdaság életben tartása.

5) Légiós Hadtest: minden ország, ahol magyar emigráció működik, kiállít egy önkéntes csapatot. Ezt egy ottani önkéntes (esetleg nagykövet) szervezi. Kizárólag zászlóaljszinten létezik, tehát lehet pl. 2. Norvég Zászlóalj. Ezek a zászlóaljak csak akkor kerülnek harcba, ha az adott ország háborúzik. Ebben esetben az Elnök utasíthatja a zászlóaljat bevetésre, vagy éppen a harcból való kimaradásra (esetleg nem állít korlátokat, ha a küzdelem számunkra közömbös).
5a) Idegenlégió: eMagyarországon élő külföldiek, akik adott esetben harcolni szeretnének. Hirdetni kell (persze nem magyarul), és presztízsértéke lenne.


Külpolitika:

Országunk a PEACE elnevezésű szövetség tagja jelenleg. Ez a szövetség azonban sajnos nem több, mint egy név. Indonézia nem nagyon veszi ki részét a harcokból, annak ellenére hogy a szövetség legerősebb tagja. Ez így nem mehet tovább!

Két lehetőség áll előttünk. Vagy megpróbáljuk felélénkíteni a szövetséget, vagy komolyan elgondolkozunk azon, hogy mit is keresünk benne.

1. Szorosabb együttműködésre van szükség. A hadműveletek összehangolása, egy tényleges szövetség kell, ami megvédi a tagországait.
2. Ha ez nem sikerül, akkor más lehetőség után kell néznünk. Felvetettem korábban egy közép-európai szövetség gondolatát, de a kiszemelt tagországok nem hajlottak az ötletre. Nagy probléma, hogy a világot feketén és fehéren látják sokan. Vagy PEACE, vagy ATLANTIS.
A két nagy szövetségi rendszeren felül, szerintem megvalósíthatóak kisebb, regionális együttműködések is, vagy legalábbis semleges/baráti viszonyok. Például a lengyelek. Országaink és népeink között mindig is baráti viszony állt fent. Ezzel a lengyelek is tisztában vannak. Sok magyar harcos segítette a szabadságharcukat, amiért hálásak lehetnek.

Az újonnan megalakult Horvátország. Már most 4 nap alatt nagyobb népességű ország lett nálunk. Fontos lenne velük jó viszonyt kialakítani, ezért javasoltam az Elnök Úrnak, hogy vegyük fel a diplomáciai kapcsolatot velük. Elnökük még nincsen, de a pártok elnökeinek küldhetünk levelet, illetve cikket is megjelentethetünk a médiában.

Szlovénia. ATLANTIS tag, románbarát, de velük is tudatni kell, hogy a szándékaink békések.

Szlovákia: Jelenleg két régiójuk a miénk. Egyértelműen románbarátok, de nagyon kevesen vannak, szabadságharchoz egyedül gyengék.

Románia: velük maximum a semleges egymás mellett élést tartom elfogadhatónak. Nehéz olyannal barátkozni, aki az országunk ¾-ét elfoglalta, a megszállt területeken élőket kizárja a politikából, illetve a magyar nyelvű cikkeket személyes sértésnek veszi. Azt hiszem az egyértelmű, hogy minden magyar célja a területeink visszaszerzése kell hogy legyen.

Csehország: kicsi, gyenge, szervezetlen és legfőképpen nem eredeti cseh. A média angol nyelvű, a gazdasága gyenge, régi-új vezetője pedig a magyarellenes Vaclav. (érdekesség, hogy avatarjában izraeli zászló van. büszke cseh…)

Ausztria: nyugati szomszédunkat direkt hagytam a végére. Területileg jelenleg duplája hazánknak, lakosságát tekintve azonban csak hatod akkora. Fontos számunkra hogy legalább nyugatról ne ellenség legyen a szomszédunk. PEACE tag, tehát szövetséges, de a legutóbbi választásokon majdnem puccs áldozata lett (persze megint románok, meglepő, nem?).

Azt hiszem, bármilyen csúnyán hangzik is, készen kell állnunk arra hogy embereket küldjünk át, ha újabb puccskísérlet történne. Ezt azonban titokban kell csinálni, hiszen nem vetne ránk túl jó fényt.
A közép-európai szövetség gondolatánál felmerült az is, hogy egyesülhetnénk Ausztriával. Amolyan Osztrák-Magyar Monarchia lenne. Ezt rendkívül jó ötletnek tartom, de természetesen magyar vezetéssel, hiszen mégis csak mi vagyunk hatszor annyian.

Ausztria nem az osztrákoké, sajnos. Szerbek, olaszok lakják, de nyilván van pár osztrák is. A média angol nyelvű itt is. Németül tudó önkéntesekkel simán elfoglalhatnánk politikailag, és utána csak egy lépés lehet az egység.

Ez több úton is elérhető: Háborúval, ami előtt persze közölni kell, hogy nem agresszió, hanem egyesülésről van szó. (Moldova-Románia esete)
Vagy ha az adminok, fejlesztők képesek olyan funkciót csinálni, amivel lehetséges az egyesülés.
Vagy egy lazább egység, amiben mindkét ország marad saját zászló, név alatt, de gazdasági, katonai, politikai együttműködés mellett. Ehhez kell az is hogy az adminok visszaállítsák a kereskedelmi szerződés funkciót a játékba.


Így a végére még pár ötlet, javaslat jutott eszembe, amit szerintem érdemes megfontolni. Az egyik a Nemzetbiztonsági Hivatal felállítása.
Korábban már működött, némi eredményt is értünk el. (T/3 oka, hogy én vezettem) Az íreket figyelmeztettük a román puccsra, de nem tettek semmi érdemlegeset. A lényege az lenne, hogy az angolul, németül, franciául, stb. nyelven beszélő ügynökök szemmel tartanák a nemzetbiztonságra veszélyes elemeket. Pl. külföldi személyek megfigyelés az országon belül, külföldi média figyelése az esetleges támadások kivédésére, stb.
A másik ötlet az egészségbiztosítás. Minden biztosított egy bizonyos összeget befizet az egészségbiztosítási pénztárba, ami cserébe vállalja hogy szinten tartja az illető wellness-ét. Pl. giftelés hogy ne csökkenjen 50 alá a wellness.
Harmadik ötlet: e-egyetem. Erről is volt már szó. Feladata az újak „tanítása” lenne. Segítség a játékban való eligazodáshoz. Különböző ismeretek átadása: e-történelem, e-gazdaság, e-politika, bármi, csak a képzeletünk szabhat határt.

Kicsit hosszúra nyúlt a cikk, de remélem sokan elolvassák. A célom az volt, hogy ne érezze senki kirekesztve magát az ország ügyeiből. Várom az értelmes, normál hangnemű kommenteket. Kérdezni, kritizálni normális módon lehet, sőt kérek mindenkit hogy ossza meg velem a véleményét, hogy valamiféle visszajelzést kapjak.

Köszönöm a figyelmet.

BB, Nemzeti Honvédő Párt elnöke