[Toborzó] Tóásó újra puccsolna?

Day 2,718, 01:00 Published in Hungary Hungary by Scytha 2.0


Mindössze pár napja tért haza a bolíviai fogságból, de máris nagyratörő terveket dédelget Tóásó Előd, akit államrend megdöntésének előkészítésével vádoltak, és tartottak börtönben tárgyalás nélkül a törvényesnél jóval hosszabb ideig.



Elmondása szerint megbánta, hogy olyan felelőtlen volt, halálos veszélynek tette ki saját magát, és társait, ugyanakkor a hosszú fogsága csak még eltökéltebbé tette, s ahogy megismerkedett a helyi viszonyokkal, sőt, felesége által testközelbe is került az ellenzék problémáival, nem tett le korábbi terveiről, és ezúttal más módon is segítené Bolívia népét. Könnyes szemmel nyilatkozott Eduardo Rózsa Floresről, és miatta is ragaszkodik a vér nélküli megoldásokhoz, amikre úgy látszik, rátalált végre.

-- Cornel Klein megihletett. A gyors sikere lenyűgöző, és ráadásul sokkal veszélytelenebb is volt a vállalkozása, mint a miénk. -- Nyilatkozta Tóásó, Venezuela új "Elnök-Diktátorára" utalva. -- Nem voltak hónapokon át tartó előkészületek, nem forgott senki élete veszélyben, és egyetlen csepp vér kiontása nélkül, egy jól kivitelezett támadás során átvették a hatalmat.

Szerdán ugyanis néhány vakmerő magyar katona, és nemzetközi segítőik az éjszaka leple alatt megbuktatták Venezuela korábbi elnökét, és eltávolították az addig regnáló korrupt kormányt. A helyét személyesen Cornel Klein vette át, és azonnal hozzá is látott a dolgok rendbetételéhez, miközben felállított maga körül egy magyarbarát államapparátust.



-- Bolíviában is hasznát vettük volna a szervezőkészségének, de most, hogy egy erős bázisra tettünk szert Dél-Amerikában, talán újra próbálkozhatunk. -- Mondta Tóásó, de hozzátette: -- Valójában miután engem kimenekítettek, végre a magyar állam is lépéseket tett a megtorlásra, és Bolívia nagy részét megszállás alá vonta, de mi soha nem elfoglalni akartuk az országot, csak rendbe tenni a dolgokat, és felszabadítani az elnyomás alól. Jobb szeretném, ha kivonulhatnánk onnan, és nem a hadseregen keresztül, hanem egy új, baráti kormány által irányíthatnánk az országot.

Magyar ellenzékiek sem nézték jó szemmel Bolívia megszállását, egyesek a hadművelet költséges mivolta miatt aggódtak, mások úgy gondolták, hogy egy kvázi semleges ország lerohanásánál sokkal komolyabb, és közelebbi veszélyek felszámolása kellett volna legyen az elsődleges cél, Tóásó viszont derülátó:

-- Megnyugodtam, amikor azt láttam, hogyan állnak a katonáink a helyiekhez, és viszont. Szinte felszabadítóként tekintenek ránk, és sokan álltak máris ügyünk mellé. Régebbi be nem tartott szerződéseket érvényesítettünk újra a szomszédainkkal, és a nép terheit is jelentősen sikerült csökkenteni. Én azonban mégis jobban szeretném, ha nem lenne szükségünk a hadsereg jelenlétére, és egy baráti elnök tudná ott gyakorolni a helyiek támogatásával a hatalmat.



Nem csak Bolívia áll megszállás alatt, Európa térképe is jelentősem átrajzolódott az elmúlt hetekben. Ami pedig még tovább bonyolítja a helyzetet, az a nagyjából egy hónapja indult puccshullám, aminek élén a román manipulátorok állnak, és sorban hajtják igába a kisebb, védekezésre képtelen államokat. Egy rövid időre még Nagybritanniában is átvették a hatalmat, ám hála a Királynő eltökéltségének, onnan hamar sikerült őket kiűzni.

Tóásó erről így nyilatkozott:
-- Puccs és puccs között óriási a különbség. Igenis vallom, hogy léteznek jó diktátorok, akik a zavaros időkben képesek a nép érdekeit képviselni, de amit a románok csinálnak, az a demokrácia sárbatiprása, és a legnagyobb szégyen! Ők nem a nép érdekében veszik át a hatalmat egyes országok felett, hanem hogy kifosszák, és annak forrásait saját önös céljaik érdekében használhassák fel, és ennek véget kell vetni!

Létrejött egy nemzetközi Anti-Diktatórikus felszabadító hadsereg is, mely ezeknek a "rossz diktatúráknak" a felszámolására esküdött fel, de a formáció még erősen kezdetleges, ráadásul talán túlságosan is baloldali beállítottságú, aminek ismertek a veszélyei.

-- Az elméleti szocializmus és a gyakorlati között sajnos óriási a különbség, és nem engedhetjük meg, hogy a gyakorlati forma széles körben elterjedjen a kiszolgáltatott országokban. A szegénységet felszámolni kell, és nem államosítani, ezért ebben a nemzetközi hadtestben én semmiképpen nem látom az elnyomott országok jövőjét. Érdemesebb inkább egy "jó diktatúrát" létrehozni a "rossz" helyén, és ezáltal az adott ország máris sokkal jobb helyzetben van. -- Reagált Tóásó, és a Magyar Államnak köszönhetően itthon ennek a helyzetnek a kezelése is elégedettséggel töltötte el.

Mióta a diktátorok száma ilyen nagy mértékben megszaporodott, Magyarország maga is részt vett országok kormányainak megbuktatásában, többek között a szomszédos Szlovákia elnöki székébe juttatott egy vezetőt az állam és a Fekete Sereg nevű szervezet közösen, hogy felszámolják az egyre inkább elburjánzó magyarellenességet, és Csehország ellen is volt egy puccskísérletünk, de az sajnos nem járt sikerrel.

-- A románok és görög terroristák meghiusították azt a tervünket. -- Nyilatkozta egyszerűen Azurefalcon, korábbi elnökünk, és tapasztalt puccsista, aki a gyalogság élén már több éles kísérletben is részt vett, és a Csehországinak a vezetője volt. -- Amióta szövetséget kötöttünk, vagy legalábbis egy szövetségbe kerültünk a románokkal, le kellett tennünk Erdély újbóli visszafoglalásáról, és a románok folyamatos gyepálásáról, de az árulók vére tovább csörgedezik bennük, mert ahol csak lehet, keresztbe tesznek nekünk.



Mikor Tóásóról kérdeztük, így reagált:
-- Sajnálom, hogy nem ismertem korábban, bizonyára nagy segítségére lehettünk volna egymásnak. Felnézek rá, és továbbra is ártatlannak tartom, hiszen ha valóban meg is akarta buktatni a bolíviai államot, azokra bizony alaposan rá is fért volna már a bukás! -- Amikor arról kérdeztük, részt vett e a megtorlásul indított bolíviai légicsapásban, sejtelmesen mosolygott. -- Természetesen ott voltam, és ezért tudom elmondani, hogy nem a helyiekkel volt a gond, sőt, velük talán egyszer sem csaptunk össze, ők örömmel fogadtak minket, hanem a bolgár gyarmatosítókkal meggyűlt a bajunk, és ott voltak még a román "szövetségeseink" is...

Erről már kevésbé mosolygósan beszélt:
-- Egy szövetségi rendszerbe kerültünk, ami nem tett jót az országunknak, sem a nemzetközi közvélemény, sem az itthoni egyensúly szempontjából, így kénytelenek voltunk elhagyni ezt a nagy szövetséget, azóta pedig szegény magyart még az ág is húzza. Mi nem tehetünk a volt szövetségesek ellen, hiszen a két legnagyobb, Lengyelország, és Szerbia ezt nem igazán nézné jó szemmel, de a románok komolyan visszaélnek kivételezett helyzetükkel, és ott tesznek keresztbe, ahol csak tudnak. -- Mikor kértük, hogy fejtse ki ezt bővebben, ezt válaszolta: -- Nem támadhatnak nyíltan, hát szabadságharcosoknak tüntetve fel magukat álruhában szállnak szembe a mieinkkel, mindig harmadik, semleges országokban, melyek az érdekeltségünkbe tartoznak. Ez volt Csehországban is, ezért nem lettem ott elnök, és megpróbálták nálunk is átvenni a hatalmat, de azt még a start előtt meghiusítottuk. Aztán ott voltak persze Bolíviában és Venezuelában is, mint ahogy sok más helyen, ahová mi elmentünk, de ott már nem jártak sikerrel.

Kérdeztük a korábbi sikertelen puccskísérletről, de nem szeretett volna bővebben nyilatkozni róla, úgyhogy megkérdeztük ugyanezt Tóásó Elődtől is.
-- Nem voltam ott, akkor még Bolíviában tartózkodtam, de hallottam a román terroristák akcióiról, és messzemenően elítélem őket. A Cseh puccskísérlet mindenesetre hasznos tanulságokkal járt, és Venezuela hadseregén már úgy hatoltunk át, mint kés a vajon! Vér nélkül, kockázat nélkül, egy költséghatékony, ütőképes kis egység élén, és erre lett volna szükség Bolíviában is, nem a teljes megszállásra...

Kérdeztük további terveiről is, de azokról ő sem szeretett volna nyilatkozni, aztán elfoglaltságaira hivatkozva az interjú félbeszakítását kérte. Nem sokat tudunk tehát, csak találgatásokba bocsátkozhatunk, de azért néhány információ máris kiszivárgott.

Tóásó tárgyalásokba kezdett a jelenlegi elnökkel, és vezérkarával is, ezek viszont egyelőre még olyan titkos információk, amiknek nem sikerült a birtokába jutnunk, ezért nem tudjuk, a tárgyalások milyen jellegűek, készül e államalakulatok megdöntésére, vagy a honi hadseregben képzeli e el a jövőjét?



Mindenesetre nem marad magára, számíthat a magyarok szimpátiájára és segítségére minden téren.

Cornel Klein, az új Venezuelai elnök nyilatkozata szerint:
-- Tóásó nálunk mindig nyitott kapukra fog találni, ahogy mindenki más is, aki változtatni szeretne. Egyfajta példakép ő nekem, és nagyon örülök neki, hogy végre hazatért, ezért minden lehetséges segítséget meg fog tőlem kapni a jövőbeli terveihez, és várjuk a többi olyan fiatalt, öreget, és mindenkit, aki szeretne beleszólni a világ alakulásába!

Ehhez mindössze egyetlen dolgot kell tenniük: regisztrálni itt, és felvenni a kapcsolatot minél több emberrel.





U.i.: Már megírtam egy másik Toborzó cikket is, ami nem ezt az SZK által kért kamut lovagolná meg, azt holnap fogom megjelentetni, addig is várom a visszajelzéseket!