Árnyékból, napfényre- A kormánzati strútkura

Day 744, 09:48 Published in Hungary Hungary by Weisz Manfred Huba
Előző cikkemben, megpróbáltam lefesteni azt az értékelést ami az elmúlt hetekben bennem és többekben is összeállt a Szolidaritás párton belül a Termetes kormányzásról, a hibákról és az érdemekről.

Most azt próbálom lefesteni, hogy ezek a tanúságok, hogy álltak bennem és bennünk össze, ha megválasztotok mit, hogyan fogjuk csinálni, hogyan fogjuk hasznosítani.

Tudás, Hit, Tapasztalat

A kormányzásunk, első hetében kőkeményen összefogom fogni az egyes minisztériumok munkáját, tervezését, az olyan posztokon amik állandó jelenlétet igényelnek egy időrendi táblás módszerrel állandó felügyeletet szeretnék biztosítani, ne legyen olyan,hogy kifogy a nyersanyag, késik a közlöny, nincs senki aki parancsot adjon.

Ehhez kapcsolódóan vezetném be a kormányzati mentor rendszer intézményét, a kormányzás elején a rutinosabbak fognak többet vállalni, majd a mentor javaslatára bízunk egyre több munkát az újakra. Szükség van vérfrissítésre a kormányzati elitben. Elfáradnak a vezetők és sajnos ugyanazok mozognak sorban akik nem adják tovább, a tapasztalatukat, sokszor.

Hetenkénti kormányülésen kell megbeszéljük az egyes terveket a hozzá szükséges munkaerőt, minisztériumi összefogást és a kommunikációt. Nem maradhat döntés magyarázat, és tervezés nélkül.

Ha ezekkel kész vagyunk akkor az egyes szakügyek már a minisztériumok kezébe kerülnek.
Amint a szervezet felépül a dolgok működnek, foghatunk hozzá a tervek megvalósításához. De addig nem egyes minisztériumokként. Hiába működik az Oktatási minisztérium ha a hadügyet folytonosan foltozni kell, az összkép káosz lesz, és elrontja a pozitív intézkedések kommunikációját is.

A belső kommunikációt is javítani kell, létre kell hozni egy mail listát ahová minden döntés felkerül, hogy a különböző minisztériumok összetudják hangolni a munkákat, például ha a toborzási minisztérium elkezd spamelni, akkor az oktatási tudja, hogy fel kell készülnie több újoncra. Emellett fontos az is, hogy a döntések visszakereshetők legyenek, tudjuk ki mit határozott, mit hajtott végre.

Két kormányszobára van szükség, egy zártra ahol a miniszterek és pár tanácsadó van jelen és egy nyíltra ahol az államtitkárok a holdudvar is. A döntések az elsőben születnének míg a másodikban az agyalás menne.

Tehát összességében egy centralizált kézi vezérlésű kormányzásra van szükség, amiben aztán szépen lassan lehet engedni a gyeplőt, a többfejű kevésbé centralizált kormányzásig, amiben az elnök csak a döntéseket hozza, sőt jobb esetben csak jóváhagy, a minisztériumok pedig végrehajtnak.

Lassan pedig eljutunk oda mi lenne a kormányzásom, tervekben és személyekben.

Szembenézés.

Erős Magyarország.



Weisz Manfred Huba a Szolidaritás Párt elnökjelöltje