[MHP] Lisztes elnökjelölt alapvetései, a központ tervezett felépítése

Day 740, 09:38 Published in Hungary Hungary by Lisztes
Senki sem tudja megmondani Lisztes azt, hogy milyen elnök lennél…

Ha rápillantottatok a decemberi elnöki indulók listájára, észrevehettétek a nevemet az indulók között. Nem poénkodás, a szándékok komolyak lennének. Komolyak, akárcsak egy felelős kormány, egy felelős vezetővel. Az erőskezű irányítás sokat segíthet az országon, olvassátok hát el, hogy mi lenne akkor, ha megválasztanátok elnöknek.

A kampánycikksorozat felépítése a következőképpen néz ki: 1 - A bejelentés, 2 – a bemutatkozás, 3 – alapvetések és a központ, 4 - a hadügyek, 5 - a belügyek, 6 - a külügyek, és 7 - a gazdaság, legvégül pedig a 8 - kormánynévsort teszem közzé. Ha kedvet kaptatok részt venni az ország irányításában, szívesen látok mindenkit, aki megbízható, szorgalmas. A tapasztalat hiányán tapasztalatszerzéssel lehet csak segíteni… Lássuk az alapvetéseimet, és a központot:

Az elnök dolga az ország vezetése, és ebben legnagyobb segítségére a kormánya van. Minél több összetevőt tartalmaz, minél finomabban van „megmunkálva”, annál kevesebb az esélye annak, hogy a vezetésbe hiba csússzon. Éppen ezért, mivel elengedhetetlen mindegyik minisztérium pontos működése, azt is illene tisztázni, mit tart az államfő pontos működésnek. Ezt eddig minden egyes elnök elmulasztotta, ezért néha olyan dolgokat kértek számon a kormányon, amit elképzelhető, hogy a miniszter nem tartott a feladatkörének. Az ilyen problémákra az egyetlen megoldás, ha az elnök tisztázza a felkért játékossal, mi is lesz pontosan a feladata, ezt papírra veti, és közzéteszi.

A másik, a bevezetőben említett dolog pedig nem más, mint a sok „összetevő”, azaz kormánytag. A „sok kicsi sokra megy” elv itt duplán érvényesül, egyrészt a szólás eredeti értelme is fontos, másrészt az egyes miniszterek és államtitkárok nem robotok, ők is játszani akarnak, így nem lehet célja egy embernek sem, hogy megutáltassa velük az erepublikot. Pedig a sok munka gyakran azt eredményezi, hogy az illető „megcsömörlik”. Így aztán fontos dolognak tartom, hogy viszonylag nagy államapparátusunk legyen, kevés egy főre jutó munkával. Természetesen a komolyabb miniszteri tisztségek kicsit nagyobb ráfordítást igényelnek, de a mostani gyakorlatnál bizonyára könnyebb dolguk lehet az általam felvázolt rendszerben.

A központ

Az állam vezetője az elnök. Ő áll minden élén, az ő felelőssége minden. Neki tartoznak beszámolóval a miniszterek. Helyettesítője az alelnök. Ha az elnök távol van, övé a döntés joga, amennyiben az ügy nem tűr halasztást. A központhoz tartozik még a stratégiai tanács. Tagjai a később bemutatásra kerülő miniszterek közül vannak kiválogatva. Az elnökön, alelnökön túl a hadügyminiszter, a gazdasági miniszter, a belügyminiszter, valamint a szövetségi kapcsolattartó lehet jelen egy ilyen tanácskozáson. A tanács feladata kitűzni az ország (elérhető) célját. Az első kettő személy jelenléte remélem mindenki számára egyértelmű, a többiek pedig a következő megfontolások miatt kerültek bele: a hadügyminiszter ismeri a sereget, ezért el tudja dönteni, hogy az adott terv kivitelezhető-e az aktuális seregmorálban, állapotban. A szövetségi kapcsolattartó az aktuális szövetség érdekeit, és hajlandóságát ismeri, ami szintén elengedhetetlen egy nagyobb volumenű terv megvalósításához. A gazdasági miniszter ismeri az ország pénzügyi helyzetét, a tartalékokat, és meg tudja becsülni, mekkora kiadással járhat egy terv, és ez hogyan fog hatni a gazdaságra, egyáltalán, kivitelezhető-e a terv pénzügyi megközelítésből. A belügyminiszter munkája, hogy ismerjen minden történést, hiszen ő képviseli a nép előtt a kormányt bizonyos szituációkban, így egy esetleges vitához, vagy magyarázatra szoruló dologhoz szüksége lesz pontos ismeretekre minden téren. Ezen felül a belügyminiszter feltétlenül olyan ember kell, hogy legyen, aki teljes mértékben tisztában van a játék szabályaival, így az esetleges kényes kérdésekben is lehet rá számítani. Látható, hogy nincs felesleges tag a tanácsban, ugyanakkor elegen is vagyunk ahhoz, hogy jó döntés születhessen egy-egy ülés végén.


SZAVAZZ LISZTESRE DECEMBER 5-ÉN!

Üdv.: Lisztes